Akademicka Telewizja Naukowa
1 października ruszyła pierwsza ...
Akademicka Telewizja Naukowa to nowo powstały, jedyny na świecie kanał telewizyjny o profilu naukowym, realizowany specjalnie dla Internetu. Został stworzony przy Interdyscyplinarnym Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego, będącym jednym z centrów inicjatyw upowszechniających naukę i wiedzę.
Celem ATVN jest informowanie na bieżąco jak najszerszej rzeszy odbiorców o rozwoju nauki, jej osiągnięciach oraz ludziach ją tworzących.
ATVN adresowana jest do wykształconej części społeczeństwa, zainteresowanej rozszerzaniem własnych horyzontów i promocją nauki. ATVN będzie nadawana przez 7 dni w tygodniu - od poniedziałku do piątku będą prezentowane bloki programowe trwające do pól godziny, a w sobotę i niedzielę będą powtarzane najciekawsze programy, wybrane spośród tych, które wzbudziły największe zainteresowanie. Bloki programowe będą nadawane co półtorej godziny, od godziny 8.00 do 22.30, obejmując w ten sposób różne strefy czasowe na całym świecie.
Programy przygotowywane będą w wersji polskiej, a niektóre również w wersji angielskiej.
ATVN będzie prezentowała programy dotyczące nauki, a między innymi: nowości w świecie nauki, "hit" naukowy, historia nauki, hipotezy, bliska przyszłość czy fantazja, kontrowersyjne badania, biografie naukowców, młodzi geniusze, nauka moje hobby, Festiwal Nauki, książki naukowe, bloki tematyczne (programy autorskie), seminaria, wywiady, rozmowy, dyskusje.
Programy ATVN będą się pojawiały w specjalnym "oknie", przypominającym ekran telewizora, na stronie internetowej pod adresem www.atvn.pl
Dostępne będą wyłącznie w stałych godzinach, a o ich tematyce będzie informowała zamieszczona ramówka. Na stronie ATVN będzie można znaleźć także informacje o programach zaplanowanych na cały miesiąc, samym przedsięwzięciu, wspierających je dobroczyńcach i sponsorach, oraz linki do stron współpracujących z telewizją instytucji.
W ramach ATVN będzie stworzona biblioteka multimedialna, w której znajdą się wszystkie nadane wcześniej programy, dostępne w dowolnym czasie po 24 godzinach od emisji. Łatwy i szybki dostęp do niej będzie możliwy ze strony internetowej ATVN - www.atvn.pl
Inicjatorem i kierownikiem projektu jest Krystyna Rudowska, doświadczony producent telewizyjny, pracujący w tym zawodzie od dwudziestu lat w Polsce i Kanadzie.
Dyrektorem technicznym projektu jest Wojciech Sylwestrzak, zastępca Dyrektora ICM ds. Informatyki. Twórca wielu projektów internetowych, m.in. SunSITE, Polski Infoseek, w3cache, Polski Archie, art.pl i innych.
Akademicka Telewizja Naukowa rozpoczeła swoją działalność 1 października.
Dołącz do dyskusji: Akademicka Telewizja Naukowa