SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nowo przyjęta dziennikarka „New York Timesa” zwolniona po odkryciu jej rasistowskich tweetów sprzed kilku lat

Dziennikarka Quinn Norton zajmująca się segmentem nowych technologii i internetu została zwolniona przez „The New York Times” kilka godzin po przyjęciu jej do redakcji dziennika. Powodem niemal natychmiastowego wypowiedzenia są rasistowskie i homofobiczne wpisy zamieszczone kilka lat temu przez dziennikarkę na Twitterze.

O przyjęciu Quinn Norton do zespołu „The New York Times” poinformował w komunikacie 13 lutego br. Dziennikarka miała zajmować się tematyką związaną m.in. z internetem oraz szeroko pojętymi konsekwencjami korzystania z nowoczesnych technologii.

Przed zatrudnieniem w redakcji „NYT” Norton pisała m.in. dla magazynu „Wired” i „Maximum PC”, była też aktywna dziennikarsko w serwisach Medium oraz Gizmodo.

Wieczorem tego samego dnia w którym zapowiedziano przyjęcie Norton do redakcji pojawiła się informacja o jej zwolnieniu. „NYT” ujawnił tę decyzję na Twitterze. Dziennik poinformował, że choć przeprowadzono z Norton odpowiednie rozmowy i zasięgnięto o niej opinii u byłych pracodawców, to na jaw wyszły nowe fakty. Po ich analizie kierownictwo „NYT” doszło do wniosku, że drogi dziennikarki i redakcji powinny się rozejść.

Okazało się, że do „NYT” dotarły informacje na temat tweetów, które Norton publikowała kilka lat temu, przede wszystkim w latach 2013 - 2014. Wpisy miały często charakter rasistowski i homofobiczny, a wśród używanych przez dziennikarkę określeń pojawiały się m.in. takie słowa jak „pedał”.

Wyszło też na jaw, że w przeszłości w mediach społecznościowych i swoich tekstach w sieci Norton nie kryła sympatii dla środowisk neonazistowskich i deklarowała znajomości z ich liderami, m.in. Andrew Auernheimerem, który obecnie prowadzi stronę Daily Stormer o charakterze rasistowskim.

W odpowiedzi na podane przez „NYT” powody zwolnienia Norton wyjaśniła na Twitterze, że nigdy nie podzielała poglądów homofobicznych czy nazistowskich, jednak w dyskusjach na te tematy często była zmuszona posługiwać się słownictwem używanym powszechnie przez konkretne środowiska. Z kolei w kwestii znajomości z konkretnymi osobami z kontrowersyjnych środowisk dziennikarka zastrzegła, że nigdy nie zgadzała się z hasłami głoszonymi przez tych ludzi.

 

W 2017 roku koncern The New York Times Company, wydawca dziennika „The New York Times” osiągnął 1,7 miliarda dolarów przychodów, z czego 60 procent pochodziło z cyfrowych opłat za treści w internecie. Obecnie gazeta ma 2,6 miliona użytkowników czytających ją w formie cyfrowej.

Dołącz do dyskusji: Nowo przyjęta dziennikarka „New York Timesa” zwolniona po odkryciu jej rasistowskich tweetów sprzed kilku lat

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
aZaliż
Polityczna poprawność jest silniejsza od wolności słowa.
Zawsze będzie.
0 0
odpowiedź
User
Miecze Valdgira
Polityczna poprawność jest silniejsza od wolności słowa.
Zawsze będzie.


nienawiść rasowa jest i będzie chorobą umysłową, a nie żadną wolnością słowa mierna patologio
0 0
odpowiedź
User
parafianin z koziej wólki
Polityczna poprawność jest silniejsza od wolności słowa.
Zawsze będzie.


nienawiść rasowa jest i będzie chorobą umysłową, a nie żadną wolnością słowa mierna patologio


Bolactwo kręci śmigło, gdy w kąciku po cichu może zgnoić żyda, araba, murzynka
0 0
odpowiedź