SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

KRRiT wprowadza minimalne ustalenia techniczne dla producentów odbiorników cyfrowych DAB+

W poniedziałek w siedzibie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji odbyło się kolejne spotkanie zespołu roboczego ds. wdrażania radiofonii cyfrowej. Celem spotkania było przyjęcie projektu o minimalnych wymaganiach technicznych i eksploatacyjnych dla odbiornika cyfrowego DAB+.

Projekt, przygotowany przez podzespół ds. technicznych, pracujący przy zespole roboczym, będzie przedmiotem dyskusji na najbliższym posiedzeniu Krajowej Rady. Po jego przyjęciu przez KRRiT wytyczne w nim zawarte staną się rekomendacją dla producentów i dystrybutorów odbiorników cyfrowych.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele KRRiT, Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, Urzędu Komunikacji Elektronicznej, Polskich Sieci Nadawczych, Biura Usług Radiowych i Telewizyjnych w spółce Emitel, Związku Importerów i Producentów Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego, Krajowej Izby Gospodarczej, Krajowej Izby Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji oraz dyrektor Centrum Rozwoju Radiofonii Cyfrowej Polskiego Radia Krzysztof Łuszczewski.

W trakcie obrad zespołu roboczego zaplanowano również konsultacje w sprawie zagospodarowania dwóch multipleksów przeznaczonych dla nadawców komercyjnych.

W spotkaniu zabrakło jednak nadawców zainteresowanych procesem cyfryzacji. Przedstawiciele zarządów Grupy RMF, Grupy Radiowej Agora, Grupy Radiowej Time oraz Eurozetu wysłali do przewodniczącego Rady Jana Dworaka pismo w sprawie zawieszenia ich udziału w pracach zespołu roboczego ds. wdrażania radiofonii cyfrowej oraz podzespołu ds. technicznych (informowaliśmy o tym tutaj). - Nasz udział w pracach nie ma sensu ponieważ nasze głosy, postulaty, uwagi są pomijane, a zespół ma wyłącznie legitymizować działania KRRiT - mówił nam Kazimierz Gródek, prezes Grupy RMF.

- Treść pisma została szeroko upowszechniona przez media. Krajowa Rada przyjęła pismo komercyjnych nadawców radiowych do wiadomości - informuje KRRiT.

Dołącz do dyskusji: KRRiT wprowadza minimalne ustalenia techniczne dla producentów odbiorników cyfrowych DAB+

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
swordfish
Może niech KRRiTV ustali, że radio DAB+ ma grać tak jak dotychczasowe radio FM. Najtańszy odbiornik ma kosztować 30 zł, ma zmieścić się do kieszeni i mieć malutką antenkę. I ma mu wystarczać 1 ZWYKŁY PALUSZEK! Nie wyobrażam sobie, abym miał ciągnąć ze sobą w teren coś wielkości boomboxa z wielgachną anteną dipolową. Jeżeli zwykły odbiornik FM kupowany na bazarze łapie stacje, to poproszę coś takiego w wersji DAB+.
odpowiedź
User
Duo
Czyli krritv ma wszystkich w dupi* - i odbiorców i nadawców. Czyli dla judo i po co to robią ?! Większość chce starego systemu więc co przyświeca krritv ? I to extranetu na koszt odbiorcy. No, ale jak za krritv i tvp stoi polityczne poparcie to robią co się im podoba.
odpowiedź
User
Piotr
No dobrze, to jakie są te minimalne wymagania? Albo przynajmniej propozycje wymagań technicznych?
Na razie artykuł jest kompletnie nie na temat...
odpowiedź