Nowi szefowie regionów w TVP
Obradująca w piątek Rada Nadzorcza TVP nie głosowała wniosku o odwołanie prezesa Bronisława Wildsteina.
Rada zapoznała się natomiast z "wizją rozwoju i restrukturyzacji TVP", którą przedstawił zarząd oraz zatwierdziła trzech dyrektorów regionalnych w ośrodkach TVP.
Aleksandra Zawłocka została dyrektorem TVP3 Warszawa, Jarosław A. Szczepański zastępcą dyrektora TVP3 Rzeszów do spraw programowych, a Joanna Strzemieczna-Wielczyk - dyrektorem TVP3 Gdańsk. Wcześniej kandydatury te zaakceptował Zarząd TVP S.A.
Oprócz tego - jak poinformowało biuro prasowe TVP - Rada wysłuchała m.in. przedstawionej przez prezesa Wildsteina informacji o kierunkach funkcjonowania i działalności telewizji publicznej, w tym zwiększeniu roli programów o tematyce kulturalnej oraz koncepcji tworzenia kanałów tematycznych i telewizji interaktywnej.
Robert Rynkun-Werner, który wielokrotnie zapowiadał złożenie wniosku o odwołanie Wildsteina, a nawet całego zarządu, powiedział, że wniosku nie zgłosił, bo "nie miał szans na jego poparcie".
"Po rozmowach wstępnych okazało się, że nie uzyskam wsparcia" - wyjaśnił.
Z nieoficjalnych informacji PAP wynika też, że członkowie RN prosili prezesa Wildsteina o wyjaśnienia w sprawie odejścia z TVP Moniki Olejnik i jego konfliktu z wiceprezesem Sławomirem Siwkiem.
Następne posiedzenie RN odbędzie się 27 października.
Nowa dyrektor TVP3 Warszawa Aleksandra Zawłocka jest absolwentką filologii polskiej UW. Pracowała wcześniej m.in. w "Tygodniku Solidarność", była publicystką "Wprost" , zastępcą redaktora naczelnego "Życia", sekretarzem redakcji "Rzeczpospolitej" oraz zastępcą kierownika działu politycznego "Dziennika". Ostatnio, od 15 sierpnia pełniła obowiązki dyrektora TVP3 Warszawa.
Dyrektor TVP3 Gdańsk Joanna Strzemieczna-Wielczyk ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Gdańskim. Z TVP3 Gdańsk związana jest od 1991 r., od stycznia 2006 była zastępca dyrektora TVP3 Gdańsk, a od 1 maja pełniła obowiązki dyrektora tego oddziału. Współpracowała z Urzędem Miasta w Sopocie i instytutami Kultury Polskiej w Sztokholmie, Berlinie i Paryżu, a także z tygodnikiem "Młoda Polska", "Gazetą Wyborczą" i "Dziennikiem Bałtyckim".
Jarosław A. Szczepański w latach 1980-82 pracował w rzeszowskim oddziale „Słowa Powszechnego”. Założyciel i redaktor naczelny podkarpackiego dziennika „A-Z” (1989-1991). Współpracował z „Tygodnikiem Solidarność”, OTV Rzeszów i Polskim Radiem Rzeszów. Od 1992 roku związany z dziennikiem „Nowiny” w Rzeszowie, najpierw jako szef działu publicystyki, sekretarz redakcji, a w latach 2000-2003 zastępca redaktora naczelnego i redaktor naczelny. Od lipca 2003 dziennikarz - komentator tego tytułu.
Członek Zarządu NSZZ „Solidarność” Regionu Rzeszowskiego (1981), redaktor czasopisma podziemnego „Solidarność Trwa”.
Jarosław A. Szczepański jest absolwentem Wydziału Filozofii Chrześcijańskiej KUL. Ma 54 lata. Żonaty, trzy córki.
Dołącz do dyskusji: Nowi szefowie regionów w TVP