Siemens wprowadza w życie najnowsze osiągnięcia i innowacje
Siemens Communications przedstawił na tegorocznych targach CeBIT własną wizję komunikacji przyszłości, posiłkując się nowymi prototypami i projektami urządzeń dla telefonii komórkowej
Dwie główne atrakcje spośród przedstawionych przez firmę innowacji to tzw. Runster - interaktywny, osobisty towarzysz ćwiczeń sportowych, oraz technologia DVB-H, umożliwiająca korzystanie z interaktywnej telewizji w telefonie komórkowym.
Siemens opracował nowoczesne urządzenie muzyczne o nazwie Runster, które ma towarzyszyć ćwiczeniom sportowym. Rytm odpowiednio dobranej i zaprogramowanej muzyki będzie synchronizowany z tempem biegu użytkownika. Funkcje trenera głosowego (Voice Coach) pomagają odpowiednio zaplanować ćwiczenia, monitorują profile treningu, a nawet udostępniają dane o osiąganych wynikach. Trener potrafi motywować tak, aby założone cele zostały osiągnięte. Runster jest wyposażony w sekwencje audio opracowane specjalnie po to, aby wspomóc użytkownika wtedy, gdy najbardziej tego potrzebuje. Czyni to z niego prawdziwego partnera biegu.
Dzięki nowemu standardowi interaktywnej telewizji w telefonach komórkowych - DVB-H (Digital Video Broadcasting for Handheld) nie trzeba będzie rezygnować z ulubionego programu tylko dlatego, że nie można wrócić do domu na czas. To wszechstronne rozwiązanie doprowadzi telewizję bezpośrednio do telefonu komórkowego. Umożliwi gromadzenie treści, aplikacji i usług w ramach jednego urządzenia. Technologia DVB-H nie ograniczy się jedynie do przekazu telewizyjnego. Za pomocą sieci komórkowej udostępni dodatkowe informacje dotyczące transmitowanego właśnie programu, umożliwi kupowanie produktów online i przeglądanie planów miast. To koncepcyjne urządzenie wyposażone będzie w odbiornik DVB-H, dźwięk stereo oraz duży ekran dotykowy VGA.
Czy można pogodzić luksus posiadania małej komórki z koniecznością wyświetlania dużych ilości danych i zarządzania nimi na powiększonym ekranie? Zamiast kupna większego aparatu z takim właśnie dużym ekranem, Siemens poleca telefon New Interaction Phone. Wbudowana technologia pozwala na wyświetlenie treści na płaskich powierzchniach, np. biurku. Ekran może służyć nie tylko do wyświetlania informacji zgromadzonych w telefonie, może być również wykorzystany jako notatnik. Dane wprowadza się za pomocą specjalnego długopisu podłączonego przez Bluetooth. Obsługuje on wirtualne przyciski na wyświetlonym ekranie, rozpoznaje pismo odręczne, może nawet służyć do szkicowania rysunków.
Technologia RFID (Radio Frequency Identification) pozwala na przechwytywanie informacji przez czytniki z każdego produktu wyposażonego w identyfikator RFID. Komunikacja NFC (Near Field Communication) umożliwia interakcję między różnorodnymi urządzeniami. Przykładowo, użytkownicy będą mogli przeglądać półki sklepu spożywczego, podczas gdy podłączony telefon komórkowy będzie gromadził informacje dotyczące interesujących ich produktów. Aby nabyć wybrane towary, użytkownik będzie musiał jedynie zapłacić w kasie za pomocą telefonu. Także rezerwowanie biletów online oraz pobieranie danych odbywać się będą za jednym kliknięciem. Technologia ta została wprowadzona w telefonie Siemensa obsługującym NFC, kompatybilnym z istniejącą infrastrukturą RFID (testowaną lokalnie) oraz wyposażonym w interfejs JAVA do obsługi zewnętrznych aplikacji.
Dźwięk i animacja ożywią wiadomości w usłudze A-IVM (Animated Instant Voice Messaging). Wystarczy sobie wyobrazić wysłanie obrazków śpiewających piosenki, postać z kreskówki opowiadającą dowcip po otwarciu wiadomości lub odsłuchiwanie najnowszych wiadomości czytanych przez animowaną twarz. Dokładnie tak działa A-IVM. Użytkownik będzie mógł wybrać postać, nagrać wiadomość na swój telefon, po czym wysłać ją do odbiorcy. Po otwarciu wiadomości animowana postać przekaże dokładnie to, co zostało nagrane przez użytkownika.
Siemens Bluetooth - CTP (Cordless Telephony Profile) umożliwi wygodną komunikację w biurze i w domu za pomocą tylko jednego aparatu. Technologia CTP w standardzie Bluetooth zapewnia zasięg do 100 metrów i umożliwia swobodne korzystanie z telefonu na dużym obszarze wokół punktu dostępowego Bluetooth w domu lub w biurze. Działa z każdym punktem dostępowym w bezprzewodowej technologii Bluetooth obsługującym standard CTP i jest dostępna dla linii analogowych oraz ISDN. Technologia CTP umożliwia również wykonywanie bezpośrednich połączeń pomiędzy komórkami, niczym między krótkofalówkami, bez udziału punktu dostępowego.
Com-Badge - komunikacja w zasięgu ręki, najnowsze osiągnięcie przybliżające wizję inteligentnego domu. Wprowadzając w życie ideę interaktywnego domu, Siemens stworzył spersonalizowane, dostępne w każdej chwili urządzenie do sterowania inteligentnym wyposażeniem domu. Jest sterowane dźwiękiem, można za jego pomocą kontrolować całe wyposażenie i pełen zakres usług. Nowa technologia Com-Badge Siemensa umożliwi sterowanie takimi funkcjami, jak odtwarzanie wiadomości telefonicznych czy obsługa domofonu lub dzwonka przy drzwiach wejściowych. Dla ułatwienia komunikacji w ruchu urządzenie Com-Badge można przypiąć do ubrania. Umożliwi to wydawanie poleceń głosowych i rozmawianie bez zajmowania rąk z zachowaniem doskonałej jakości dźwięku. Dla konsumentów przywiązujących dużą wagę do ubioru dostępna będzie specjalna wersja urządzenia, która może spełniać rolę modnej ozdoby - czytamy w informacji prasowej.
Dołącz do dyskusji: Siemens wprowadza w życie najnowsze osiągnięcia i innowacje
http://alarm-dla-domu.blogspot.com