Program TVP i podcast TOK FM z taką samą nazwą. "Takich rzeczy się poprostu nie robi"
„Niebezpieczne związki” to nowa propozycja TVP Info. Podcast o tym samym tytule oferuje także TOK FM. - Liczę, że TVP zmieni nazwę - mówi nam dziennikarz radia Thomas Orchowski. A prowadząca audycji z Woronicza Dorota Wysocka-Schnepf tłumaczy, że inspiracją był dla nich film z Hollywood.
Niedawno podawaliśmy, że w TVP Info zadebiutował progam „Niebezpieczne związki”, który opowiada o wpływie polityki na ludzkie życie. Jego gospodarzami są Dorota Wysocka-Schnepf i Grzegorz Nawrocki.
Dwa formaty o tej samej nazwie
Dziennikarz Thomas Orchowski zwrócił uwagę na portalu X, że audycja publicznego nadawcy występuje pod takim samym tytułem, jak podcast radia TOK FM, który prowadzi. - „Niebezpieczne związki" to podcast, którego kolejne odcinki poświęcone są trudnym relacjom między dwoma krajami, narodami czy społecznościami - o tym, z czego się wzięły, jak się przejawiają i do czego prowadzą - czytamy w opisie.
Czytaj także: Kolejna dziennikarka idzie z Polsatu do TVP
Orchowski w rozmowie z Wirtualnemedia.pl wskazuje: „Szczerze mówiąc, nie wiem co z tym zrobić. Liczę ze po upublicznieniu zastrzeżeń TVP zmieni nazwę. Rozumiem, ze telewizja publiczna zmaga się z wieloma problemami, ale wypadałoby wcześniej sprawdzić, czy nie nazywają programów tak samo jak inne tytuły… Takich rzeczy się po prostu nie robi”.
Zapytaliśmy biuro prasowe TVP, ale usłyszeliśmy, że telewizja nie komentuje sprawy. Skontaktowaliśmy się także z Dorotą Wysocką- Schnepf, która nie widzi powodu do zmiany nazwy programu. Wskazała, że inspiracją była nazwa filmu “Niebezpieczne związki” z Glenn Close oraz Johnem Malkovichem. Produkcja otrzymała w 1989 roku trzy Oscary.
Będzie zmiana w TVP?
Podcast TOK FM emitowany jest od marca ub.r. o godzinie 17.00. Z kolei program „Niebezpieczne związki” nadawany jest w TVP Info w czwartki o 20.15.
Thomas Orchowski należy do redakcji zagranicznej TOK FM. Jest autorem książek reporterskich o Turcji (m.in. „Rzeź na Tarlabasi. Opowieści o nowej Turcji”) i Cyprze (m.in. „Wyspa trzech ojczyzn”). Związany jest z radiem, w którym obecnie pracuje od 2015 roku. Wcześniej publikował artykuły o sprawach międzynarodowych w „Dzienniku Gazecie Prawnej”, „Wyborczej” czy „Polityce”.
Dołącz do dyskusji: Program TVP i podcast TOK FM z taką samą nazwą. "Takich rzeczy się poprostu nie robi"
Trzeba jednak pamiętać o korzeniach dla