„W Sieci” i „Do Rzeczy” stawiają na historię. Dwa nowe miesięczniki?
Szykuje się pojedynek na miesięczniki historyczne. Nad pismem o takiej tematyce pracuje spółka Fratria, wydawca tygodnika „W Sieci”. Wydanie magazynu historycznego rozważa również redakcja pisma „Do Rzeczy”.
- Zaistnieliśmy na rynku mediów i będziemy dążyć do jak najszybszego zwiększenia naszego zaangażowania i wdrażania kolejnych inicjatyw. Chociażby poprzez nowy tytuł „W Sieci Historii”, knad którym trwają prace - zapowiada Tomasz Przybek, prezes Fratrii, która od listopada ub.r. wydaje kierowany przez Jacka Karnowskiego tygodnik opinii „W Sieci”.
- Mamy nadzieję, że uda się to zrobić już w I kwartale br. - mówi nam o terminie wydania magazynu historycznego Marcin Szałapski, odpowiedzialny za PR „W Sieci”. W najbliższych dniach Fratria ma ujawnić pierwsze nazwiska autorów nowego miesięcznika.
O wydaniu tytułu historycznego myśli również spółka Orle Pióro, wydająca tygodnik „Do Rzeczy”, którego pierwszy numer trafił na rynek w zeszły piątek (więcej na ten temat).
- Rozważamy wydanie miesięcznika historycznego - mówi w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Paweł Lisicki, redaktor naczelny „Do Rzeczy”. - Bardzo dobrze życzymy konkurencji, ale sami podejmujemy nasze decyzje na podstawie tego jak reaguje rynek - dodaje Lisicki, pytany o komentarz do planów wydawcy „W Sieci”.
To właśnie w zespole „Do Rzeczy” od lutego br. znajdzie się Piotr Zychowicz, który stworzył miesięcznik „Uważam Rze Historia” i kierował nim do końca stycznia br. (formalnie jako zastępca redaktora naczelnego). Tytuł okazał się sporym sukcesem sprzedażowym. Z danych ZKDP - opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl - wynika, że jego średnia sprzedaż ogółem w okresie od kwietnia do października ub.r. wyniosła 88 465 egz.
„Uważam Rze Historia” pozostaje jednak na rynku. Za nadzór nad magazynem odpowiada teraz Andrzej Talaga, szef mediaroomu w Presspublice, a jego nieformalnym szefem został Jacek Borkowicz (więcej na ten temat).
Dołącz do dyskusji: „W Sieci” i „Do Rzeczy” stawiają na historię. Dwa nowe miesięczniki?
jedyny plus z tego, ze moze czesc ludzi poczyta o bogatej historii Polakow, u nas nie bylo nigdy nudy, jak nie wojna, to zabory etc.