Wielka rekrutacja inżynierów
HAYS - rozpoczęła rekrutację 250 inżynierów do powstającego w Częstochowie centrum badawczo-rozwojowego
Centrum tworzy amerykański koncern TRW, produkujący m.in. pasy i poduszki bezpieczeństwa do samochodów prawie wszystkich marek na świecie.
Rekrutacją pracowników centrum zajmuje się katowickie biuro HAYS, a poszukiwania będą prowadzone etapami. Jak na razie pracę w częstochowskim ośrodku badawczym TRW znalazło kilkanaście osób. Do końca tego roku ma zostać zatrudnionych około 100 inżynierów. Natomiast pełna załoga centrum, licząca 250 pracowników powinna być skompletowana do końca 2008 r.
"Południe Polski to bogate źródło kadry inżynierskiej. W tym rejonie działa przecież wiele uczelni technicznych, np. Politechnika Śląska, Politechnika Częstochowska, Politechnika Wrocławska, czy wreszcie Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie. Miejsce pochodzenia kandydata nie będzie jednak w żaden sposób determinowało decyzji o jego zatrudnieniu - o pracę w Częstochowie mogą ubiegać się osoby z całej Polski. Najważniejsze, aby umiejętności kandydatów odpowiadały wymogom ich potencjalnego pracodawcy - mówi Barbara Korczyńska, koordynator katowickiego oddziału firmy HAYS w Polsce.
Podstawowe warunki, jakie muszą spełniać osoby ubiegające się o pracę w centrum badawczym to wyższe wykształcenie techniczne oraz znajomość języka angielskiego lub niemieckiego. W celu praktycznego przetestowania tych umiejętności, rozmowy rekrutacyjne będą prowadzone po angielsku lub po niemiecku.
Zwerbowani przez HAYS pracownicy będą się zajmowali analizą, badaniami i projektowaniem systemów bezpieczeństwa w samochodach. Produkty opracowane przez polskich inżynierów będą potem wykorzystywane na całym świecie. Obecnie części wyposażenia produkowane przez TRW można znaleźć w autach ponad 250 marek. W przyszłości częstochowskie centrum uzupełni pięć ośrodków inżynieryjnych tego koncernu działających w USA, Niemczech i Szwajcarii.
"Innowacyjność to siła napędowa nie tylko firm, ale całych gospodarek, jednak nakłady na badania i rozwój w sytuacji zajadłej konkurencji - aby przyniosły oczekiwane rezultaty - muszą być niezwykle wysokie. Offshoring, czyli przenoszenie działalności do krajów o niższych kosztach produkcji pozwala na obniżenie tych wydatków, bez rezygnowania z wysokiego poziomu badań. Utrzymanie kilkusetosobowego zespołu wysoko wykwalifikowanych specjalistów jest o wiele tańsze w Polsce niż np. w Stanach Zjednoczonych, nawet jeśli firma zainwestuje w stworzenie ośrodka badań od podstaw, specjalistyczne szkolenia i sprzęt najnowocześniejszej klasy - wyjaśnia Krzysztof Szwedkowicz, dyrektor zakładu pasów bezpieczeństwa i członek zarządu nadzorujący powstanie centrum inżynieryjnego, z firmy TRW.
Dołącz do dyskusji: Wielka rekrutacja inżynierów