Wielkie kłótnie na planach seriali. O co poszło?
W związku z premierą drugiego sezonu „I tak po prostu…” HBO wciąż pojawia się wątek słynnego konfliktu Sarah Jessica Parker z Kim Cattrall, która, mimo iż pojawi się w odcinku finałowym, nie promuje serialu i odcina się od jego obsady. Nie jest to jedyny głośny spór na serialowym planie. Przypominamy inne kłótnie gwiazd małego ekranu mające wpływ na fabułę kolejnych odcinków.
1. Sarah Jessica Parker vs. Kim Cattrall
Amerykańskie media informują, że spór między gwiazdami „Seksu w wielkim mieście” narodził się w momencie, gdy planowano trzeci film kinowy, który ostatecznie nie powstał. Jako że Parker jest współproducentką serii, miała wpływ na zmianę decyzji, aby jednak Samantha Jones nie została główną bohaterką nowego filmu. Dążyła do tego, żeby Carrie Bradshaw jak zwykle, grała pierwsze skrzypce. Część scenariusza filmowego przeniesiono do serialu „I tak po prostu…” (m.in. śmierć Biga). Kim Cattrall czuła się także pokrzywdzona, ponieważ zarówno ona, jak i Cynthia Nixon oraz Krisin Davis zarabiały znacznie mniej od Parker.
Kim Cattrall zapewniała, że nie pojawi się w produkcji pt. „I tak po prostu…”. Wiadomo już, że zobaczymy ją w odcinku finałowym drugiego sezonu, a do zmiany decyzji przekonał ją szef HBO (Maxa), czyli Casey Bloys. Nie są znane szczegóły tych negocjacji. Nikt też z obsady nie spotkał się z Cattrall, gdy nagrywała swoją scenę. Aktorki komentują ten fakt z ostrożnym optymizmem, a Catrall milczy i promuje swoje inne seriale, m.in. „Glamorous”, o którym pisaliśmy tutaj.
2. „Szpilki na Giewoncie” (Polsat, 2010-2012)
To ciekawy przypadek serialu, który stracił główną bohaterkę. W pierwszym sezonie poznajemy Ewę Drawską (w tej roli Magdalena Schejbal), pracownicę dużej agencji reklamowej. Mieszka w Warszawie i tam ma całe swoje życie, ale z dnia na dzień musi przenieść się do Zakopanego, ponieważ szef zleca jej pokierowanie lokalną filią ich firmy. Serial pomyślany jest jako opowieść o nowym rozdziale w życiu Ewy. Gdy tylko dociera na miejsce, poznaje ratownika górskiego Bartka, tak zaczyna się ich historia miłosna oraz jej osiedlanie się w Zakopanem. Z czasem coraz lepiej radzi sobie w zupełnie nieznanym środowisku, odcięta od wielkomiejskiego stylu życia.
Na skutek konfliktu Magdaleny Schejbal z producentem serialu, Maciejem Ślesickim, ostatni sezon powstał bez udziału aktorki, a tym samym widownia straciła powód, aby śledzić „Szpilki na Giewoncie”. W końcu to Ewa była magnesem produkcji i jej przygody przyciągały widzów. Serial został anulowany po czwartej transzy z powodu niskiej oglądalności.
3. „House of Cards” (Netflix, 2013-2018)
Głównym bohaterem pierwszego serialu Netfliksa (nie licząc koprodukcji „Lilyhammer”) pt. „House of Cards” był Frank Underwood grany przez Kevina Spaceya. Serial opowiada mechanizmy działania amerykańskiej polityki na najwyższym szczeblu. Aktor nie pojawił się w ostatnim sezonie, ponieważ na skutek oskarżeń o molestowanie seksualne mężczyzn i nagłośnienie zachowań aktora, Netflix zdecydował się nakręcić ostatni sezon bez jego udziału.
Jest to najgorzej oceniany sezon „House of Cards”. Wynika to z faktu, że twórcy mieli niewiele czasu na zmianę scenariusza i dostosowanie go do nowych okoliczności. Główną postacią sezonu została żona Franka Underwooda grana przez Robin Wright.
4. Charlie Sheen vs. Chuck Lorre
W 2011 roku, po ośmiu sezonach, doszło do zwolnienia gwiazdy serialu CBS pt. „Dwóch i pół”, czyli Charliego Sheena z obsady sitcomu i napisanie nowej historii uzasadniającej pojawienie się bohatera granego przez Ashtona Kutchera. Sheen został zwolniony z powodu licznych nieobecności i spóźnień spowodowanych uzależnieniem od alkoholu i innych używek.
Producent Chuck Lorre zdecydował się ostatecznie uśmiercić bohatera (mimo że pierwotnie wyjechał do Europy z Rose), co pokazało jego stosunek do gwiazdora. Co ciekawe, po latach, Sheen i Lorre będą znowu razem pracować na planie nowej produkcji, a Sheen przyznał, że 13 lat temu był zupełnie innym człowiekiem i nie dziwi się decyzji podjętej przez twórcę.
W serialu „How To Be a Bookie” Maxa, która z powodu obecności Charliego Sheena stanie się jednym z najbardziej oczekiwanych nowych tytułów roku, gwiazdor zagra rolę drugoplanową. Będzie to komedia z jedną kamerą, a w postać głównego bohatera wcieli się Sebastian Maniscalco.
„Dwóch i pół” było emitowane przez kolejne cztery sezony bez udziału Sheena. Alan Harper (Jon Cryer), czyli brat Charliego wciąż mieszkał w jego domu w Malibu i nic tego nie zmieniło, co wiele mówiło o tej postaci.
5. Shannen Doherty w latach 90.
Gwiazda „Beverly Hills 90210” (FOX, 1990-2000) wcielając się w postać Brendy Walsh zyskała olbrzymią popularność na początku lat 90. Jej bohaterka była rozsądną, elokwentną uczennicą, która miała ambicje i duże plany na przyszłość. Brenda zniknęła dość niespodziewanie z obsady serialu pod koniec czwartego sezonu. Jej postać wylatuje do Londynu na studia. Zwolnienie aktorki z pracy wynikało z jej trudnego charakteru, o którym do dzisiaj krążą legendy, mimo że znacząco poprawił się jej wizerunek medialny. Obecnie angażuje się w wiele akcji społecznych, m.in. pomaga zwierzętom szukać nowych domów, w swoich mediach społecznościowych pisze sporo o leczeniu chorób nowotworowych (sama również się z nią zmaga) i zachęca do profilaktyki oraz wczesnej diagnostyki.
W latach 90. spóźniała się na plan zdjęciowy, podobno nie stroniła od używek i tak jak w przypadku Sheena, nie można była liczyć na jej obecność w kluczowych scenach. Doherty pojawiła się za to w pierwszym sezonie „90210”, czyli spin-offie produkcji, który powstał w 2008 roku.
Aktorka występowała też w serialu „Czarodziejki” (The WB, 1998-2006) i podobnie jak w przypadku „Beverly Hills 90210” zniknęła z obsady po trzecim sezonie. Powodem miały być jej nieporozumienia z resztą obsady. Postać Prudence została uśmiercona, a Doherty dorobiła się etykiety furiatki.
Dołącz do dyskusji: Wielkie kłótnie na planach seriali. O co poszło?