Wyjazd Wiktora Batera do syryjskiej Rożawy nie odbędzie się. Halo.Radio chce ruszyć z reporterami w Polskę
Reporterski wyjazd Wiktora Batera do Rożawy w Syrii, organizowany przez Halo.Radio nie odbędzie się. Powodem ma być zły stan zdrowia reportera. Środki ze zbiórki na ten cel mają być przeznaczone na projekt „Halo.Polska”.
Kilka dni temu zakończyła się akcja crowdfundingowa na wyjazd Wiktora Batera do Rożawy. Reporter Halo.Radia miał lecieć do Rożawy, by pokazać kulisy tureckiej inwazji na Syrię, gdzie w wyniku konfliktu najbardziej cierpi ludność cywilna. W ramach zbiórki internauci wpłacili w sumie ponad 25 tys. złotych (oraz za pośrednictwem wpłat bezpośrednio na konto, w sumie było to ok. 29 600 zł) z zakładanych 80 tys. zł.
W piątek na antenie Halo.Radia jego twórca Jakub Wątły poinformował, że wyprawa do Rożawy nie odbędzie się z powodu problemów Batera ze zdrowiem. Do prowadzenia audycji ma powrócić w styczniu 2020 roku, na razie jego programy przejął Jacek Zimnik.- Projekt był uszyty pod doświadczenie i umiejętności, pod to, co i jak chciałby w Rożawie pokazać Wiktor Bater. Nie jest tak, że zostawiamy sprawę w zawieszeniu, a część z was postanowiła wspomóc ten projekt - tłumaczył Wątły.
Jednocześnie publicysta poinformował, że wyprawa nie odbędzie się, ale środki zostałyby przeznaczone na projekt „Halo.Polska”, w ramach którego dziennikarze rozgłośni będą podróżować po kraju, prowadzić audycje z różnych miast Polski i rozmawiać z lokalnymi społecznościami. Jakub Wątły zastrzega jednak, że w tej sprawie to słuchacze zadecydują czy takie rozwiązanie im odpowiada. Mają to zrobić za pośrednictwem internetowej sondy. Jeśli większość opowie się za takim pomysłem, reporterzy mieliby rozpocząć prowadzenie lokalnych programów wiosną 2020 roku.
Od 4 grudnia 2018 roku (od kiedy powstała Fundacja Obywatelska, która stworzyła Halo.Radio) do 29 listopada br. zebrano w sumie 371 tys. 117 złotych na bieżące funkcjonowanie rozgłośni.
W przyszłym roku nowe audycje
Halo.Radio nadaje codziennie od 7.00 do 10.00 z przerwą do 15.00 (podczas której są emitowane powtórki poranka oraz pasma z 21.00-23.00, a także muzyka). Kolejne, dwugodzinne programy do 23.00 prowadzą m.in. dr Tomasz Kowalczuk, Konrad Szołajski czy Radek Masłowski. Swoje audycje też mają: Maciej Wiśniowski, Irina Novokhatko, Jacek Zimnik, Renata Gluza, Estera Prugar, Marcin Celiński, Jan Śpiewak, Przemysław Witkowski czy Tomasz Raczek.
Jakub Wątły zapowiedział, że w przyszłym roku powstaną również nowe programy: sportowy, ekonomiczny, dla młodych o tematyce LGBT, o wychowaniu seksualnym dzieci i młodzieży, a także uruchomią w porozumieniu z partnerem zewnętrznym linię wspomagająca młodych z problemami i będą odpowiadać na ich pytania.
Halo.Radia można słuchać i oglądać na Facebooku, YouTube'a, za pośrednictwem strony internetowej oraz aplikacji dostępnej na Androida i iOS. Z każdej audycji dostępne są też podcasty, które można odtwarzać m.in. na Spotify.
Dołącz do dyskusji: Wyjazd Wiktora Batera do syryjskiej Rożawy nie odbędzie się. Halo.Radio chce ruszyć z reporterami w Polskę
Jeszcze jak!