Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

2010-06-29

A A A POLEĆ DRUKUJ

MOTO GP: Kolejne punkty Simoncelliego, kontuzja Melandriego

Włoch Marco Simoncelli z zespołu San Carlo Moto GP ukończył w holenderskim Assen kolejny wyścig Moto GP. Tym razem dojechał do mety na dziewiątym miejscu dopisując tym samym kolejne cenne punkty do klasyfikacji generalnej. Kontuzja podczas jazd treningowych wyeliminowała natomiast jego kolegę z zespołu - Marco Melandriego.

Simoncelli, tegoroczny debiutant w cyklu Moto GP uzyskał w klasyfikacjach do ostatniego wyścigu swój najlepszy wynik w karierze i wystartował z ósmej pozycji. Ostatecznie, ukończył bieg lokatę niżej. - „Dojechałem w czołowej dziesiątce, choć po klasyfikacjach liczyliśmy na lepszy wynik. Szkoda, że się nie udało, ale najważniejsze jest to, że dotarliśmy do mety. Teraz jedziemy do Barcelony i mamy nadzieję na kolejny dobry rezultat" - powiedział Włoch.

Wyścig na torze w Assen wygrał triumfator poprzedniej rundy Moto GP w Wielkiej Brytanii Jorge Lorenzo, który wyprzedził o niespełna trzy sekundy Daniego Pedreosę. Na najniższym stopniu podium stanął Casey Stoner, wolniejszy od Lorenzo o nieco ponad siedem sekund. Marco Simoncelli do lidera stracił 35,837 sekundy. W klasyfikacji motocyklistów prowadzi Lorenzo ze 140 punktami. Na drugie miejsce wskoczył Dani Pedrosa, który ma ich 93. Trzeci jest Andra Dovizioso, który zgromadził 89 „oczek". Motocykliści San Carlo Honda Gresini, Marco Simoncelli i Marco Melandri zajmują, odpowiednio, dziewiątą i jedenastą lokatę.