Stadion powstał w wyniesionej niecce dawnego Stadionu Dziesięciolecia przez co stał się bardzo znaczącym elementem nowej panoramy Warszawy.
Lampion we Wrocławiu
W przypadku Stadionu Miejskiego we Wrocławiu inspiracją artystyczną był chiński lampion. Taki efekt uzyskano pokrywając fasadę stadionu membraną- przeźroczystą powłoką z włókna szklanego zabezpieczonego teflonem. Jest ona naciągnięta jest na 5 stalowych pierścieni okalających obiekt .
Pomimo imponujących rozmiarów obiektu, udało się zachować kameralny nastrój na trybunach. Jest to jeden z niewielu stadionów z „nierozcietą” czaszą trybun. Misa, jaką tworzą półkoliste trybuny jest otoczona dwoma otwartymi promenadami usytuowanymi na dwóch poziomach.
Oba obiekty sportowe to dzieła architektów z pracowni JSK Architekci.
Prowadzący prezentację:
Mariusz Rutz- Architekt. Pracuje w konsorcjum JSK, które zaprojektowało budynek Stadionu Narodowego.
Po wykładzie planowana jest dyskusja.
Wykład odbędzie się15 marca w Klubie Sztuka Architektury:
ul Andersa 13 (Skwer Tekli Bądarzewskiej - Stacja Muranów)
Początek godzina 17.30.
Wstęp na wykład jest bezpłatny.
Klub Sztuka Architektury jest wspólnym projektem portalu Sztuka-Architektury.pl oraz Stowarzyszenia Stacja Muranów
Patronat medialny: Wnętrze i Ogród, portal deko-racja.pl
Program kolejnych prezentacji można znaleźć na portalu Sztuka-Architektury.pl.
Sztuka – Architektury jest jednym z największych, fachowych, sieciowych mediów architektonicznych w Polsce. Powstał w 2001 roku jako rozwinięcie strony internetowej towarzyszącej polskiej prezentacji wystawy laureatów nagrody Pritzkera - architektonicznego Nobla. Oprócz informacji o aktualnościach z polskiej i światowej architektury serwis Sztuka-Architektury.pl jest organizatorem szeregu wydarzeń architektonicznych, jak: „ArchFilmFest - Festiwal Filmów o Architekturze", „Akcja-Kreacja. Projektowanie na żywo", program szkoleń "Bottom-up design" czy „Polska Architektura XXL" - doroczny plebiscyt będący podsumowaniem największych wydarzeń architektonicznych w kraju. Wortal ma także własny program wydawniczy oraz bazę danych najlepszych, młodych pracowni projektowych.