SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Dziennikarstwo - umierający zawód

Dziennikarstwo w formie znanej sprzed kilkunastu lat umiera i już chyba nawet nie ma czego ratować - uważa w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Ewa Wanat, redaktor naczelna TOK FM (Agora).

Dołącz do dyskusji: Dziennikarstwo - umierający zawód

37 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
czytelnik
Pan Stępowski pisze: "Jak Pani ocenia kondycję współczesnego dziennikarstwa? Szczególnie młodym ludziom zarzuca się, że są nierzetelne i gonią tylko za plotkarską sensacją".
"Młodym ludziom...nierzetelne" to tylko lapsus czy przyganiał kocioł garnkowi?
odpowiedź
User
zdziwiony
W mediach pracuje od wielu, wielu lat. Ich upadek da się zauważyć od lat. Radio nie jest tu wyjątkiem. Mam na swoim terenie trzy stacje radiowe, choć jedna, ta najpopularniejsza, jest często ze względu ba poziom, nazywana radiowęzłem. Najlepszą pod względem merytorycznym jest stacja państwowa. Nikt tego nie neguje, nawet co bardziej rozgarnięci pracownicy (?) tzw radiowęzła. W radiowęźle materiały robią ignoranci, kretyni itp nieudacznicy. Zero wiedzy, same nieszczęścia, dużo hałasu, a na antenie często pojawiają się bełkoczący dresiarze. Trudno zrozumieć, o czym mówią, ponieważ nie potrafią sformułować myśli. Typowe radio dla ludu, pani Jadzi z masarni, Edka ze składu węgla i bezrobotnego dresa.
Pani Ewo! Ma pani rację. Dziennikarstwo umarło, umiera i nie ponosi za to winy żadne z mediów, jak ktoś tutaj sugerował, tylko odbiorcy, który nie ma żadnych wymagań, poza krótką informacją o kolejnym zabójstwie...również kota, wysłucha kawałka Dody, czy Stachurskiego, wypije piwo, jeśli zbierze myśli, to złoży życzenia swojej blacharze i życie przeleci! Większość słuchaczy tego typu radiowęzłów, czytelników tabloidów, to wypisz wymaluj serialowi Kiepscy. Co do wykształcenia, to nie jest ono gwarantem jakości dziennikarskiej pracy.
odpowiedź
User
asluchacz
Do zdziwionego! Ależ drogi Kolego głupoty gadasz! Na każdym szkoleniu, warsztatach i u każdego belfra dziennikarskiego w życiu słyszałem: informacja musi byc prosta, słuchacz/widz lubi to i tamto itd. To media wykształciły głupich odbiorców... bo sami nic nie mają do zaprezentowania odbiorcom!!! Kto w ogóle założył, że odbiorca jest głupi???!!! Takie założenie jest bo w TVN połowa tzw. dziennikarzy nie ma studiów! I to kolejny banał-wykształcenie ma ogromne znaczenie i nikt mnie nie przekona, że jest inaczej! Nie chcę aby w radiu pracował ktoś z maturą!!! A poza tym powinna być ograniczona liczba studentów dziennikarstwa, bo ten kierunek nic nie daje!!! Nie mówcie, że odbiorca jest głupi tylko zaproponujcie coś wartościowego a nie 11 edycje fikołków na parkiecie! Otwórzcie drzwi w mediach na ludzi zdolnych a nie głąbów, którzy przychodzą do mediów bo nie mają co z sobą zrobić, a mają trochę żyłki cwaniaka!!!
odpowiedź