Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce
MUX-1, MUX-2 i MUX-4 naziemnej telewizji cyfrowej w południowo-wschodniej Polsce są od poniedziałku nadawane tylko w standardzie DVB-T2/HEVC. Oznacza to, że widzowie ze starymi telewizorami lub tunerami utracili dostęp do m.in. TVN, Polsatu, TV Puls czy TV Trwam.
Od prawie dwóch miesięcy Radio 357 zachęca swoich patronów do bezpośrednich wpłat zamiast subskrypcji w serwisie Patronite. Jak udało nam się dowiedzieć, odzew słuchaczy w tej sprawie pozytywnie zaskoczył radiowców.
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego poinformowało wczoraj, że szef resortu Bartłomiej Sienkiewicz odwołał dotychczasowych prezesów Telewizji Polskiej, Polskiego Radia i Polskiej Agencji Informacyjnej. Jak się później okazało, nowym prezesem TVP został Tomasz Sygut, co wcześniej zapowiadał portal Wirtualnemedia.pl. Zapytaliśmy jego byłych kolegów z pracy, jakim jest szefem. - Byłem bardzo pozytywnie zaskoczony, kiedy okazało się, że to właśnie on ma stanąć na czele TVP. To dziennikarz z krwi i kości, profesjonalista, który wierzy w nasz zawód - powiedział portalowi Wirtualnemedia.pl Kamil Dziubka, dziennikarz Onetu.
W środę IKEA Polska i mBank mierzyły się z falą krytyki w związku z tym, że ich spoty emitowane są w TV Republika. IKEA zapowiedziała ich wstrzymanie od dziś i za tę decyzję do jej bojkotu wezwał m.in. Tomasz Sakiewicz i Rafał A. Ziemkiewicz. Okazuje się jednak, że wielu reklamodawców może nie wiedzieć, że ich kampanie są prowadzone na jej antenie. - TV Republika wchodzi w skład pakietu kilkudziesięciu stacji, generuje 1-2 proc. wszystkich ratingów w ramach pakietu, więc nikt specjalnie na nią nie zwraca uwagi - słyszymy w domu mediowym.
Z informacji Wirtualnemedia.pl wynika, że część nowej redakcji TVP jest niezadowolona z tego, jak wiele osób z dawnego TVP Info i „Wiadomości” zachowało pracę. Wysyłane są nawet anonimowe maile w tej sprawie. - Dajemy im szansę - mówi Wirtualnemedia.pl Grzegorz Sajór, nowy szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej.
Po tym, jak Onet i Wirtualna Polska opisały próby nacisków ludzi władzy na wolność ich redakcji, szefowie kilkudziesięciu polskich mediów wystosowali wspólną deklarację, w której zapewniają, że będą stali na straży niezależności dziennikarstwa. Informują także, iż będą „konsekwentnie informować społeczeństwo o każdej próbie wpływania władzy na media”.
TV Republika zanotowała ostatnio na YouTube spadek w zakresie wyświetleń miesięcznych. Kanał telewizji kierowanej przez Tomasza Sakiewicza przekroczył już 1,16 mln subskrypcji.
Hanna Lis odchodzi z Telewizji Polskiej, gdzie prowadziła w TVP2 program informacyjny „Panorama”.
Fundacja "Nasze dzieci - edukacja, zdrowie, wiara" z Kornic na kampanie billboardowe w czerwcu i lipcu mogła wydać 26,2 mln złotych - wynika z danych na podstawie badania Kantar Media, do których dotarł portal Wirtualnemedia.pl. W ostatnich tygodniach o organizacji zrobiło się głośno m.in. za sprawą plakatów "Gdzie są te dzieci".
Paweł Kukiz miał być gościem w czwartkowym "Politycznym Graffiti” (Polsat News), ale rozmyślił się, wysyłając w zamian posła Jarosława Sachajko. Nie zgodził się też na rozmowę z TVN24, żądając publicznych przeprosin i zapowiadając, że dopóki ich nie usłyszy - nie pojawi się w studiu. - Hejt od „piewców miłości i tolerancji” mam większy, niż Paweł Adamowicz - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Kukiz.
Od lat widziana na korytarzach sejmowych. Zawsze z mikrofonem i często w pogoni za uciekającymi przed nią politykami wszystkich partii. Udało jej się skłonić do wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego i Antoniego Macierewicza. - A przecież z nami ci politycy od wielu lat nie rozmawiają - dziwi się Roman Imielski z "Gazety Wyborczej". - Nie musi krzyczeć, by być słyszana, bo zawsze jest świetnie przygotowana - dodaje Patryk Michalski z Wirtualnej Polski. Co mówią o Justynie Dobrosz-Oracz jej byli i obecni koledzy z pracy?
Podczas sobotniego koncertu jubileuszowego Jana Pietrzaka na festiwalu w Opolu wypełniona była mniej niż połowa widowni. Niektórzy dziennikarze żartowali z tego, krytykując też poziom artystyczny i realizację koncertu.
Krzysztof Majak, dotychczas szef strony głównej Onetu, z początkiem października obejmie stanowisko zastępcy redaktora naczelnego Onetu. Tym samym zostaje trzecim wicenaczelnym portalu. Szefem strony głównej Onetu od października będzie Piotr Markiewicz, do tej pory zastępca Krzysztofa Majaka.
Konserwatywni dziennikarze tworzą własny kanał informacyjny - Telewizję Niezależną. Stacja ma ruszyć na przełomie kwietnia i maja 2013 roku, jej redaktorem naczelnym będzie Bronisław Wildstein, a wiceprezesem - Tomasz Sakiewicz.
Niezrzeszony poseł Piotr Liroy-Marzec złożył w Sejmie projekt zmian w ustawie o radiofonii i telewizji. Przewiduje on, że 50 procent oferty muzycznej rozgłośni radiowych muszą stanowić utwory polskich twórców i wykonawców. - Chcemy powrócić do momentu, w którym będzie można mówić o wolnej konkurencji na rynku muzycznym - tłumaczy serwisowi Wirtualnemedia.pl autor projektu. Z kolei nadawcy uważają nowe przepisy za całkowicie zbędne i szkodliwe dla branży radiowej i muzycznej.
Z Telewizją Polską żegna się prezenterka Marzena Rogalska, która przez wiele lat współprowadziła „Pytanie na Śniadanie”. Rogalska miała być jedną z twarzy nowego kanału TVP Kobieta.
Na początku września do zespołu Telewizji Republika dołączą kolejne osoby związane poprzednio z Telewizją Polską. To m.in. była gospodyni „Wiadomości” Edyta Lewandowska, która na zmianę z Danutą Holecką będzie prowadziła program „Dzisiaj” - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.
W internecie pojawiło się ostatnio zdjęcie Krzysztofa Ziemca, byłego prezentera TVP, malującego ściany. - Jestem na robocie, efekty będą mam nadzieję pozytywne - mówi dziennikarz rozmowie z Wirtualnemedia.pl.
Szef Telewizji Republika Tomasz Sakiewicz ujawnił, że stacja zebrała już połowę pieniędzy potrzebnych w związku z przeprowadzką do nowego studia. Republika prowadzi kolejną zbiórkę, tym razem na kamery do nowego studia. Według Sakiewicza stacja jest atakowana podobnie jak Donald Trump, platforma X należąca do Elona Muska oraz Prawo i Sprawiedliwość.
Z końcem listopada z ramówki Nowa TV znika serwis informacyjny „24 godziny”. Z kanałem żegna się cały zespół tworzący ten program.