TVN Style od września br. zmieni formułę „Magla towarzyskiego”. Programu nie będzie współprowadzić już Tomasz Kin, jego gospodynią będzie tylko Karolina Korwin-Piotrowska. Magazyn skupi się mocniej na przeglądzie internetowych materiałów o gwiazdach.
Zdaniem czołowych menedżerów z polskiej branży marketingowej piłkarskie mistrzostwa świata najprawdopodobniej wygrają Brazylijczycy, Niemcy lub Argentyńczycy, a daleko w turnieju zajść mogą też Hiszpanie i Belgowie. Na rynku reklamowym najgłośniej jest i będzie o kampaniach czołowych producentów odzieży sportowej: Nike i Adidasa.
W marcu br. czołowe strony internetowe „Gazety Wyborczej” (Agora), na których wprowadzono płatny dostęp do treści, zanotowały minimalnie mniej użytkowników i o 14 proc. mniej odsłon niż rok wcześniej. Serwisy Wyborcza.pl i Wyborcza.biz osiągnęły nawet wzrosty, za to najwięcej straciły strony regionalnych wydań „GW”.
- Polsat News+ będzie kanałem dla tych, którzy nie chcą jedynie wiedzieć co się dzieje, ale też dlaczego się dzieje - mówi Wirtualnemedia.pl Beata Grabarczyk, szefowa anteny stacji. Zapewnia, że kanał różnić się będzie od TVN24 BIŚ, a pomysł na niego powstał półtora roku temu.
Nowa dyrektor radiowej Czwórki Iwona Kostka-Kwiatkowska odsunęła od pracy reporterkę Ewelinę Grygiel. Powodem jej decyzji był wpis podwładnej na Facebooku, który uznała za jednoznacznie negatywny wobec zadania zleconego wszystkim pracownikom redakcji.
Zacieranie się granic pomiędzy reklamą online i offline, kradzież treści (zwłaszcza wideo), próba zamykania i zarabiania na płatnych treściach oraz mobile jako rewolucja, na którą branża internetowa czeka od kilku lat - to najważniejsze zjawiska i trendy na polskim rynku internetowym według szefów Onetu, Grupy WP, Interii, Gazeta.pl i Google Polska.
- Sukces „Polityki Insight” spowodowany jest tym, że do jej raportów i analiz nie mają dostępu inne media, które zapewne szybko udostępniłyby te treści za darmo - twierdzi w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Jerzy Baczyński, redaktor naczelny „Polityki” i prezes spółki wydającej tygodnik.
ING OFE i Lewiatan deklarują, że nie mają nic wspólnego z filmikiem, w którym Jacek Braciak ostro krytykuje przeforsowane przez rząd przeniesienia składek emerytalnych z OFE do ZUS-u. To wizerunkowe samobójstwo aktora, ale wulgarność virala jest jego siłą - komentują dla Wirtualnemedia.pl kreatywni i stratedzy reklamowi.
Kolejny z wielkich producentów rynku mobilnego zaprezentował swojego flagowego smartfona. LG G3 pojawia się na rynku zaledwie pół roku po swoim poprzedniku. Jak wypada na tle innych topowych smartfonów?
Po 11 latach Grzegorz Jankowski przestaje kierować „Faktem”, który tworzył od początku. Nowym redaktorem naczelnym zostanie Robert Feluś. Branża nie jest zaskoczona tą decyzją. - Może mieć związek z większą rolą szwajcarskiego udziałowca w firmie - spekuluje.
Główną nagrodę w 12. edycji konkursu GrandFront na Prasową Okładkę Roku zdobył dziennik „Rzeczpospolita” za okładkę o abdykacji Benedykta XVI. Za najlepszą aplikację na urządzenia mobilne uznano aplikację „Dużego Formatu”.
Polsat na drugim sezonie zakończy emisję serialu „To nie koniec świata”, bo produkcja gromadzi zbyt małą widownią. Jesienią w jego paśmie widzowie zobaczą nowe odcinki „Na krawędzi”. Po wakacjach Polsat pokaże też czwarty sezon „Przyjaciółek”.
Google wyprzedziło Apple, stając się najcenniejszą marka świata w dziewiątej edycji dorocznego badania BrandZ Top 100 realizowanego przez firmę Millward Brown.
Telewizja Polsat musi zapłacić 50 tys. kary za naruszenie ustawy o radiofonii i telewizji w serialu docu-crime „Malanowski i partnerzy”. W emitowanej popołudniu produkcji pokazano bowiem m.in. poćwiartowane zwłoki.
Decyzja Magdaleny Malickiej o odejściu z Burdy nie była wielkim zaskoczeniem dla pracowników spółki i branży. Jej przedstawiciele uważają, że w połączonej Grupie nie było miejsca dla tak dużej liczby kluczowych menedżerów.
W marcu br. wszystkie tygodniki opinii zanotowały spadki sprzedaży ogółem, a najwięcej straciły „Do Rzeczy”, „Wprost” i „W Sieci”. Liderem pozostał „Gość Niedzielny”, a druga była „Polityka”, która na trzecie miejsce zepchnęła „Newsweek”.
W jesiennej ramówce TVN znajdzie się reality-show pod roboczym tytułem „Kto poślubi mojego syna”, w którym matki pomogą synom odnaleźć miłość życia. Stacja liczy na to, że oparty na amerykańskim formacie program osiągnie bardzo dobre wyniki. Rozpoczęła już poszukiwania uczestników do niego.
Rozpoczynając współpracę z Marcinem Dorocińskiem, PZU kończy format reklamowy z Kapitanem Nostresem i agentami mocno pomocnymi. To słuszna decyzja, Dorociński znakomicie pasuje na ambasadora firmy ubezpieczeniowej, a pierwszy spot z nim zapowiada ciekawą kampanię - oceniają dla Wirtualnemedia.pl stratedzy reklamowi.
Prowadzony przez Kubę Wojewódzkiego i Mikołaja Lizuta program „Książe i żebrak” w Rock Radiu ma średnio 66 tys. słuchaczy. Stacja notuje w paśmie nadawania satyrycznej audycji wyższą słuchalność niż rok wcześniej.
Występ Cleo podczas Eurowizji wpisywał się w konwencję konkursu. Nie powinniśmy się wstydzić ani akcentów erotycznych ani folklorystycznych, wręcz przeciwnie - udowodniliśmy, że Polacy potrafią się bawić, co i tak nie będzie mieć wielkiego wpływu na wizerunek naszego kraju - oceniają eksperci.