- Rok 2013 był dla mnie osobiście bardzo trudny i pracowity, choć uważam, iż zrealizowałem swój plan w „Rzeczpospolitej” w stu procentach. Miarą mojego sukcesu, bądź porażki będzie prenumerata na 2014 rok - tak Bogusław Chrabota, szef „Rzeczpospolitej”, podsumowuje w rozmowie z nami ostatnie 12 miesięcy.
Jak minął 2013 rok na polskim rynku handlu internetowego, co wydarzy się w nadchodzącym roku? Dla Wirtualnemedia.pl podsumowują i prognozują szefowie czołowych e-sklepów, porównywarek cen i organizacji branżowych.
Kończący się rok w branży internetu i marketingu mobilnego dla Wirtualnemedia.pl podsumowują przedstawiciele wydawców i agencji, m.in. Piotr Bubak, Jarosław Śliżewski, Jacek Czynajtis, Karol Suchenek i Piotr Krauschar.
Wojciech Jagielski na początku przyszłego roku ma zacząć prowadzić własny talk-show na antenie Superstacji - ustalił nieoficjalnie portal Wirtualnemedia.pl. Obecnie trwają przygotowania do produkcji programu.
O mijającym roku w polskiej branży reklamy internetowej i perspektywach na 2014 rok opowiadają przedstawiciele czołowych sieci, wydawców i agencji. Komentują m.in. znaczenie modelu RTB i big data, wzrost reklamy wideo i mobilnej oraz zmiany w social media.
W październiku br. liderem sprzedaży wśród tygodników opinii był “Gość Niedzielny”. Na podium znalazły się też “Polityka” i “Newsweek”, których sprzedaż poszła do góry - mimo wzrostu cen. Poza „Uważam Rze” największe spadki zanotowały „Gazeta Polska” i „Wprost”.
Kończący się rok w polskiej branży reklamowej podsumowują przedstawiciele najważniejszych agencji i firm producenckich, m.in. Wojciech Borowski, Szymon Gutkowski, Jacek Olechowski, Monika Jabłońska-Jarosz, Kacper Sawicki, Marcin Pleti i Antoine Kolendowski.
Jaki był mijający rok w polskiej branży interaktywnej? Dla Wirtualnemedia.pl oceniają przedstawiciele czołowych agencji, m.in. Szymon Szymański, Tomasz Tomczyk, Adam Szudra, Magdalena Surowiec, Grzegorz Krzemień, Michał Rutkowski, Anna Robotycka i Marcin Gaworski.
Krzysztof Ibisz od stycznia 2014 roku dołączy do grona prowadzących poranne pasmo "Nowy dzień" w Polsat News - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Będzie gospodarzem weekendowych wydań programu, które mają nieco lżejszy charakter.
Telewizja Polsat zakupiła prawa do transmisji meczów w eliminacjach do Mistrzostw Europy 2016, turnieju finałowego Euro we Francji oraz w eliminacjach do Mundialu 2018. - Cieszę się, że piłka nożna wróciła na łono Polsatu - mówił podczas konferencji prasowej Zygmunt Solorz-Żak, właściciel stacji.
Okładka nowego numeru tygodnika „Wprost” (AWR "Wprost") pokazuje zdjęcie gwiazdy TVN Małgorzaty Rozenek łudząco przypominające okładkę amerykańskiego tygodnika „Time” z lutego br. Redakcja „Wprost” nie komentuje tego podobieństwa.
Monika Bednarek po 12 latach pracy odchodzi ze stanowiska prezesa Grupy Eurozet. Zasiądzie w jej radzie nadzorczej. Nowym prezesem radiowej spółki od 6 grudnia br. jest Andrzej Matuszyński.
W październiku 2013 roku liderem średniej sprzedaży ogółem wśród dzienników pozostał „Fakt”. Wzrosty sprzedaży odnotowały tylko „Parkiet” i „Super Express”, a najwięcej straciły „GP Codziennie”, „Rz” i „Wyborcza”.
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy znalazła się na czele rankingu najsilniejszych marek BAV, wyprzedzając Rafaello, Ptasie Mleczko, Tymbark i Delicje Szampańskie. Wśród marek z branży medialnej w pierwszej dziesiątce znalazły się TVN i TVN24. Dla Wirtualnemedia.pl wyniki badania komentują Mariusz Rzanny i Jerzy Owsiak.
Cztery pierwsze odcinki reality-show “Warsaw Shore” obejrzało w paśmie premierowym średnio 141 tys. widzów. Produkcja notuje udział w rynku kilkanaście razy wyższy od średniego dobowego udziału stacji i daje MTV Polska zdecydowaną wygraną z konkurencją.
Rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych Marcin Wojciechowski odmówił wczoraj wieczorem telefonicznej wypowiedzi dla Radia ZET, stwierdzając, że nie jest „panienką na telefon” - poinformowała rozgłośnia na Twitterze.
Radio VOX FM zaczęło nadawać na częstotliwościach Eski Rock, ale gra muzykę znaną dotąd z Radia Plus. Ta ostatnia rozgłośnia wróciła natomiast do formatu oldies. Zbigniew Benbenek, właściciel ZPR, zapewnia, że nie ma planów wycofania się Grupy Time z Radia Plus.
W listopadzie br. najpopularniejszym programem informacyjnym był „Teleexpress”. Największy spadek oglądalności zanotowały „Fakty”, które spadły z drugiego na trzecie miejsce. Z kolei najwięcej zyskały „Wydarzenia”.
Po raz czwarty przyznano nagrody Chamlet dla najgorszych polskich reklam z ostatniego roku. Wyróżniono m.in. kampanie Społecznej Akademii Nauk z Mariuszem Pudzianowskim, firmy Betsson z Joanną Krupą, sklepów Biedronka i akcję społeczną na temat osób z zespołem Downa.
Na środowej debacie organizacji z branży reklamowej na temat współpracy z klientami m.in. w zakresie płatności nie pojawili się przedstawiciele żadnego reklamodawcy. Organizacje chcą uświadomić agencjom ich prawa do egzekwowania płatności, a także stworzyć kodeks dobrych praktyk w tym zakresie.