Grażyna Dobroń przechodzi na emeryturę, „Dobronocka” znika z Trójki
Wieloletnia dziennikarka Programu III Polskiego Radia Grażyna Dobroń odchodzi na emeryturę. Z anteny znika jej nocna audycja „Dobronocka”.
W poniedziałek Grażyna Dobroń poprowadziła ostatnie wydanie „Dobronocki”. Audycję emitowano co tydzień między 0.00 a 2.00. Dziennikarka zapraszała do studia gości i rozmawiała z nimi na tematy z zakresu psychologii i samorozwoju. W programie aktywnie uczestniczyli sami słuchacze.
Dobroń pożegnała się ze słuchaczami i podziękowała im za wszystkie lata, które przepracowała w Trójce. - Zdecydowałam się wycofać z nocnej audycji, żeby być w równowadze. To dla mnie duży wysiłek, żeby pracować w nocy, a tak działo się kilkanaście lat. Poniedziałki to były spotkania z Wami po 4 godzinach snu - napisała na swoim fanpage’u na Facebooku.
Fani programu nie przyjęli dobrze wiadomości o zakończeniu nadawania „Dobronocki”. Przez krótki czas na Facebooku działała strona z apelem do kierownictwa Programu III o przywrócenie audycji. - Nie wierzę w to, co czytam. Tak dobra audycja i prowadząca znika na zawsze? To jakiś koszmar - napisała na profilu Dobroń słuchaczka.
Grażyna Dobroń mówi portalowi Wirtualnemedia.pl, że decyzję o przejściu na emeryturę podjęła samodzielnie i jest z niej zadowolona. - Ludzie boją się odejść z radia, bo potem nic nie potrafią. Ja się tego nie boję, mam sporo umiejętności i chcę zdobywać kolejne - tłumaczy Grażyna Dobroń.
Dziennikarka nie odchodzi z Trójki na stałe. We wrześniu na antenę wraca jej audycja „Instrukcja obsługi człowieka”, w której opowiada o zdrowym stylu życia. Obecnie jednak Dobroń chce się skupić na realizowaniu swoich pasji. - Czasami szkoda mi dziennikarzy, którzy trzymają się fachu do późnego wieku, tracąc głos i energię. Ja po prostu inaczej podchodzę do życia. Mam inne aktywności: spotkania w całej Polsce, prowadzę warsztaty z ludźmi - mówi nam.
Grażyna Dobroń była związana z radiową Trójką od 1981 roku. Na początku swojej kariery dziennikarskiej pracowała jako reporterka sejmowa, później zaproponowano jej przygotowywanie audycji o zdrowiu. Jest zdobywczynią nagrody Grand Prix w 13. edycji konkursu radiowego organizowanego przez Międzynarodowy Uniwersytet Radiowo-Telewizyjny (wyróżnienie to otrzymała jako pierwszy dziennikarz z Polski) oraz tytułu Pozytywnej Egoistki roku 2013 za budzenie świadomości w słuchaczach i inspirowanie innych do stawania się lepszymi ludźmi. Jest autorką dwóch książek o zdrowym stylu życia.
Z danych Radio Track wynika, że średni udział radiowej Trójki w okresie od marca do maja br. wyniósł 7,6 proc. (więcej na ten temat).
Dołącz do dyskusji: Grażyna Dobroń przechodzi na emeryturę, „Dobronocka” znika z Trójki