Internet dobry dla produktów finansowych
Produkty finansowe przez Internet jak świeże bułeczki
Tylko w listopadzie b.r. za pośrednictwem portalu finansowego Money.pl zostało wysłanych ponad 4300 wniosków on-line do instytucji finansowych. Tyle samo zapytań generują największe portale w Polsce.
Rekordowa liczba wniosków na Money.pl przełożyła się na wzrost sprzedaży produktów i usług finansowych. W listopadzie GE Bank Mieszkaniowy zanotował rekordowe obroty - 3 mln zł uruchamiając 25 kredytów, a PTF Bank - 21 kredytów samochodowych i hipotecznych. Sukces przyciąga kolejne instytucje finansowe: w grudniu br. sprzedaż rozpoczęły DomBank i Citibank Handlowy. Na styczeń 2005 planowane jest rozszerzenie oferty o kolejne trzy banki, m.in o jeden z największych banków detalicznych w Polsce - Bank Zachodni WBK SA.
-Ostatnie wyniki sprzedaży GE Banku Mieszkaniowego czy PTF Banku to sygnał, że w Internecie dobrze zarabia się już nie tylko na kontach bankowych, ale także na kredytach mieszkaniowych czy samochodowych – mówi Jerzy Warchałowski, dyrektor ds. sprzedaży on-line w Money.pl. - Już pierwsze symptomy tego trendu zauważyliśmy na początku roku, gdy za naszym pośrednictwem został uruchomiony rekordowo wysoki kredyt hipoteczny o wartości ponad 6,5 mln złotych, a także leasing na kwotę przekraczającą 1,5 mln zł.
Wzrost obrotów platformy finansowej Money.pl to rezultat popularyzacji finansów on-line wśród polskich internautów i rosnącej popularności Money.pl. Według ostatnich badań, oglądalność Money.pl kształtowała się na poziomie 532 tysięcy użytkowników w październiku i 562 tysięcy w listopadzie 2004. W stosunku do września b.r. oznacza to wzrost popularności odpowiednio o 43% i 51%. Dzięki tak dobrym wynikom, Money.pl umocniło pozycję lidera na rynku portali finansowych i biznesowych w Polsce.
Jakie działania są przyczyną tak dynamicznej ekspansji Money.pl? - Przede wszystkim konsekwentna realizacja strategii marketingowej, zarówno długo jak i krótkookresowej – mówi Piotr Krawiec, dyrektor ds. marketingu i PR Money.pl. – Wśród elementów, które w największym stopniu spowodowały wzrost należy wymienić: dynamiczną promocję, stały proces poszerzania zawartości – contentu, a także szeroko rozumiane działania PR. Na uwagę zasługuje także systematyczny wzrost poziomu merytorycznego prezentowanych w portalu treści, przez co wzrasta liczba internautów regularnie korzystających z Money.pl – dodaje Piotr Krawiec.
Inne
Dołącz do dyskusji: Internet dobry dla produktów finansowych