SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Dekoder Canal+ alternatywą wobec DVB-T2/HEVC? Platforma promuje tani pakiet

Mieszkańcom Warszawy i okolic wyświetlają się na Facebooku reklamy platformy satelitarnej Canal+ oraz jednego z jej dystrybutorów zachęcającego do skorzystania z taniego pakietu Entry+. Ma on stanowić alternatywę dla posiadaczy starszych telewizorów, którzy utracili wiele kanałów po zmianie standardu na DVB-T2/HEVC.

fot. facebook.com/canalpluspolska fot. facebook.com/canalpluspolska

27 czerwca br. wdrożono IV i zarazem ostatni etap zmiany standardu naziemnej telewizji cyfrowej. Objął on mieszkańców centralnej części województwa mazowieckiego i województw lubelskiego, podlaskiego oraz warmińsko-mazurskiego. Dzięki DVB-T2/HEVC poprawiła się jakość na większości stacji. Są one teraz nadawane w wysokiej rozdzielczości (HD). Osoby ze starszymi telewizorami lub tunerami utraciły jednak dostęp do większości kanałów komercyjnych, takich jak TVN, TVN7, TTV, Polsat, Super Polsat, TV4, TV6, TV Puls, Puls 2, TV Trwam, Stopklatka, Fokus TV, Eska TV, Polo TV i Antena HD. Krajowy Instytut Mediów szacuje, że w całej Polsce jest 1,23 mln gospodarstw domowych ze sprzętami niekompatybilnymi z DVB-T2/HEVC.

Z Canal+ nie trzeba wymieniać dekodera

Pod koniec marca pisaliśmy, że nieliczni abonenci platform satelitarnych i sieci kablowych pytają swoich operatorów czy w związku z przejściem na DVB-T2/HEVC są zagrożeni utratą sygnału. Nie byli i nie są, bo zmiana dotyczy tylko odbiorców naziemnych. Operatorzy satelitarni i kablowi nadają swoje kanały w standardach DVB-C, DVB-C2, DVB-S, DVBS-2. Mimo tego część firm przygotowało promocje, które towarzyszyły zmianie standardu naziemnego. Osoby, które niekoniecznie chcą wymieniać telewizor, mogły i mogą podpisać umowę z operatorem płatnej telewizji.

Niedawno do tych operatorów dołączyła platforma Canal+. Reklamy wyświetlające się na Facebooku odsyłają do profilu „Canal+ Polska” i „Salon Canal+”, prowadzonego przez AMT Group, oficjalnego dystrybutora Canal+. - Twój telewizor ma ponad 5 lat i nie odbiera nowego sygnału DVB-T2? Przygotuj się na nowy sygnał TV z pakietem telewizji satelitarnej za 15 zł! Dołącz do cyfrowego świata rozrywki Canal+. Zapraszamy do punktów sprzedaży w których profesjonalni konsultanci zaproponują Ci rozrywkę dopasowaną do Twoim potrzeb - można przeczytać w sponsorowanych wpisach.

- Sprawdź, dlaczego pakiet Entry+ jest dla Ciebie. 71 kanałów TV, w tym Canal+ Kuchnia i Canal+ Domo. A to wszystko z dekoderem HD za jedyne 15 zł/mies. Zamów pakiet telewizji przez telefon. Wypełnij formularz, a oddzwonimy z ofertą. Dotyczy Pakietu Entry+. Oferta po rabacie 5 zł/mies. za zgody marketingowe i 5 zł/mies. za e-rachunek i terminową płatność. Umowa na 24 miesiące - dodaje dystrybutor platformy.

Telewizja satelitarna zamiast naziemnej?

We wspomnianym wcześniej pakiecie Entry+ są dostępne nie tylko wszystkie kanały naziemne (poza TV Trwam, jeśli antena satelitarna nie ma „zeza” także na Astrę 19,2E), ale także wybrane kanały tematyczne. To m.in. Planete+, Canal+ Domo, Canal+ Kuchnia, TeleToon+, MiniMini+, Novelas+, 4fun.tv, 4fun.tv Dance, 4fun.tv Kids, Kino Polska Muzyka, Polsat Music HD, Music Box Polska, Stars TV, Eska TV Extra, Eska Rock TV, Red Carpet TV, Power TV, Nuta.TV i TBN Polska. Odbiór satelitarny pozwala też na korzystanie z szeregu zagranicznych stacji niekodowanych dostępnych z Hot Birda 13E, z którego korzysta Canal+. Wśród kanałów FTA są m.in. wybrane stacje włoskiego RAI, Mediaset czy liczne telewizje z krajów arabskich.

Telewizja naziemna po przejściu na DVB-T2/HEVC jest bezpłatna. Umowa z Canal+ obowiązuje przez 2 lata. Poza tym konieczne jest nabycie anteny satelitarnej i konwertera za 99 zł i w przypadku mniej zaawansowanych technicznie odbiorców jej instalacja (blisko 100 zł). W blokach mieszkalnych nie zawsze da się zainstalować antenę satelitarną, bo wymagany jest dostęp do ściany południowej lub południowo-zachodniej. Niekiedy też nie zezwalają na to deweloperzy lub spółdzielnie mieszkaniowe. W takich sytuacjach wyjściem może być podpisanie umowy z siecią kablową, taką jak UPC czy Vectra lub odbiór kanałów telewizyjnych drogą streamingową dzięki szerokopasmowemu łączu internetowemu. Takową usługę, czyli Canal+ online, oferuje też druga co do wielkości platforma cyfrowa. Nie ma w niej jednak głównych stacji naziemnych, choć operator pytał o ich dołączenie w ankiecie.

Dołącz do dyskusji: Dekoder Canal+ alternatywą wobec DVB-T2/HEVC? Platforma promuje tani pakiet

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Pawel
Jak nie ma TV Trwam,której jest wielu sympatyków to ja dziękuję za taki pakiet Canal+.
0 0
odpowiedź
User
słuchacz
pakiet for nobody
0 0
odpowiedź
User
Łukasz
Nie, fajny Dekoder Canal+ BOX z android TV !!!
0 0
odpowiedź