SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Paweł Sołtys i Polskie Radio zawarli ugodę ws. dyscyplinarnego zwolnienia

Były dziennikarz Trójki Paweł Sołtys (obecnie w Bonnier Business Polska) i Polskie Radio zawarli ugodę dotyczącą dyscyplinarnego zwolnienia Sołtysa z firmy pod koniec ub.r. Strony nie ujawniają szczegółów porozumienia.

Paweł Sołtys został zwolniony dyscyplinarnie pod koniec listopada ub.r. z uwagi na działania, jakie podjął jako przewodniczący Związku Zawodowego Dziennikarzy i Pracowników Programu III i II Polskiego Radia. Po tym jak dwie dziennikarki przygotowujące w Trójce serwisy informacyjne zostały oddelegowane do Informacyjnej Agencji Radiowej i zwolniono Damiana Kwieka, 125 pracowników Polskiego Radia we wspólnym liście do zarządu firmy zaapelowało o poszanowanie etyki dziennikarskiej i wolności słowa. Pismo przesłali też do kilku instytucji zewnętrznych, m.in. KRRiT, Rady Mediów Narodowych, Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich i Towarzystwa Dziennikarskiego. Przedstawiciele związku spotkali się w tej sprawie z ówczesną prezes Polskiego Radia Barbarą Stanisławczyk-Żyłą.

W uzasadnieniu dyscyplinarnego zwolnienia Sołtysa zarzucono mu m.in. wywieranie presji psychicznej na zarząd, stosowanie czarnego PR oraz „destabilizację pracy Zarządu PRSA oraz samej Spółki poprzez publiczne nękanie Zarządu”. Oskarżono go też o samowolne opuszczenie miejsca pracy (dziennikarz pojechał w dwudniową delegację do Wielkiej Brytanii, co uzgodnił wcześniej z przełożonymi).

Zwolnienie Pawła Sołtysa mocno skrytykowały Związki Zawodowe Dziennikarzy Trójki i Dwójki. Parę dni później z podobnych powodów zwolniono dyscyplinarnie inne osoby z kierownictwa związku: Wojciecha Dorosza z Trójki i Marcina Majchrowskiego z Dwójki.

Zwolnieni dziennikarze pozwali Polskie Radio do sądu pracy. W czwartek Paweł Sołtys zawarł z firmą ugodę, o czym poinformowano w czwartek.

- Strony nie ujawniają szczegółów ugody. Obydwie strony zobowiązały się do wydania wspólnego oświadczenia w tej sprawie w ciągu 30 dni - napisało Polskie Radio w komunikacie przesłanym portalowi Wirtualnemedia.pl.

Paweł Sołtys od lutego pracuje w Bonnier Business Polska, przygotowuje materiały wideo.

W marcu br. zmienił się zarząd Polskiego Radia: po nieoczekiwanej rezygnacji Barbary Stanisławczyk-Żyły prezesem został Jacek Sobala, a wiceprezesem - Mariusz Staniszewski. Miesiąc temu na dyrektora Trójki powołano Wiktora Świetlika, a na wicedyrektora - Wojciecha Surmacza.

Dołącz do dyskusji: Paweł Sołtys i Polskie Radio zawarli ugodę ws. dyscyplinarnego zwolnienia

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
zwiadowca
Panie Pawle! Kiedy "dobra" zmiana już przeminie, proszę wrócić do Trójki!
odpowiedź
User
Popiół2015
Pomimo, że PiS nadal rządzi jest mniej zmian, a jeśli nawet, to nie odbywa się to hurtowo. Jak widać prezes Sobala naprawia błędy po Stanisławczyk.
Sobala to były dyrektor Trójki. Przydałyby się ugody dla m.in. Spór, Jarosza oraz Majchrowskiego oraz dla Ławnickiego. Ostatnio także dla Psikuty i Ossowskiego, o ile się czegoś przyczepią, ale nie sądzę.
Borkowskiej też należałaby się ugoda. Jest jeszcze drugi Paweł Sołtys znany jako Pablopavo z Vavamuffin, ostatnio także Ludziki.
odpowiedź
User
Anonim
"W uzasadnieniu dyscyplinarnego zwolnienia Sołtysa zarzucono mu m.in. wywieranie presji psychicznej na zarząd, stosowanie czarnego PR oraz „destabilizację pracy Zarządu PRSA oraz samej Spółki poprzez publiczne nękanie Zarządu”. Można to nieco przerobić taka rada dla RMN ;) "W uzasadnieniu dyscyplinarnego zwolnienia pana Sobali zarzucono mu m.in. wywieranie presji psychicznej na dziennikarzy,cenzurę w PR 24
odpowiedź