W „Szansie na sukces” wezmą udział również dzieci. Zwycięzca reprezentantem Polski na Eurowizji Junior 2019
W jesiennym sezonie „Szansy na sukces” uczestnikami programu będą również dzieci w wieku od 9 do 14 lat, a zwycięska osoba w tej grupie wiekowej zostanie reprezentantem Polski na Eurowizji Junior 2019 - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. - 56. KFPP w Opolu dowiódł jaką siłę w kreacji i promocji talentów ma „Szansa na sukces”, który się potem przekłada na sukces sceniczny tych artystów - komentuje nam Jacek Kurski, prezes TVP.
„Szansa na sukces” to muzyczny program, w którym amatorzy śpiewają piosenki znanych wykonawców, którzy są jurorami danego odcinka. Talent-show na antenie TVP2 oglądać można było od 1993 do 2012 roku, ale w tym roku Telewizja Polska podjęła decyzję o reaktywacji tego projektu. Był on emitowany w wiosennej ramówce Dwójki pod tytułem „Szansa na sukces. Opole 2019”.
Średnia widownia muzycznego widowiska, pokazywanego w okresie od 7 kwietnia do 19 maja br., wyniosła 1,72 mln osób, co przełożyło się na 16,86 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów, 11,06 proc. w grupie komercyjnej 16-49 oraz 12,18 proc. w grupie 16-59. TVP2 w czasie nadawania „Szansa na sukces. Opole 2019” była zdecydowanym liderem rynku telewizyjnego.
Zwycięzcą reaktywowanego programu została Aleksandra Nykiel, która w ramach nagrody otrzymała możliwość występu w konkursie „Debiuty” podczas tegorocznego Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Na deskach opolskiego amfiteatru zaprezentował się również inny wyróżniony uczestnik „Szansy na sukces” - Sargis Davtyan.
Telewizja Polska podjęła decyzję o kontynuacji „Szansy na sukces” w jesiennej ramówce 2019 roku. Nowe odcinki muzycznego programu widzowie telewizyjnej Dwójki będą mogli oglądać od 8 września - najprawdopodobniej w dotychczasowym pasmie emisji, czyli w niedziele o godz. 15.15.
Gospodarzem programu bez zmian będzie Artur Orzech.
W ostatnich tygodniach trwały poszukiwania uczestników do projektu. Aby się zgłosić do nowych odcinków „Szansy na sukces” należało przyjść na jeden z castingów. Poszukiwane były utalentowane muzycznie osoby, które ukończyły 12. rok życia.
Portal Wirtualnemedia.pl dowiedział się, że Telewizja Polska podjęła decyzję o zorganizowaniu dodatkowego castingu do projektu, w którym poszukiwane są dzieci i młodzież w wieku od 9 do 14 lat (osoby śpiewające zarówno solo, jak i w duetach).
Przesłuchania kandydatów odbędą się w najbliższy weekend, tj. 13 i 14 lipca br. w Warszawie (ul. Woronicza 17, blok F).
Z naszych informacji wynika, że wśród wszystkich uczestników „Szansy na sukces” w wieku od 9 do 14 lat wyłoniona zostanie osoba, która będzie oficjalnym reprezentantem Polski podczas Junior Eurovision Song Contest 2019.
- Pomysł narodził się spontanicznie podczas narady wewnętrznej z moim udziałem - komentuje portalowi Wirtualnemedia.pl Jacek Kurski, prezes Telewizji Polskiej. - Postanowiliśmy wyłonić kandydata na reprezentanta Polski na Eurowizję Junior 2019 przez program „Szansa na sukces” z trzech powodów. Po pierwsze, jakkolwiek wstępnie planowaliśmy, że Polskę na Eurowizji Junior 2019 reprezentować będzie któryś z uczestników „The Voice Kids 2”, to w tym roku w programie nie znaleźliśmy tak wybitnej i wyróżniającej się wokalistki jak rok temu Roksana Węgiel. Tym razem konkurencja była na bardziej wyrównanym poziomie i zabrakło nam uczestnika z tak fantastyczną piosenką, jak „Anyone I Want to Be”. Wtedy miałem intuicję i pewność, że czynię dobrze rezygnując z preselekcji i „dyktatorsko” wyznaczając Roxy i „Anyone I want to be”. Teraz takiej intuicji nie miałem - opisuje nam Kurski.
Prezes TVP informuje nas, że sam fakt organizacji Eurowizji Junior właśnie w Polsce niejako „dopomina się” uspołecznienia selekcji, tego, aby „dać naszym rodakom okazję wyboru najlepszego reprezentanta w tak ważnym wydarzeniu, jakim jest Eurowizja Junior”.
- Trzecim argumentem jest fakt, że 56. KFPP w Opolu dowiódł jaką siłę w kreacji i promocji talentów ma „Szansa na sukces”, który się potem przekłada na sukces sceniczny tych artystów. To dwoje uczestników z tego właśnie programu (Aleksandra Nykiel i Sargis Davtyan) zostało laureatami koncertu „Debiuty”. Co ciekawe tegoroczne „Premiery” wygrało z kolei dwóch uczestników „The Voice of Poland” (Marcin Sójka i Ania Karwan). To pokazuje siłę nie tylko „Szansy na sukces”, ale i ogólnie Telewizji Polskiej w kreacji i promocji piosenki wśród debiutantów - mówi nam Kurski.
Jak się dowiedzieliśmy, wstępny pomysł zakłada, że wszyscy wyłonieni w castingach uczestnicy „Szansy na sukces” w wieku od 9 do 14 lat zaprezentują się w trzech pierwszych odcinkach programu po wakacjach.
- Z każdego z tych odcinków wyłonimy po dwie osoby, które zmierzą się w kolejnym - czwartym - odcinku „Szansy na sukces”, który będzie transmitowany na żywo. Finałowa szóstka wówczas zaprezentowałaby po dwa utwory - jednym z nich będzie wykon kultowego polskiego artysty, a drugim utworem będzie autorska piosenka, dedykowana konkursowi Junior Eurovision Song Contest. Zwycięzca tego odcinka wraz ze swoją autorską piosenką będzie reprezentantem Polski na Eurowizji Junior 2019 - zdradza portalowi Wirtualnemedia.pl Jacek Kurski. - W kolejnych odcinkach „Szansy na sukces” będą tak jak dotąd występować osoby, które ukończyły 15 rok życia - dodaje.
17. konkurs Eurowizji Junior 2019 odbędzie się 24 listopada 2019 w Arenie Gliwice. Nasz kraj zyskał możliwość goszczenia Junior Eurovision Song Contest 2019, ponieważ w listopadzie ub.r. konkurs, odbywający się w Mińsku, wygrała nasza reprezentantka Roksana Węgiel. Zaśpiewała piosenkę „Anyone I Want To Be”, dostała najwięcej punktów, po zsumowaniu wyników głosowania widzów i jurorów.
Eurowizję Junior 2019 organizują wspólnie Telewizja Polska i Europejska Unia Nadawców. Wydarzenie będzie transmitowane przez wielu nadawców zagranicznych (w Polsce przez TVP).
„Szansa na sukces” to pierwszy muzyczny talent-show w polskiej telewizji. Można było go oglądać w TVP2 w okresie od 14 listopada 1993 roku do 29 kwietnia 2012 roku. Przez cały czas nadawania gospodarzem programu był Wojciech Mann.
Telewizja Polska podjęła decyzje o zakończeniu nadawania tego show po tym, jak z roli prowadzącego cyklu zrezygnował Wojciech Mann, który był od początku jego gospodarzem. - Zrezygnowałem z jego prowadzenia. Jako oficjalny powód, który można przyjąć albo nie, podałem to, że we śnie ukazał mi się Jan Paweł Woronicz i powiedział do mnie: +Już czas+ i ja go posłuchałem - tak tłumaczył swoją decyzję Wojciech Mann.
Mimo że pojawił się pomysł, aby Manna zastąpił inny prowadzący, to ówczesna dyrekcja TVP2 zdecydowała o tym, by jednak zakończyć emisję „Szansy na sukces”. - Uważamy, że bez udziału Wojciecha Manna jako prowadzącego, program traci rację bytu. Wszystkie zarejestrowane z nim odcinki zostaną wyemitowane zgodnie z planem na antenie Programu 2 - informowało wtedy kierownictwo TVP2.
W „Szansie na sukces” swoją karierę zaczynało wiele gwiazd. Dzięki programowi wypromowali się m.in.: Justyna Steczkowska, Ewa Farna, Kasia Stankiewicz, Georgina Tarasiuk, Kasia Cerekwicka, Ania Wyszkoni, Tomek Makowiecki, Margaret czy nawet Joanna Kulig. Ciekawostką jest, fakt że w talent-show w 1996 roku w ramach specjalnego odcinka wystąpił również m.in. Donald Tusk, który zaśpiewał kolędę „Wśród nocnej ciszy”.
Udział TVP2 w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów w 2018 roku wyniósł 8,16 proc.
Dołącz do dyskusji: W „Szansie na sukces” wezmą udział również dzieci. Zwycięzca reprezentantem Polski na Eurowizji Junior 2019
I jest to wielka "zachęta" dla potencjalnych przyszłych uczestników The Voice Kids