Trzyminutowa podróż przez całe życie w nowej reklamie Volvo XC60 (wideo)
Firma motoryzacyjna Volvo rozpoczęła w Szwecji kampanię nowego modelu XC60. Trzyminutowy film pokazujący całe życie małej dziewczynki, przygotowany przez agencję Forsman&Bodenfors promuje przede wszystkim zastosowane w aucie systemy bezpieczeństwa.
Głównym elementem kampanii jest trwający ponad trzy minuty spot „Moments”. Film zaczyna się od sceny, w której kilkuletnia dziewczynka jest bardzo smutna z powodu tego, że idzie pierwszy raz do szkoły. Rozmawia z nią matka, która przekonuje dziecko, że szkoła to fajne miejsce, w ktorym m.in. pozna nowe koleżanki i miło spędzi czas. Wkrótce matka pakuje dziewczynce plecak i ta sama wychodzi z domu do szkoły, machając mamie na pożegnanie. W tym samym momencie pojawia się scena, w której młoda kobieta wyjeżdża Volvo XC60 do pracy.
Gdy dziewczyna spokojnie spaceruje w drodze do szkoły pokazywane są sceny z jej dalszego, już dorosłego życia: pierwsze wakacje z chłopakiem, to jak robi test ciążowy, jak zostaje matką.
W innych scenach pokazano kobietę kierującą Volvo. W momencie gdy rozlewa się jej kawa w samochodzie, i ta zamiast na prowadzeniu samochodu uwagę skupia właśnie na rozlewającej się kawie, tuż przed koła samochodu, na jezdnię wkracza, idąca pierwszy raz do szkoły kilkulatka.
Kobieta nie reaguje, bo jest zajęta czymś innym, ale reaguje samochód, który wykrywa postać przed maską i automatycznie uruchamia hamowanie.
Spot kończy się słowami „ Sometimes the moments that never happen, matter the most”.
Tą reklamą koncern Volvo promuje zastosowane w nowym modelu XC60 systemy bezpieczeństwa, takie jak m.in. niezależny system hamowania awaryjnego City Safety, BLIS- system informowania o niewidocznych punktach na drodze itp.
Za kreację reklam odpowiada agencja Forsman&&Bodenfors, spot wyreżyserował Gustav Johansson.
Dołącz do dyskusji: Trzyminutowa podróż przez całe życie w nowej reklamie Volvo XC60 (wideo)
Z upływającym czasem.
Od dawna udaję przed sobą, że nie jestem chory. Bo uważam, że mam obowiązek nie chorować.
Udawanie, że jest dobrze, to dobra i skuteczna metoda leczenia. Ale ma ograniczenia...