SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

54 wnioski w konkursach na cyfrowe multipleksy lokalne. Wśród zainteresowanych Open.FM i Muzo.FM

Pod koniec maja br. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ogłosiła konkursy na cyfrowe multipleksy lokalne w 34 miastach. O częstotliwości mogą ubiegać się zarówno nowi, jak i obecni już na rynku nadawcy lokalni i regionalni. W konkursach złożono w sumie 54 wnioski, wśród podmiotów zainteresowanych DAB+ jest Open.FM (Wirtualna Polska Media) czy Muzo.FM (Cyfrowy Polsat) - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Dołącz do dyskusji: 54 wnioski w konkursach na cyfrowe multipleksy lokalne. Wśród zainteresowanych Open.FM i Muzo.FM

18 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
bart3k
"Obecnie zasięgiem emisji cyfrowej objęte są 24 stacje nadawcze i 17 regionów. Według planów, od października br. zasięg ma objąć 39 stacji nadawczych" - jakby to czytał przeciętny Kowalski, - skoro jest 24 stacje - dlaczego mam tylko 9?
chodzi o nadajniki a nie o stacje radiowe
odpowiedź
User
zeuus22
Dla mnie fajnie by było gdyby jeszcze o koncesje postarało się Radio RTL w Polsce wtedy by była konkurencja 🤔🤔😊😊
odpowiedź
User
jhgf
Projekt nie wypali. Czy wie ktoś ile odbiorników DAB sprzedaje się w Polsce? Jakieś dane?


Przecież nikt nie kupi odbiorniki, aby słuchać Radio Dzieciom, Radio Chopin i Czwórkę. 75 mln. odbiorników DAB+ sprzedano na świecie a 12 mln w Niemczech. Już dzisiaj w niektórych miejscowościach w Niemczech rozgłośnie nadawane wyłączenie w DAB+ są na 4 miejscu ich rankingów słuchalności, tylko dane nikt nie podaje. Będzie podobnie w Polsce po paru latach, jeżeli będzie odpowiednia oferta. Jeżeli rozgłośnia z disco polo będzie dostępna na obszarze całego kraju, to RMF i Radio Zet stracą część swoich słuchaczy. Ważny jest zasięg a nie 8 miast w których oferta jest już spora. Niech nadają DAB+ dla ludzi poza aglomeracjami, gdzie bez szumów odbierzesz 10 programów w piwnicy na tanim odbiorniku.


Z tą piwnicą to Cię Kolego poniosło... Na UKF to rzeczywiście w piwnicy radia posłuchasz, ale DAB+ raczej możesz o tym zapomnieć. Dysponuję akurat samochodem wyposażonym w odbiornik DAB+ i niestety - wjeżdżam do garażu i DAB się kończy, a FM odbieram w tym czasie bez problemu. Dodatkowo jak czytam o lepszej jakości dźwięku to mało nie pękam ze śmiechu. Już widzę, a raczej słyszę ambitne radio nadające Jazz, lub muzykę klasyczną w 96kbit... Przecież to będzie jeden bulgot przypominający mp3 z końca lat 90 - z takim bitrate to będzie koszmar, męka i żenada.

Tylko porównaj moce stacji nadawczych i ich zagęszczenie. Działanie DAB+ może być jeszcze na pół gwizdka, ze względu na priorytet FM-u. Tak samo jak sieci komórkowe - 2G ma priorytet jeśli chodzi o moc, bo zapewnia podstawowy zasięg w najgorszych zasięgowo miejscach, mimo że LTE przepuszcza 80-90% danych w całej sieci.
odpowiedź