KRRiT: Informacje o zagłodzeniu TVP i Polskiego Radia nieprawdziwe
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji poinformowała, że media publiczne zakończyły 2023 rok z nadwyżką budżetową w kwocie 83,967 mln zł. - Informacje medialne o rzekomym zagładzaniu mediów publicznych przez przewodniczącego KRRiT są nieprawdziwe - poinformował regulator w komunikacie. Członek KRRiT prof. Tadeusz Kowalski twierdzi w rozmowie z Wirtualnemedia.pl, że podane dane mają charakter historyczny i księgowy.
Dołącz do dyskusji: KRRiT: Informacje o zagłodzeniu TVP i Polskiego Radia nieprawdziwe
To zacytuj proszę ustawę wg. której przewodniczący KRRiT możne wstrzymać wypłatę abonamentu stacjom radiowym i telewizji publicznej? Gdzie to pisze w ustawie RTV? Podaj proszę artykuł.
Rząd prawicowy nie zmieniał prawa, chociaż padały wyroki, że przez nich wprowadzone ustawy nie są zgodne z konstytucją. Chaos w ustawie medialnej wprowadził PiS. Teraz trzeba pisać ustawę RTV na nowo.
Likwidatorzy są legalni, bo prezydent zablokował kasę dla mediów publicznych. Jeżeli dochody są nie wystarczające, to trzeba zmniejszyć ofertę albo dofinansować. Ze względu na karty powinności nie można zmniejszyć ofertę, czyli trzeba było wprowadzić stacje w stan upadłości.
To jest oczywiści pomówienie, bo nie przedstawiasz żadnych dowodów. Czyli działasz też nielegalnie.