SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nadawcy radiofonii komercyjnych negatywnie o technologii DAB+. „Nie ma przyszłości”

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zakłada, że wkrótce ruszy proces cyfryzacji radia - w II połowie tego roku ruszą konkursy na lokalne multipleksy cyfrowe w 34 miastach. O częstotliwości będą mogli ubiegać się zarówno nowi, jak i obecni już na rynku nadawcy lokalni i regionalni. Natomiast o technologii DAB+ z dużym dystansem wypowiadają się ogólnopolskie rozgłośnie radiowe.

Dołącz do dyskusji: Nadawcy radiofonii komercyjnych negatywnie o technologii DAB+. „Nie ma przyszłości”

70 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ma przyszłość
Wierni słuchacze publicznej radiofonii proszą PIS i Kołodziejskiego o wprowadzenie DAB+ w całym kraju dla wszystkich słuchaczy, nadajników musi być gęsta sieć taka jak mają te Heinrichy od dawna w Niemczech, nowy program "Literatura" i tylko w DAB+ do doskonały pomysł, prosimy o więcej programów misyjnych a wtedy ludzie "migiem" polecą do sklepów po nowe radio, warto wywalić stare strupy, złomy radiowe z PRLu oddać do recyklingu i kupić sobie nowy doskonały odbiornik na miarę 21 wieku, prosimy nie słuchać przeciwników technologii DAB+ pllleeeeaaaaseeeeee!
0 0
odpowiedź
User
Ma przyszłość
Jeszcze warto dodać że infrastruktura nadawcza musi być polska inaczej nic z tego nie będzie, Polskie Radio może kiedyś i to nagle zniknąć z eteru, i jeszcze jedno: radio publiczne powinno być w przyszłości bez reklam, programy misyjne nie mogą przypominać prywatnych rozgłośni które są tylko magazynami reklamowymi z obcych państw i szczekaczkami antyrządowymi przetykanymi tępym radiopodobnym programem!
0 0
odpowiedź
User
To ja nikt inny!
Jak na razie to antena Yagi potrzebna jest do Dab+ bo brak sygnału między blokami 6km od nadajnika nie mówiąc już o całkowitym braku sygnału wewnątrz mieszkań na parterze czy pierwszym piętrze czyli radia już nie posłuchasz FM zawsze gra z szumami czy bez ale gra, może ty słuchasz na takim radyjku z jednym głośniczkiem i porównujesz jakość kup sobie porządny tuner Dab+ np.Onkyo to zmienisz szybko zdanie zresztą to nie tylko moje zdanie na tym forum, jak na razie 128kbps gra gorzej niż Każda stacja PR na FM poniżej to szkoda męczyć ucha i nie mydl ludziom oczu że jest lepiej bo jest gorzej to nie telewizja HD dlatego też wracają winyle i inne nośniki bo już tego zmielonego chłamu nie idzie słuchać.


Wciskasz nam głupoty. Piszesz to samo na każdym forum. Wpierw twierdziłeś, że na UKF-ie mogę odbierać programy PR z 192 kbps/aac. Nie całe 24 godziny później piszesz, że UKF szumi. Jak to jest z twoim ulubionym UKF-em? Jeżeli jest to 192 kbps/aac, to skąd ten szum? Albo mam w odbiorniku tą samą jakość jak na dosyle, albo kręcisz coś. Jeżeli występują szumy na UKF-ie, to chyba nie można twierdzić, że jest to dźwięk 192 kbps/aac.

Nie wiem skąd u ciebie pogląd, że 192 kbps/aac przysłuchuje się dobrze? Już od 12 lat porządne rozgłośnie stosują do dosyłu dźwięku w stereo do nadajników system WorldNet Oslo z kodekiem Enhanced aptX z 384 kbit/s. Polskie Radio nie radzi sobie z modernizacją sieci UKF. Porządni nadawcy dosyłają sygnał światłowodem a na satelicie jest tylko backup.

W multipleksach komercyjnych w Rzeszowie i Szczawnicy jest lepszy dźwięk, niż w ofercie twojego ulubionego nadawcy narodowego. Nawet regionalna rozgłośnia publiczna w multipleksie komercyjny nadaje w lepszej jakości niż w multipleksie Polskiego Radia. U mnie śmiga DAB+ na słuchawkach (antena) nawet w piwnicy. Mieszkasz pewnie gdzieś na zapadłej wiosce? Przyznaj się!
0 0
odpowiedź