SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy: Media publiczne propagandowym kanałem partii rządzącej

"Aktywność TVP przed zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi wskazuje, że media publiczne nadal w sposób bezczelny pozostają propagandowym kanałem partii rządzącej" - napisano w deklaracji 54 członków Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy.

Dołącz do dyskusji: Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy: Media publiczne propagandowym kanałem partii rządzącej

18 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
bob468
Przez ostatnie 30 lat tzw demokracji w naszym kraju media publiczne takimi były tylko z nazwy bo utrzymywali je obywatele oraz dostawały dotacje z kasy publicznej. Każda opcja polityczna przy władzy zawłaszczała te media dla siebie. Tzw
Media publiczne w Polsce były, są i zawsze będą upolitycznione. Jak nie wierzy pan zacytuję fragment wywiadu z byłym dziennikarzem Andrzejem Boberem.

Pamięta pan, kiedy zaczęło się upolitycznienie mediów publicznych?

- Trzy, cztery miesiące po czerwcowych wyborach w 1989 roku. Zadzwonił wtedy do mnie prezes TVP Andrzej Drawicz i zapytał, czy ja znam Jana Dworaka. – Ale z jakiej branży? – dopytywałem. – Noo… – odpowiedział Drawicz – zadzwonił do mnie Tadeusz [Mazowiecki], bo to jakiś jego znajomy, razem spali na styropianie, i poprosił bym go zrobił wiceprezesem Telewizji Polskiej.

To wtedy się zaczęło. Niech pan zauważy, że wszyscy późniejsi prezesi telewizji, oprócz obecnego Janusza Daszyńskiego, który jest menadżerem, to nominaci polityczni. Miazek, Kwiatkowski, Braun, Urbański – to byli ludzie związani z konkretnymi partiami politycznymi. To nie dziwmy się, że telewizja wygląda tak jak wygląda. A dziennikarze robią tam zawsze pod szefów.

Ma pan odpowiedź na pytanie, skąd wzięło się upolitycznienie telewizji.


Jak napisałem przez ostatnie 30 lat media publiczne zawsze były polityczne. Przeszłości nie cofniemy ludzie będący przy władzy z różnych partii w całym tym okresie na pewno wiedzą / pamiętają jak to się załatwiało..... Pamiętam bardzo krótki okres po 89tym gdy było inaczej ale jest jak jest. Na dziś najważniejszym jest by wypracować kompromis by może w ustawie zasadniczej tak ustawić / czytelnie opisać kryteria funkcjonowania mediów publicznych by nie były one łupem partyjnym każdej partii przy władzy.
odpowiedź
User
ebro
Przez ostatnie 30 lat różowo nie było. Ale takiej bezczelnej grandy, propagandowej tandety i dziennikarskiego beztalencia jak od 2016, to nawet w 1/100 nie było.
odpowiedź
User
Wiktor
To przez dyktaturę Totalitarnej Opozycji która bezczelnie interweniuje tzw. "Ulica-Zagranica!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
odpowiedź