Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce
Powołany kilka dni temu na stanowisko prezesa Telewizji Polskiej Tomasz Sygut rozesłał list do pracowników. Pochwalił w nim m.in. debiut programu „19.30”. Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl program jest nagrywany w obiekcie wynajętym od ZPR Media z uwagi na obawy o sabotaż.
W piątek o 8.00 rusza nowy program śniadaniowy “Halo tu Polsat”, który nadawany będzie w Polsacie trzy razy w tygodniu. Magazyn poprowadzą trzy duety gospodarzy - Nasze pary mają za sobą doskonałe doświadczenie we wspólnym prowadzeniu programów. Bardzo doświadczony jest też skład produkcyjny - mówi Wirtualnemedia.pl Edward Miszczak, członek zarządu i dyrektor programowy Telewizji Polsat.
- Nie uważam, żeby wspólne działania mediów w taki sposób były rzeczą właściwą: przypomina to aktywność taksówkarzy blokujących miasto - mówi o proteście „Media bez wyboru” redaktor naczelny „Do Rzeczy” Paweł Lisicki. Protest krytykują także Tomasz Sakiewicz z „Gazety Polskiej” i Michał Karnowski z wPolityce.pl i "Sieci".
Grupa RMF bada zgłoszenia pracowników o „niewłaściwych zachowaniach”, do jakich miało dochodzić w firmie - ustalił portal Wirtualnemedia.pl. Od kilku tygodni spływają one do zarządu za pośrednictwem służącego do tego narzędzia. Najczęściej w zgłoszeniach ma pojawiać się nazwisko wieloletniego szefa jednego z działów w RMF FM. Firma potwierdza tylko, że trwa postępowanie, nie zdradza żadnych szczegółów.
Do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wpłynęło 11 skarg na „Pytanie Dnia” TVP Info z 1 listopada. W programie tym Dorota Wysocka-Schnepf rozmawiała z wdową po Piotrze Szczęsnym, który w 2017 roku dokonał aktu samospalenia. Widzom nie spodobało się mówienie o samobójstwie.
Do "Przeglądu Sportowego" chodził po lekcjach w podstawówce. Pierwszą książkę napisał mając 20 lat. Teraz Krzysztof Stanowski, dziennikarz sportowy z 25-letnim stażem jest gwiazdą założonego przez siebie Kanału Sportowego. - Dziś to bardziej biznesmen. Weszło to jego biznes, a biznes jest po to, by na nim zarabiać. Krzysiek wie, jak to robić - mówi Marek Wawrzynowski, dziennikarz sportowy Wp.pl.
Ekipa reporterska Telewizji Republika nie została we wtorek wpuszczona na konferencję prasową premiera Donalda Tuska. - To jest coś absolutnie skandalicznego, niebywałego i coś co nie powinno mieć miejsca w demokratycznym kraju - podkreślił dziennikarz stacji Adrian Borecki.
Krótko po wydaniu komunikatu o odwołaniu zarządów mediów publicznych i PAP przez ministra kultury przestał działać kanał TVP Info. Odbiór przerwano w telewizji naziemnej, satelitarnej i aplikacji mobilnej. O godzinie 12:00 nie wyemitowano “Wiadomości” na antenie TVP1.
Telewizję Republika w pierwszych trzech tygodniach po wyłączeniu sygnału „starego” TVP Info (oraz TVP3 i TVP World) ogląda średnio 185 tys. widzów, co przekłada się na 2,92 proc. udziału. Stacja w rankingu kanałów newsowych zajmuje miejsce drugie, wygrywając m.in. z Polsatem News - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.
Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski przestaną prowadzić „Pytanie na śniadanie” w TVP2. Prezenterzy pożegnali się z widzami w mediach społecznościowych. - Dziękujemy za wspaniałą współpracę przy produkcji programu „Pytanie na śniadanie” - napisali. Wcześniej z programu znikło kilku innych prowadzących, a na ekranie pojawiły się nowe pary.
Po przejęciu przez nowe kierownictwo budynku TVP przy Woronicza 17 w Warszawie, gwiazdy “Wiadomości” i TVP Info nadawały relacje ze studia przy placu Powstańców Warszawy, a programy z ich udziałem były emitowane na antenie TV Republika. Ponadto byli pracownicy nie oddali nowym władzom profilu TVP.Info w mediach społecznościowych. - Od Telewizji Republika można żądać nawet 30 mln złotych, oczywiście solidarnie z osobami, które do tego doprowadziły, m.in. byłymi pracownikami TVP - mówi Roman Giertych portalowi Wirtualnemedia.pl.
Radca prawny Lucjan Jarzyński zrezygnował z pracy jako kierownik wydziału prawnego Polskiego Radia. Uzasadnia, że zdecydował się na to „po wielokrotnych przypadkach awanturnictwa i agresji słownej wobec mnie i innych pracowników Polskiego Radia ze strony p. Barbary Stanisławczyk-Żyły”. - To zwykłe pomówienie, sprawa zostanie skierowana do sądu i do rzecznika dyscyplinarnego Okręgowej Izby Radców Prawnych - zapowiada zarząd Polskiego Radia.
Dziennikarz i prezenter Witold Lazar od poniedziałku jest nowym prowadzącym muzycznych pasm na antenie radiowej Trójki. Na razie jest testowany w tej roli, a ostateczna decyzja o jego o jego angażu ma zostać podjęta wraz z ogłoszeniem jesiennej ramówki rozgłośni.
Na początku lutego przyszłego roku Mateusz Matyszkowicz świętowałby 1,5 roku swojej prezesury w Telewizji Polskiej. Z zapowiedzi rządu Donalda Tuska wynika, że nie doczeka tej rocznicy. Jak oceniają go eksperci? - Jeśli chodzi o sprawy związane z informacją i publicystyką, to nic się nie zmieniło od czasów Jacka Kurskiego. Jak była, tak jest - czysta, bardzo agresywna propaganda na bardzo niskim poziomie - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Jan Dworak, były prezes TVP.
W zespole Pawła Płuski, który po zmianie władz TVP ma przygotowywać „Wiadomości” już pod nową marką, będzie Tomasz Marzec, w przeszłości związany m.in. z TVN24 i Polskim Radiem - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Natomiast powrotem do mediów nie jest zainteresowany Dariusz Prosiecki, przez lata reporter „Faktów” TVN. - Jestem na takim etapie mojej zawodowej drogi, który nie pozwala mi przerwać rozpoczętych projektów - uzasadnia.
Prowadząca „Woronicza 17” Kamila Biedrzycka wyprosiła ze studia posła PiS Janusza Kowalskiego. Tłumaczyła, że polityk przerywał wypowiedzi innym gościom programu.
Dyrektorka Centrum Inteligentnych Technologii Uniwersytetu Łódzkiego prof. Dominika Kaczorowska-Spychalska podkreśliła, że sztuczna inteligencja nie powinna zastępować dziennikarzy w ich pracy, lecz ich w niej wspierać. "Idealny wzór to połączenie inteligencji dziennikarza i AI" - powiedziała PAP.
Internetowe rozgłośnie - Radio 357, Radio Nowy Świat, Radio RMF24, newonce.radio i Radiospacja - nie zgłosiły się do konkursu dotyczącego nadawania na ogólnopolskim multipleksie DAB+. Jak przyznają nadawcy, nie jest to opłacalne finansowo i niewielu słuchaczy ma odbiorniki do słuchania radia cyfrowego. W Radiu Nowy Świat mówią, że rozpowszechnianie programu w tej technologii jest ekonomicznie nieuzasadnione, a w Grupie RMF podkreślają, że system DAB+ jest przestarzały i nieefektywny.
Były operator kamery w TVN Kamil Różalski, który walczy ze stacją o ustalenie stosunku pracy i zaległe składki ZUS, zaatakował w mediach społecznościowych dziennikarkę Agatę Adamek z TVN24. Zarzucił jej m.in. “nadużywanie alkoholu”. Jego wpisami zajęli się prawnicy nadawcy. - Na moją prośbę trwają analizy jego wpisów, nie ma jeszcze decyzji - podkreśla dziennikarka. Jak dodaje, decyzja zapadnie prawdopodobnie w przyszłym tygodniu. Stacja TVN potwierdziła nam, że dział prawny zajmuje się tą sprawą.
Z początkiem przyszłego tygodnia Meloradio (Grupa Eurozet) zmienia swój format muzyczny, hasło główne, oprawę antenową i logo. W ramówce stacji pojawią się nowe audycje i dziennikarze.