W tegorocznej edycji konkursu Innovation 2024, jury składające się z 40 ekspertek i ekspertów oceniło aż 174 zgłoszenia, wyłaniając 63 najbardziej innowacyjne projekty, które teraz walczą o najwyższe wyróżnienia. Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR.
Swoje reklamy z TV Republika wycofują - po IKEA i mBanku - kolejne firmy m.in. Otodom, Provident, Adamed i Żabka. Część z nich tłumaczy, że trafiły tam w wyniku zakupu przez ich dom mediowy - od Polsat Media - pakietu kanałów tematycznych, w którym ta stacja była. - Nie jestem specjalnie zdziwiony, że marketerzy IKEA nie sprawdzali listy stacji składających się na pakiety tematyczne - zresztą nie tylko w tej firmie. Sam też nigdy tego nie robiłem, przyznaję. Na koniec dnia najważniejsze były zasięgi i GRPsy - stwierdził Jakub Sobczak, marketing director w Blix.
W poniedziałek o godz. 14 w serwisie Patronite ruszyła zbiórka na uruchomienie rozgłośni internetowej Radio 357. W zespole mają znaleźć się byli dziennikarze radiowej Trójki: Marek Niedźwiecki, Kuba Strzyczkowski, Piotr Kaczkowski, Marcin Łukawski czy Piotr Stelmach - wynika z informacji Wirtualnemedia.pl.
Z Radia Nowy Świat odchodzi zajmująca się promocją, patronatami medialnymi i komunikacją wewnętrzną dziennikarka i wydawczyni Magdalena Rataj. Tymczasem były prezes rozgłośni, Piotr Jedliński zaproponował we wtorek przejęcie swoich udziałów stowarzyszeniu, zawiązanemu przez patronów.
Agnieszka Oszczyk, związana od wielu lat z Telewizją Polską, poinformowała w mediach społecznościowych o ostatecznym rozwiązaniu umowy z nadawcą publicznym. Dziennikarka zapowiada, że będzie prowadzić swój program w internecie.
Maciej Orłoś odchodzi z Telewizji Polskiej, w środę po raz ostatni poprowadził „Teleexpress”. - Odchodzę z TVP, ale nie chcę i nie mogę na razie mówić ani o przyczynach rezygnacji z pracy w Telewizji Polskiej ani o planach na najbliższą przyszłość - mówi Wirtualnemedia.pl Orłoś.
Choć posiadacze telewizorów powinni płacić abonament radiowo-telewizyjny, to w przypadku urządzeń niepodłączonych do anteny i dekodera sprawa nie jest tak oczywista. W rozmowie z Wirtualmemedia.pl prawniczka Aleksandra Kolbusz z kancelarii Media twierdzi wręcz, że w takich sytuacjach „obowiązek nie ma zastosowania”.
Instytut Globalizacji negatywnie ocenił planowane przez Telewizję Polską wstrzymanie własnej platformy cyfrowej. Zdaniem instytucji TVP zmarnowała publiczne środki na uruchomienie tego projektu.
Telewizja TVN zakończyła produkcję serialu docu-crime „W11 - Wydział Śledczy”. Po wiosennym sezonie format zniknie z anteny, bo jego oglądalność nie spełnia już oczekiwań stacji. - Każdy program ma swój cykl życia - mówi Wirtualnemedia.pl Bogdan Czaja, wiceszef programowy TVN.
Beata Tadla nie będzie już prowadzić „Wiadomości” w TVP1. Dziennikarka po ponad trzech latach pracy została w czwartek zwolniona z Telewizji Polskiej.
Poproszeni przez Wirtualnemedia.pl o ocenę dziennikarze wskazują, że nowy serial TVP1 „Korona królów” jest pełen błędów merytorycznych, luk fabularnych i wad castingowych, ale jak na telenowelę historyczną dobrze wypełnia swoją rolę - daje widzowi rozrywkę i przybliża mu średniowieczną epokę. Oceniają Jacek Prusinowski, Marcin Makowski, Igor Sokołowski, Janusz Schwertner i Łukasz Zboralski.
Opozycja przejmująca władzę w Polsce zamierza jak najszybciej zreformować publiczne media, zaczynając od zmiany władz Polskiego Radia i TVP. Można to zrobić na dwa sposoby: stawiając nadawców uprzednio w stan upadłości lub zmieniając zapisy ustaw. Ale co dalej? Niewykluczone, że do Polskiego Radia wróci część dziennikarzy zwolnionych z powodów politycznych - mówią nasi informatorzy. Jak się dowiadujemy nieoficjalnie, na nowego prezesa najczęściej typuje się Kamila Dąbrowę. Ten w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl nie mówi „nie”.
Choć do zmian w Telewizji Polskiej może dojść dopiero za kilka miesięcy, to z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że część dziennikarzy „Wiadomości” TVP1 i TVP Info, już nosi się z zamiarem odejścia. - Jeśli mają za co żyć, to ewakuacja może być dla nich wizerunkowo lepsza i bardziej honorowa niż zwolnienie - mówi Wirtualnemedia.pl dziennikarz TVP, proszący o anonimowość.
W Radiu 357 znika piątkowa audycja Tomasza Michniewicza „Świat równoległy”, zmienia się też prowadzący piątkowego poranka: Aleksandrę Budkę i jej „PoBudkę!” zastąpił Mateusz Fusiarz z pasmem „Cafe Mate”. W ub.r. koszty funkcjonowania Radia 357 wyniosły 9,05 mln zł.
Igor Sokołowski, dziennikarz i prezenter TVN24, odchodzi z tej telewizji informacyjnej. W czwartek wieczorem wysłał pożegnalnego e-maila do kolegów z redakcji - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.
Program “Pytanie na śniadanie” stawia na nowych prowadzących. Widzowie nie zobaczą już w śniadaniówce dotychczasowych gwiazd - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. To oznacza, że z programu znika Tomasz Kammel i wielu innych gospodarzy.
W poniedziałek 30 września br. rusza nowe studio TVP Info, a także nowy program „Dzień w godzinę”. Portal Wirtualnemedia.pl poznał szczegóły serwisu, który ma ukazywać się od poniedziałku do piątku o godz. 16.00.
Radiowa Trójka zdejmie z anteny dotychczasową „Listą Przebojów Trójki”. Zastąpi ją „Pierwszą Trójką - Listą Przebojów”, którą poprowadzi Piotr Metz. Zmiany poprzedzą programy specjalne w weekend majowy, przypominające m.in. wydarzenia sprzed czterech lat.
Telewizja Polska zerwała w poniedziałek umowę z Arturem Orzechem, prowadzącym program „Szansa na Sukces. Opole 2021” - ustalił portal Wirtualnemedia.pl. Powodem jest to, że prezenter bez uprzedzenia nie pojawił się na planie programu, który ma być wyemitowany 4 kwietnia. Program poprowadził Marek Sierocki, który będzie nowym prowadzącym już na stałe.