Nadchodzi duża zmiana w oglądaniu telewizji. Część Polaków będzie musiała dostosować się do nowego nadawania w standardzie DVB-T2/HEVC. Rząd zapowiada wsparcie i dofinansowanie. Wystarczające? - Najważniejsza byłaby pomoc w zakupie przez widzów telewizorów dostosowanych do nowego formatu. Dekodery to za mało - ocenia w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Michał Kanownik, prezes Związku Cyfrowa Polska.
W II kwartale 2022 roku dojdzie do zmiany standardu naziemnej telewizji cyfrowej. Część Polaków musi wymienić sprzęt, aby korzystać z kanałów nadawanych w standardzie DVB-T2/HEVC. Producenci radzą, żeby nie odkładać zakupu na ostatnią chwilę, bo może zabraknąć telewizorów lub tunerów.
Radio Nowy Świat ma ponad 11.5 tys. mniej patronów i co miesiąc dostaje od nich o 180 tys. zł mniej pieniędzy niż są gotowi wpłacać słuchacze Radia 357. Obu rozgłośniom internetowym w ciągu ostatnich dwóch miesięcy wzrosła liczba patronów. - Przewaga Radia 357 polega na młodszym słuchaczu, bardziej zaangażowanym w projekt i bardziej hojnym - ocenia Hirek Wrona, dziennikarz muzyczny.
- Zachowuje się jak wieczne dziecko, które źle mówi o mediach, bo akurat coś niemiłego spotkało go z ich strony. Zresztą jest okropnie drażliwy na swoim punkcie - ocenia Kubę Wojewódzkiego prof. Wiesław Godzic, medioznawca. "Król TVN-u" był gościem programu Krzysztofa Stanowskiego, w którym krytykował media i dziennikarzy. - Perełka to jednak pouczanie, co jest moralne, a co niemoralne. Burdelmama peroruje o cnotach - komentuje Sławomir Jastrzębowski, szef platformy Salon24.pl i były redaktor naczelny "Super Expressu".
Głośny film Adama McKaya „Nie patrz w górę” ostrze satyry kieruje między innymi na świat współczesnych mediów. - Media na tyle często alarmują o tragicznych wydarzeniach i ścigają się na klikalność z konkurencją, podkręcając tematy, że czytelnicy są uodpornieni na tego typu teksty. Jak w bajce o chłopcu, który krzyczał „wilki, wilki!” - ocenia Radosław Czyż.
Wielu dziennikarzy i menedżerów mediów, także z tytułów mocno krytycznych wobec obecnej władzy, docenia decyzję Andrzeja Dudy o zawetowaniu "lex TVN". - Prezydent zrobił to, czego od niego oczekiwano, ale wiarygodności tym gestem nie odzyskał - komentuje dla portalu Wirtualnemedia.pl Jerzy Baczyński z „Polityki”. - Branża wykazała się dużą solidarnością, a to krzepi i napawa optymizmem na przyszłość - mówi nam Bartosz Hojka, prezes Agory. - Ustawa medialna jest potrzebna, a Polacy oczekują rozwiązań, chroniących media - zaznacza członkini zarządu Polska Press, Dorota Kania.
Podczas tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia najchętniej oglądaną stacją była TVP1, a Polsat wyprzedził TVN. Najwięcej widzów zgromadziły film „Kevin sam w domu”, specjalny odcinek reality-show „Rolnik szuka żony” i dokument „Maryla. Tak kochałam”. W tym roku średni czas oglądania telewizji był najkrótszy od lat - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.
TVN Grupa Discovery zakończyła testy kanałów TVN HD, TVN7 HD, TTV HD, Metro HD w standardzie DVB-T2/HEVC naziemnej telewizji cyfrowej. Przedstawicielka firmy zapowiada w rozmowie z Wirtualnemedia.pl, że regularne emisje w tym standardzie pojawią się wiosną. Przynajmniej w województwach lubuskim i dolnośląskim.
Na łamach Wirtualnemedia.pl podsumowujemy rok 2021 w public relations. Zaproszeni eksperci wskazują najważniejsze wydarzenia i trendy kształtujące mijający rok i prognozy na rok 2022. Podsumowują przedstawicielki i przedstawiciele Walk PR, Big Picture, First PR, 24/7 Communication, Grayling Poland, Cohn & Wolfe Poland, monday, Havas PR Warsaw, Stowarzyszenia Agencji Public Relations, Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, Ringier Axel Springer Polska, 38 Content Communication, Garden of Words Group
Rząd pracuje nad projektem ustawy, który pozwoli sfinansować zakup tunerów do naziemnej telewizji cyfrowej w związku ze zmianą standardu na DVB-T2/HEVC. Juliusz Braun, członek Rady Mediów Narodowych w rozmowie z Wirtualnemedia.pl twierdzi, że to pomoc dla TVP.
Eksperci zajmujący się tematyką esportu podsumowują w cyklu Wirtualnemedia.pl najważniejsze wydarzenia z tej branży w mijającym roku oraz wskazują trendy na 2022 r. Podsumowują przedstawiciele ESL Polska, Gameset, devils.one, Next Level Agency, Fantasyexpo.
W ramach cyklu podsumowań roku zapraszamy do przeglądu najważniejszych wydarzeń i trendów, które zdominowały ostatnie 12 miesięcy w branży influencer marketingu.
W ostatnim czasie nadawcy telewizyjni wprowadzają nowe rozwiązania w zakresie telewizji hybrydowej HbbTV. W rozmowie z Wirtualnemedia.pl także Gracjan Szczęch, project manager w firmie Emitel zapowiada wprowadzenie nowej aplikacji z programem telewizyjnym.
Od stycznia Biuro Reklamy Telewizji Polskiej zmieni tzw. grupę rozliczeniową z 16-59 latna 7-74, a Polsat Media - z 16-49 na 16-59. - Nareszcie to zrobili! Żyjemy przecież dłużej i zdrowiej, pokolenie Silver jest majętniejsze niż 20 lat wstecz, kiedy raczkowały w Polsce badania TV i kiedy stacje decydowały, na jaką grupę docelową będą sprzedawały swoje zasoby - komentuje Marcin Wiśniewski z Value Media. Anna Geryło, trading head CEE and Nordics w Wavemaker zaznacza: - Zmiana ta, skądinąd uzasadniona merytorycznie, to de facto inflacja. Dla biur reklamy to dobre posunięcie, bo więcej GRP i mniej tzw. zerowych breaków reklamowych oznacza więcej pieniędzy. Podobnych zmian nie planuje wprowadzić TVN Media.
Choć pod koniec września KRRiT przedłużyła koncesję dla TVN24, to temat ten nadal pojawia się na posiedzeniach regulatora. Członek KRRiT prof. Janusz Kawecki informuje portal Wirtualnemedia.pl, że doszło do znaczących nieprawidłowości. Dyskusja na ich temat będzie prowadzona podczas czwartkowego posiedzenia.
W listopadzie Netflixa odwiedziło 13 mln polskich internautów, to kolejny rekord platformy w naszym kraju. Duże wzrosty osiągnęły Prime Video i Canal+ online, natomiast drugi miesiąc z rzędu zmalał zasięg Viaplay.
W 2022 roku dojdzie do zmiany standardu naziemnej telewizji cyfrowej. DVB-T zastąpi DVB-T2/HEVC. Część gospodarstw domowych wymieni telewizory lub tunery. Perspektywy rozwoju usług telewizji hybrydowej w rozmowie z Wirtualnemedia.pl ocenia Paweł Tutka, ekspert ds. HbbTV.
Polsat News chętniej oglądają mężczyźni niż kobiety. Wśród widowni stacji dominują osoby starsze, emeryci i mieszkańcy wsi. Zauważalny jest wzrost udziału osób o wysokich dochodach i z wykształceniem wyższym - szczegółowy raport Wirtualnemedia.pl.
Zapowiadana przez Facebooka platforma metawersum ma stworzyć zupełnie nowe środowisko nieznane wcześniej w przestrzeni internetowej. Użytkownicy będą w nim występować w formie awatarów. Czy będą uczciwi w kwestii odwzorowania swojego ciała i wyglądu? Może być różnie. - Po pierwszym zafascynowaniu możliwością idealizowania własnego wizerunku wielu z nas może ośmielić się stworzyć awatara odpowiadającego prawdzie, ze wszystkimi jej niedoskonałościami - oceniają eksperci dla Wirtualnemedia.pl.
- Bohaterki się zestarzały, a świat wokół nich poszedł do przodu. Dobrze, że nie ma kontynuacji sztucznego światka z czasów "Seksu w wielkim mieście" - ocenia "I tak po prostu", nowy serial HBO GO, Marta Wawrzyn, redaktorka naczelna serwisu Serialowa.pl. W rolach głównych nadal występują Sarah Jessica Parker, Cynthia Nixon i Kristin Davis, które znów wcielają się w postacie Carrie, Mirandy i Charlotte. - Dziś panuje moda na recykling wszystkiego, co było popularne w latach 80. i 90. Teraz przyszedł czas na kontynuację produkcji z początku XXI w. - komentuje Łukasz Adamski, krytyk filmowy.