Po kilku dniach od premiery "Cyberpunk 2077" gra zbiera kiepskie recenzje i opinie wśród graczy, zwłaszcza konsol PS4 i Xbox One. CD Projekt zniżkuje także na giełdzie. Producent wydał w poniedziałek oświadczenie z przeprosinami i zapewnieniem, że niezadowoleni fani mogą reklamować grę i otrzymać zwrot pieniędzy. Zdaniem ekspertów zajmujących się komunikacją, firma reaguje na kryzys prawidłowo, a w dłuższej perspektywie czasowej upora się z kryzysem.
PKN Orlen prowadzi rozmowy dotyczące przejęcia Gremi Media, wydawcy m.in. „Rzeczpospolitej” i „Parkietu”, od firmy KCI kontrolowanej przez Grzegorza Hajdarowicza. Prezes Orlenu Daniel Obajtek inwestycje w sektor mediów miał ustalić wiosną br. z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. - Wydawcą "Rzeczpospolitej" powinna być profesjonalna grupa medialna, a nie koncern paliwowy - komentuje naczelny dziennika Bogusław Chrabota.
W okresie od września do listopada br. liderem rynku radiowego w Polsce było RMF FM. Najsłabszy wynik w historii badania Radio Track odnotowała Trójka, której udział wyniósł tylko 2,6 proc. Stacja została wyprzedzona przez Audytorium 17, RMF Maxxx, VOX FM i Złote Przeboje - raport Wirtualnemedia.pl.
Jesienią liderem oglądalności w 4+ była TVP1, a TVP2 wyprzedziła TVN. W grupie 16-49 pierwsze miejsce zajął TVN. Największą widownię zgromadziły: finał Eurowizji Junior 2020, serial „M jak miłość” i „Teleexpress”. - O ile na wiosnę wszystkie topowe formaty były wstrzymywane, o tyle ramówki jesienne pełne były nowości i kontynuacji - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Katarzyna Baczyńska z One House.
Na platformie Disney+ niebawem pojawi się nowy pakiet Star, jednocześnie wzrosną jej ceny na wszystkich rynkach. W 2021 roku Disney+ pojawi się m.in. w Europie Wschodniej, koncern na razie nie potwierdził, czy także w Polsce.
Firma biżuteryjna Apart jest mocno krytykowana w internecie za apel, jaki w imieniu branży jubilerskiej wystosowała do rządu o objęcie jej finansowym wsparciem w związku z pandemią. Firmie wytyka się, że jednocześnie prowadzi z rozmachem kampanię reklamową z udziałem Julii Wieniawy, Małgorzaty Sochy i Anny Lewandowskiej. - My prosimy o wsparcie dla naszych pracowników a nie dla firmy. Prowadzona przez nas obecnie kampania, która powstała w sierpniu pozwala nam niwelować straty poniesione w wyniku lockdownu, bo jej celem jest zwiększenie sprzedaży - tłumaczy w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Michał Stawecki, dyrektor marketingu Apartu.
Dzisiaj na rynku pojawiła się oficjalnie długo oczekiwana gra "Cyberpunk 2077" wyprodukowana przez CD Projekt Red. Tytuł zapewniający wiele godzin rozgrywki w fikcyjnym otwartym świecie RPG wstępnie zebrał pochlebne recenzje, pojawiły się jednak zarzuty o techniczne potknięcia w realizacji gry. Według polskiej branży gamingowej Cyberpunk 2077 może być przebojem wśród graczy na najbliższe lata i wywindować CD Projekt na pozycję kluczowego producenta gier na świecie. - Gra jest świetnie zaprojektowana i zrealizowana, wciąga odbiorcę. Są błędy, których trudno uniknąć przy tak rozbudowanej produkcji, ale to są rzeczy do poprawienia, i tak się zapewne stanie - oceniają w rozmowach z Wirtualnemedia.pl eksperci i dziennikarze zajmujący się segmentem gier wideo.
Zero zaskoczenia - tak najkrócej można podsumować tegoroczną edycję zestawienia "rok w wyszukiwarce" Google. Globalnie i lokalnie internauci najczęściej szukali informacji o haśle "koronawirus" i wszystkim, co wiąże się z pandemią Covid-19. Na całym świecie ludzie szukali także porad oraz dobrych filmów i seriali. Najpopularniejszym człowiekiem był Joe Biden.
Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek zapowiedział, że kierowana przez niego firma zamierza formalnie przejąć Polska Press Grupę do końca stycznia. Zdaniem analityków rynku mediów w tej transakcji trudno doszukać się mocnego uzasadnienia biznesowego, bo koncern paliwowy może osiągnąć niewiele synergii z wydawnictwem prasowo-internetowym. Za zakupem przemawia głównie interes polityczny władzy. Orlen po przejęciu Ruchu będzie jednocześnie wydawcą i dystrybutorem prasy.
PKN Orlen ogłosił w poniedziałek kupno wydawnictwa prasowo-internetowego Polska Press. - Najważniejsze jest przejęcie aktywów online’owych, w transakcji jest sporo ryzyka - uważa Bogusław Chrabota, szef Izby Wydawców Prasy. Komentatorzy podkreślają też polityczne tło sprawy: kupno Polska Press przez państwową firmę to realizacja zapowiadanej repolonizacji mediów.
Do grona klientów obsługiwanych przez Sigma Bis, wspólną agencję mediową PKN Orlen i PZU, dołączyła pierwsza firma, w której udziałów nie ma Skarb Państwa - FoodCare. Menedżerowie z domów mediowych uważają, że wzmocniona m.in. przez Marcina Deca Sigma Bis może pozyskać kolejnych klientów z sektora prywatnego, zwłaszcza jeśli będzie oferować atrakcyjne warunki cenowe.
Po zaledwie trzech tygodniach Marcin Meller zrezygnował z funkcji redaktora naczelnego Wirtualnej Polski, o czym poinformował na Facebooku. Kierownictwo i pracownicy spółki byli zaskoczeni, bo Meller nie uprzedził ich o swojej decyzji. Meller nie podaje jej powodów, zaznacza natomiast, że były bardzo istotne. - Wirtualna Polska bardzo aktywnie szuka sobie miejsca na rynku, a w tym procesie szukania jest masa napięć, które powodują niestabilność kadrową - komentuje Jacek Żakowski.
Stowarzyszenie Agencji Public Relations na piątkowym spotkaniu nadzwyczajnym zawiesiło w prawach członka tej organizacji agencji R4S "do czasu wyjaśnienia ciążących na firmie zarzutów". Chodzi o opisane przez Fundację Reporterów kontrowersje wokół współpracy R4S z Coca-Colą. W tej sytuacji agencja zdecydowała się wystąpić z organizacji. - Nie czuliśmy żadnego wsparcia z jego strony w sytuacjach, w których ewidentnie padliśmy ofiarą oszustw i pomówień - uzasadnia firma.
Od kilku miesięcy kanał Polsat News notuje regularne wzrosty oglądalności. - Nie piałbym z zachwytu nad tym, jaki to program jest świetny. Zastanowiłbym się, co proponuje w danej sytuacji Polsat - duopolu, kiedy mamy z jednej strony TVN24 - bardzo niesprzyjający rządowi, a z drugiej strony mamy tzw. telewizję publiczną, która jest ślepo zapatrzona w rzeczywistość proponowaną przez PiS - uważa prof. Wiesław Godzic.
Oferowany od kilku tygodni „Gambit królowej” okazał się najchętniej oglądanym serialem w historii serwisu Netflix. Opowieść o genialnej szachistce ujęła widzów w wielu krajach, także w Polsce. Według branży serial w pełni na to zasługuje. - Mocne elementy serii to kreacja głównej bohaterki i wielowątkowa, niebanalna narracja. Kawał rzetelnej filmowej sztuki, to jeden z najlepszych seriali w Netfliksie - oceniają dla Wirtualnemedia.pl krytycy filmowi i eksperci rynku.
W drugiej połowie 2021 roku usługi streamingu wideo HBO w Ameryce Południowej i Europie, m.in. w Polsce, zostaną zastąpione przez nową platformę HBO Max - ogłosił jej szef Andy Forssell.
W ciągu najbliższego roku platforma discovery+ zacznie działać w ponad 25 krajach, m.in. USA. W Polsce jej oferta zostanie udostępniona w ramach Playera należącego do TVN Grupy Discovery.
W tym roku serwis Allegro w świątecznej kampanii promuje się spotem „Najważniejszy jest czas z bliskimi” i teledyskiem „Wspólna chwila” m.in. z Julią Wieniawą. Reklama nie jest jednak aż tak emocjonalna jak kreacje z lat poprzednich, np. spot z dziadkiem uczącym się angielskiego. Zdaniem ekspertów mimo braku emocji reklamy te są poprawne. Pokazują, że Allegro daje konsumentom konkretne wsparcie, które w obecnych czasach może być przez nich bardziej pożądana niż miłe, lecz w sumie nie do końca potrzebne romansowanie świątecznej atmosfery.
To nie jest tak, że skoro mamy pandemię to w łatwy sposób można przyciągnąć uwagę widzów. Rywalizacja o widza jest tak samo trudna, jak przed pandemią - mówi w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Dorota Gawryluk, dyrektor pionu informacji i publicystyki w Telewizji Polsat.
Liderem oglądalności w listopadzie br. była TVP1, a w grupie 16-49 pierwsze miejsce zajął TVN. Największą widownię w zeszłym miesiącu zgromadziły: finał Eurowizji Junior 2020, serial „M jak miłość” i „Teleexpress” - wynika z analizy Wirtualnemedia.pl.