SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Współtwórczyni ATM Grupy w radzie nadzorczej. Za zmarłą menedżerkę Polsatu

Do rady nadzorczej ATM Grupy została powołana Dorota Michalak-Kurzewska, w przeszłości wiceprezeska firmy. Wspólnie z Tomaszem Kurzewskim jest pośrednio jej głównym akcjonariuszem.

Fot. materiały prasowe ATM GrupyFot. materiały prasowe ATM Grupy

Dorota Michalak-Kurzewska do rady nadzorczej ATM Grupy została powołana została powołana na poniedziałkowym walnym zebraniu. Oddano za tym 71,28 mln głosów z 48,28 mln akcji stanowiących 57,28 proc. kapitału zakładowego, nie było głosów przeciw.

Szefem rady nadzorczej ATM Grupy od połowy 2011 roku jest Tomasz Kurzewski, wiceprzewodniczącym - Marcin Michalak (też od połowy 2011 roku), a jej pozostali członkowie to Artur Hoffman (od stycznia 2014 roku) i Katarzyna Beuch (od sierpnia 2020 roku).

Pod koniec czerwca br. zmarła Barbara Trzeciak-Pietkiewicz - menedżerka przez wiele lat związana z Telewizją Polską i Polsatem, która w radzie nadzorczej ATM Grupy była od maja 2005 roku.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Głównym inwestorem w ATM Grupie jest spółka Kurzewski Investment - ma akcje stanowiące 40,01 proc. kapitału i 52,87 proc. głosów na walnym zebraniu. Mniejszymi akcjonariuszami są m.in. Zygmunt Solorz (17,42 proc. kapitału i 13,69 proc. głosów na walnym), OFE Nationale-Nederlanden (9,67 proc. kapitału i 7,6 proc. głosów na walnym) oraz TFI PKO (7,51 proc. kapitału i 5,9 proc. głosów na walnym).

W pierwszym kwartale 2024 roku ATM Grupa zwiększyła przychody o 21,6 proc. do 60,48 mln zł, a jej zysk netto poszedł w górę z 5,51 do 6,86 mln zł. W segmencie produkcji do telewizji i streamingu wpływy firmy podskoczyły o 27 proc.

Dołącz do dyskusji: Współtwórczyni ATM Grupy w radzie nadzorczej. Za zmarłą menedżerkę Polsatu

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
lkjhg
Doklejanie do wszystkich rzeczowników męskich "-czyni" kompromituje gwałcących język polski. Widać, ze nie znają języka polskiego. Wręcz go nie lubią. Nawet chłopi z prowincji śmieją się z tego i drwią bez litości, bo ten sztuczny twór się NIE broni, nawet jeśli idea jest słuszna.
odpowiedź