SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polskie Radio zastrzegło nazwę „Przyjaciele Karpia”

Na początku grudnia Polskie Radio zastrzegło w Urzędzie Patentowym nazwę „Przyjaciele Karpia”. Nie wolno jej używać, nie można też nagrywać piosenek i teledysków pod tą nazwą. Nadawca zastrzegł nazwę już po tym, jak dziennikarze Radia 357 ogłosili, że w tym roku „Karp” powstanie w ich redakcji - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Dołącz do dyskusji: Polskie Radio zastrzegło nazwę „Przyjaciele Karpia”

79 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
WaldiG
Nowy Świat nie popisuje się, coraz bardziej traci w moich oczach. Nowy Świat zachowuje się bardzo podobnie do POPIS-u, zresztą audycje w tej stacji nie odbiegają od ideologii i zachowań tych ugrupowań.


odpowiedź
User
kassaa


Haha, no tak. Prawo "autorskie" przestało obowiązywać


Nie, misiaczku. Prawa autorskie do audycji automatycznie przejmuje nadawca za którego pieniądze audycja została nadana, a jej twórcy i realizatorzy opłaceni w postaci honorariów.
Tym bardziej że mowa o tym wyraźnie w dokumentach Polskiego Radia, których pracownik nie musi, oczywiście, akceptować, ale wtedy nie ma prawa pracy w tej firmie.


Nie, misiaczku. Prawa autorskie dzielą się na majątkowe (te może przejmować firma) i osobiste, niezbywalne, zawsze należące do faktycznego twórcy.


Nie, misiaczku. W Polskim Radiu takie wszelkie prawa pracowników, którzy cokolwiek robią na antenie AUTOMATYCZNIE przechodzą na rzecz firmy. To jest obwarowane w dokumentach firmy. Nie wiesz, to się nie mądruj, dzióbku. Zresztą niedwano publicznie mówił o tym przedstawiciel Polskiego Radia. To co PRACOWNIK robi na antenie automatycznie staje się własnością Polskiego Radia.
odpowiedź
User
hoho
O ile dobrze pamiętam, to autorem słów do pierwszego trójkowego "Karpia" był w 2000 roku Pan Jakub Strzyczkowski. I to chyba On wymyślił refren - Krok po kroku, krok po kroczku najpiękniejsze w całym roczku idą święta, idą święta, (itd.) . Moim zdaniem ma On dożywotnie prawo do śpiewania tego refrenu, jako jego autor.


Śpiewać sobie może. Nawet tańczyć.
odpowiedź