Redaktor naczelny Radia ZET Jarosław Paszkowski w odpowiedzi na list grupy dziennikarzy zapewnił, że to Monika Olejnik autonomicznie podjęła decyzję o ostatecznym zakończeniu współpracy ze stacją. - Naciski polityczne w tej sprawie po tym liście wydają się jeszcze bardziej prawdopodobne - ocenił Tomasz Lis.
Świętokrzyska Gala Kabaretowa po trzech latach znika z TVP2. Według nieoficjalnych informacji portalu Wirtualnemedia.pl jej czwartą edycję 27 sierpnia br. pokaże Polsat w ramach 2-dniowej imprezy na zakończenie lata.
Fundusz MDIF Media Holdings - wspierany finansowo przez George'a Sorosa - kupił 5,35 mln akcji Agory stanowiących 11,22 proc. kapitału zakładowego spółki i dających 8,26 proc. głosów na jej walnym zgromadzeniu. Akcje kupił od inwestorów finansowych spółki, wśród których są PTE PZU, Nationale Nederlanden PTE i Aegon PTE.
Tegoroczny festiwal w Opolu w TVP1 oglądało średnio 2,35 mln widzów, o 630 tys. mniej niż rok temu. Stacja w czasie transmisji imprezy była zdecydowanym liderem rynku, a wpływy z reklam wyniosły 6,13 mln zł.
Związek Mediakom, zrzeszający małych i średnich operatorów telekomunikacyjnych, skierował do UOKiK-u zawiadomienie o podejrzeniu ograniczania konkurencji przez Cyfrowy Polsat przy oferowaniu pakietu kanałów z transmisjami Euro 2016. Skarżą się, że cena hurtowa zaproponowana niektórym operatorom jest wyższa od ceny detalicznej dla części abonentów Cyfrowego Polsatu.
Liderem średniej sprzedaży ogółem wśród dzienników ogólnopolskich w kwietniu br. był „Fakt”, który zanotował jednak największy spadek. Na plusie była tylko „Gazeta Polska Codziennie”.
Eksperyment TVP, w którym mecz piłkarski Polska - Holandia relacjonował komentator e-sportu Piotr „izak” Skowyrski, okazał się sukcesem. W trakcie transmisji na pół godziny padły serwery strony Sport.tvp.pl. Przekaz oglądało ponad 300 tys. internautów.
W maju br. na pozycję lidera oglądalności wśród programów informacyjnych awansowały „Fakty”, które wyprzedziły „Wiadomości” i „Teleexpress”. Wszystkie dzienniki odnotowały spadki oglądalności, a najwięcej widzów straciły serwisy TVP1.
Monika Olejnik jest legendą polskiego radia, jej odejście z Radia ZET to koniec pewnej epoki. Konrad Piasecki jest świetnym dziennikarzem, znakomitym warsztatowo i profesjonalnym, ale trudno mu będzie ją zastąpić. Decyzja nadawcy mogła mieć kontekst polityczny - oceniają Roman Czejarek, Bogusław Chrabota, Ewa Wanat, Jacek Żakowski, Karolina Korwin-Piotrowska, Rafał Betlejewski i dr Tomasz Gackowski.
Jarosław Kuźniar po 10 latach rozstał się z TVN. W zeszłym roku musiał odejść z TVN24 i przez 9 miesięcy prowadził Dzień Dobry TVN. Od września będzie prowadził własny program na żywo dla Onetu. Jak mówi w rozmowie z serwisem Wirtualnemedia.pl, nie wierzy, żeby musiał odchodzić z TVN24 z powodu politycznych nacisków.
Telewizja Polsat rozpoczęła sprzedaż zezwoleń na publiczne odtwarzanie wszystkich 51 meczów Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej, które odbędą się na przełomie czerwca i lipca we Francji. Z oferty skorzystać mogą m.in. hotele, restauracje czy szpitale.
Zarząd TVP ma do końca czerwca br. podjąć decyzję o dalszych losach programu „Świat się kręci”. - To pytanie wciąż otwarte, czy warto ten program zmieniać czy zacząć coś nowego - mówi Wirtualnemedia.pl Maciej Stanecki, członek zarządu TVP. - Konsekwentnie budowaliśmy markę i zaufanie widzów - wyjaśnia Agata Młynarska, prowadząca program od początku emisji.
Treści umieszczane na Facebooku przez największych amerykańskich wydawców budzą coraz mniejsze zaangażowanie użytkowników. - To efekt działania kilku czynników. Jednym z nich jest rosnąca popularność postów w formie wideo, ich celem jest bowiem zwrócenie uwagi użytkowników, a niekoniecznie skłonienie ich do interakcji - oceniają dla Wirtualnemedia.pl Anna Robotycka z FaceAddicted, Michał Chrościcki z Mint Media, Robert Borowski z Catvertisera i Filip Cieślak z Grupy WP.
TVP2 pracuje nad reaktywacją teleturnieju „Wielka gra”. Program w odświeżonej formie trafi na antenę stacji w lutym 2017 roku - ustalił portal Wirtualnemedia.pl.
Zmiany wprowadzane obecnie w systemie reklamowym Google’a to kolejny dowód na rosnące znaczenie internetu mobilnego. Koncern chce również w większym stopniu wykorzystywać marketingowo Google Maps - oceniają eksperci z agencji SEM/SEO.
- Codziennie staramy się przekonywać widzów, że najbardziej bezstronnie opowiadamy o tym co dzieje się w Polsce i na świecie - mówi Wirtualnemedia.pl Dorota Gawryluk, szefowa „Wydarzeń”. - „Wiadomości” oglądam rzadko. Czytam jednak o nich w gazecie, która codziennie komentuje ten program. Dlaczego teraz „Wiadomości” są tak monitorowane, a wcześniej nie?
Jacek Kurski od paru tygodni desperacko walczy z Nielsenem podważając wiarygodność dostarczanych danych. „Wiadomości” i „Gazeta Polska” lustrują szefową Nielsena, zarzucają firmie status monopolisty i dezorientują „zwykłych” ludzi w kwestii metodologii prowadzenia badań. Co by było gdyby TVP przestała za nie płacić i zerwała z Nielsenem? - zastanawia się Joanna Nowakowska prowadząca blog Screenlovers.pl.
W tegorocznym Polskim Konkursie Reklamy KTR nagrodę Grand Prix otrzymała agencja FCB Warsaw za aplikację „Remember”. Agencją roku została DDB & Tribal, reklamodawcą roku - McDonald’s, a firmami produkcyjnymi roku - Papaya Films i Televisor.
Youtuber Krzysztof Gonciarz - twórca m.in. cyklu „Zapytaj Beczkę” - od niedawna próbuje swoich sił w codziennym vlogowaniu. Nie ukrywa, że wzoruje się na znanym amerykańskim youtuberze. W rozmowie z Wirtualnemedia.pl Gonicarz tłumaczy, dlaczego zabrał się za codzienne vlogowanie, co sądzi o materiale „Superwizjera” na temat letsplayerów oraz o odpowiedzialności twórców internetowych.
W tegorocznym konkursie Innovation Ad Award nagrody Grand Prix otrzymał Idea Bank za projekt Idea Hub oraz agencja Walk za akcję „Nie chcę być strażakiem!”. Ludźmi roku zostali szefowie Grupy Wirtualna Polska, a firmą roku - CD Projekt. Łącznie najwięcej wyróżnień zdobyły Young & Rubicam Polska i Saatchi & Saatchi Interactive Solutions.