W piątkowym wydaniu „Faktów po Faktach” prowadząca Katarzyna Kolenda-Zaleska w rozmowie z rzecznikiem rządu Rafałem Bochenkiem oceniła brak zdjęć niektórych polityków na wystawie „Polska w NATO” jako świństwo. - Nie uważam, że wyszłam z roli dziennikarza. Trzeba nazywać rzeczy po imieniu. To jest właśnie rola dziennikarza - podkreśliła Kolenda-Zaleska w rozmowie z Wirtualnemedia.pl.
- Pozbawiony Clarksona, Hammonda i Maya nowy „Top Gear” miał trudne zadanie, bo ten format zwalniał od dawna. Program ma nadal szansę, ale musi wykreować nowe osobowości w zmienionej formule - oceniają dla serwisu Wirtualnemedia.pl dziennikarze motoryzacyjni Maciej Pertyński, Marek Wieruszewski i Piotr Migas.
Aplikacja „I Sea” to znakomity pomysł, który jeśli byłby dobrze wdrożony mógłby uratować tysiące ludzi. Jednak źle zrobiony, kompromituje agencję Grey Singapur i w jakimś symbolicznym sensie całą obecną w Cannes branżę. Zachwycając się sobą, możliwościami swoich umysłów, swoją kreatywnością, przestajemy zwracać uwagę na to, czy nasze pomysły jeszcze czemuś służą - sprawę zwróconej przez Grey Singapur nagrody Brązowego Lwa komentują dla Wirtualnemedia.pl Anna Pańczyk, Izabela Derda, Szymon Gutkowski i Michał Nowosielski.
Przygniatająca słodycz i głębia wdzięczności bohaterów spoty silnie przywołują socjalistyczną propagandę PRL. Bardzo źle, a raczej niepotrzebnie wydane pieniądze. Filmiki te mają tyle z rzeczywistości co oranżada z pomarańczy - rządową kampanię podsumowującą trzy miesiące programu 500+ oceniają dla Wirtualnemedia.pl Adam Łaszyn, Ewa Sieńkowska, Zbigniew Lazar i Tomasz Bartnik.
Liderem średniej sprzedaży ogółem wśród dzienników ogólnopolskich w maju br. był „Fakt”, który zanotował jednak największy spadek w zestawieniu. Na plusie znalazła się tylko „Gazeta Polska Codziennie” - wynika z raportu portalu Wirtualnemedia.pl.
Z końcem czerwca wygasła umowa Telewizji Polskiej z Cyfrowym Polsatem na udostępnianie jej seriali i programów w Ipli. Produkcje TVP w internecie są obecnie dostępne wyłącznie w serwisie Vod.tvp.pl. Wiceprezes Telewizji Polskiej Maciej Stanecki zapowiada, że witryna jesienią zostanie uruchomiona w nowej wersji.
Pozycję lidera oglądalności wśród programów informacyjnych w I półroczu br. zajął „Teleexpress”. Wszystkie serwisy zanotowały spadki oglądalności, a najwięcej straciły „Wiadomości”, które spadły z miejsca drugiego na trzecie. Nowym wiceliderem zostały „Fakty”.
Poczta Polska ma obowiązek kontroli rejestracji odbiorników rtv oraz terminowości wnoszenia opłat abonamentowych. Kontrolerzy mogą zapukać do osób, które nigdy nie rejestrowały telewizora i radia. - Pracownicy zgłaszają cel wizyty, posiadają identyfikatory i legitymacje służbowe - tłumaczy portalowi Wirtualnemedia.pl Zbigniew Baranowski, rzecznik prasowy Poczty Polskiej.
Połowa największych firm w polskiej branży marketingowej zanotowała w ub.r. wzrost przychodów i liczby zatrudnienia, jeszcze więcej prognozuje taki wzrost w najbliższym roku. Przeciętne wynagrodzenie zwiększyło się o 3 proc., a przeciętna stawka godzinowa - o 2 proc.
Facebook zapowiedział nowe zmiany w funkcjonowaniu swojego news feedu. Na plan pierwszy mają się wysunąć posty od ulubionych znajomych i rodziny użytkownika, na dalszy plan zejdą materiały proponowane przez marki i wydawców. - Naszym celem było zawsze kontaktowanie użytkowników z ludźmi, z którymi chcą się kontaktować - podkreśla Lars Backstrom, dyrektor inżynierów Facebooka.
PKO Bank Polski sfinalizował właśnie przetarg na obsługę reklamową, wybierając Agencję Warszawa. Tym samym na kilka miesięcy przed terminem kończy po sześciu latach współpracę z agencją DDB&Tribal.
Telewizja Polsat - jak dotąd - dzięki Euro 2016 zarobiła dwa razy więcej na reklamach niż TVP, mimo że to transmisje w Telewizji Polskiej przyciągają więcej widzów. Wśród największych reklamodawców są Polkomtel, PepsiCo, Orange i Kompania Piwowarska.
- Polskie Radio 24 zacznie nadawać na częstotliwościach analogowych FM najprawdopodobniej od początku września - zapowiada w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Barbara Stanisławczyk, prezes zarządu i redaktor naczelna Polskiego Radia. Nadawca nie planuje likwidacji radiowej Czwórki - kanał nadal będzie dostępny cyfrowo i w internecie, a jego oferta ma być rozwijana.
W zakończonym w sobotę festiwalu Cannes Lions po dwie nagrody Grand Prix zdobyła agencja Y&R New Zeland za akcję „McWhopper”, a także JWT, Venables Bell & Partners, Adam & EveDDB i Google. Siecią reklamową roku została Ogilvy & Mather, holdingiem roku - WPP, agencją roku AlmapBBDO a agencją niezależną - Droga5.
Obecnie roczna wartość mediowa piłkarskiej reprezentacji Polski wynosi ponad 570 mln zł, a po awansie w Euro 2016 może wzrosnąć przynajmniej o 200 mln. Ceny pakietów dla oficjalnych sponsorów czy partnerów mogą z kolei osiągnąć poziom rzędu 1,1-1,6 mln zł - o tym, jak zmienił się wizerunek polskiej piłki nożnej w związku z wygranymi dotychczas meczami Polaków na Euro mówią Grzegorz Kita, Rafał Lampasiak i Wojciech Szaniawski.
Cztery polskie agencje zdobyły we wtorek nagrody na trwającym od soboty festiwalu reklamowym Cannes Lions 2016. Złotego Lwa dostał panGenerator, a Brązowe Lwy trafiły do agencji Walk, Saatchi&Saatchi i Young& Rubicam Poland.
Zarząd Telewizji Polskiej chce, aby uczestnicy Festiwalu w Opolu oraz kandydaci do krajowych preselekcji Konkursu Piosenki Eurowizji będą wybierani w regionalnych eliminacjach. Decyzje w tej sprawie mają zapaść - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.
- Podstawą komunikacji Playa i innych operatorów telekomunikacyjnych na rynku jest nadal telewizja. Tam nadal jest duży zasięg. Natomiast coraz większą część budżetu, uwagi i specyficznej kreacji kierujemy w stronę internetu - stwierdza w rozmowie z serwisem Wirtualnemedia.pl Bartosz Dobrzyński, szef marketingu sieci telekomunikacyjnej Play. - Myślę, że mniej więcej za dwa lata nasze nakłady na internet i telewizje będą równe - dodaje.
Francuska telewizja Métropole Télévision 6 (w skrócie M6) z okazji Euro 2016 przygotowała innowację - za pomocą hologramów i green boksa „teleportuje” dziennikarzy i zaproszonych gości. Dzięki tej technologii prowadząca studio przed meczem Francja - Szwajcaria „weszła” na boisko przez ramę wielkiego telewizyjnego ekranu.
Na antenie TVP3 Warszawa w niedzielę zadebiutował program „Studio YaYo” tworzony przez satyryków Pawła Dłużewskiego i Ryszarda Makowskiego. Wielu internautów i dziennikarzy skrytykowało produkcję jako archaiczną i pretensjonalną.