Radiowa Jedynka w Nowy Rok od rana przed serwisami informacyjnymi emituje na przemian „Mazurka Dąbrowskiego” i hymn Unii Europejskiej. To sprzeciw stacji wobec przyjętej w ostatnich dniach przez parlament nowelizacji ustawy medialnej.
Kolejna odsłona naszego podsumowania 2015 roku w mediach i marketingu jest poświęcona rynkowi treści wideo i VoD w internecie. Opowiadają o tym przedstawiciele czołowych wydawców internetowych i nadawców telewizyjnych.
Program „Szkło kontaktowe” w jesiennej ramówce ogląda średnio 543 tys. osób. W porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej audycja zyskała 187 tys. widzów. TVN24 w czasie jej emisji pokonuje konkurencyjne stacje: TVP Info i Polsat News.
W następnej części naszego podsumowania mijającego roku w mediach i marketingu o rynku internetowym wypowiadają się przedstawiciele czołowych wydawców i organizacji branżowych, m.in. Michał Brański, Artur Potocki, Łukasz Wejchert, Paweł Jurek i Robert Wielgo.
Kolejna odsłona naszego podsumowania 2015 roku w mediach i marketingu jest poświęcona branży handlu internetowego. Analizują ją menedżerowie z czołowych polskich wydawców, sklepów internetowych i agencji marketingowych.
Tematem kolejnej części naszego podsumowania roku w mediach i marketingu jest internet mobilny i reklama mobilna. Wypowiadają się przedstawiciele najważniejszych polskich wydawców i agencji marketingowych, m.in. Piotr Rytel, Marcin Michalski, Piotr Adamczyk, Agata Makowska, Bartosz Drozdowski i Łukasz Makowski.
Zaprezentowany wczoraj klip z udziałem premier Beaty Szydło i pozostałych członków rządu PiS drastycznie nie zmieni społecznego nastawienia, ale uczłowiecza polityków i skraca dystans - bożonarodzeniowy klip rządu oceniają Norbert Kilen, Piotr Czarnowski, Karolina Siudyła, Dariusz Tworzydło i Szymon Sikorski.
W październiku br. nowym liderem sprzedaży ogółem wśród tygodników opinii został „Newsweek Polska”, który wyprzedził „Politykę” i „Gościa Niedzielnego”. Tytuł ten zanotował największy wzrost w zestawieniu, zyskały też „W Sieci” i „Do Rzeczy”, zaś sprzedaż „Wprost” spadła aż o 30 proc.
W kolejnej części naszego podsumowania roku o wydarzeniach z ostatnich 12 miesięcy i prognozach na najbliższy rok w branży marketingu internetowego mówią przedstawiciele najważniejszych wydawców, sieci e-reklamy i domów mediowych, m.in. Jacek Dzięcielak, Joanna Pawlak, Marcin Dobrzyniecki, Wojciech Kałużny, Robert Bernaciak i Tomasz Rzepniewski.
Jaki był mijający rok w branży marketingu internetowego? Co wydarzy się w przyszłym roku? Dla Wirtualnemedia.pl komentują przedstawiciele czołowych agencji reklamy internetowej, m.in. Olgierd Cygan, Łukasz Wołek, Marcin Michalski, Maciej Skrzypczak, Magdalena Szmidt i Robert Sosnowski.
O kończącym się roku w polskiej branży reklamowej i prognozach na 2016 rok opowiadają dla Wirtualnemedia.pl przedstawiciele czołowych agencji i firm producenckich, m.in. Wojciech Borowski, Jakub Korolczuk, Mateusz Kirstein, Paweł Loedl, Bartek Hanus, Monika Bierwagen i Ireneusz Stankiewicz.
Polscy internauci w br. w wyszukiwarce Google najczęściej wpisywali stwierdzenia: 50 twarzy Greya, Librus Synergia, Agar.io i loteria paragonowa. Wśród ludzi najpopularniejszy był Andrzej Duda, a z wydarzeń - Eurowizja. Globalnie najwięcej razy wyszukiwani byli Lamar Odom, Charlie Hebdo i Agar.io.
Posłowie Prawa i Sprawiedliwości pracują nad projektem ustawy zmieniającej sposób finansowania mediów publicznych. Zgodnie z założeniami obowiązkową opłatą na media publiczne mają zostać obłożeni nie tylko obywatele, ale również nadawcy prywatni - ustalił portal Wirtualnemedia.pl.
- 2016 rok przyniesie lepsze dopasowanie treści do potrzeb odbiorców, których wymagania są coraz wyższe, a przyciągnięcie ich uwagi - coraz trudniejsze. W content marketingu na znaczeniu będzie też zyskiwał element dotyczący pomiarów i oceny skuteczności przekazu. Wygrają ci, którzy zaoferują najlepsze metody - prognozują dla Wirtualnemedia.pl eksperci rynku reklamowego.
Premier Beata Szydło mówiła w expose o pokorze, ale pierwszy miesiąc działania jej rządu nie ma nic z tym wspólnego, zarówno w stosunku do mediów, jak i do każdego innego środowiska. Czuć nerwowość i nadrabianie straconego czasu, ale nie przewidziano tak silnego uderzenia środowisk lewicowych - pierwszy miesiąc rządu PiS oceniają dla Wirtualnemedia.pl Jadwiga Sztabińska, Robert Feluś i Tomasz Wróblewski.
Prawo i Sprawiedliwość popełnia każdego dnia kardynalne błędy w komunikacji. Gdzie się podziali wszyscy PR-owcy, którzy tak sprawnie prowadzili partię przez wybory prezydenckie i parlamentarne? Wizerunek rządzących zużywa się znacznie szybciej niż dotąd bywało, a zachowania i wypowiedzi niektórych przedstawicieli nowego rządu to wizerunkowa katastrofa - politykę informacyjną PiS i nowego rządu oceniają dla Wirtualnemedia.pl Adam Łaszyn, Anna Garwolińska, Sebastian Hejnowski i Bartosz Czupryk.
TVN reaktywuje swój hitowy format sprzed lat. Wiosną 2016 roku widzowie zobaczą czwartą edycję programu „Agent”. W nowej odsłonie uczestnikami reality-show będą gwiazdy, jego gospodynią zostanie Kinga Rusin, a produkować go będzie firma Jake Vision.
Nadawany od 11 lat w TVN Style talk-show „Miasto kobiet” nie pojawi się już w wiosennej ramówce stacji. - Jego formuła się wyczerpała - mówi Wirtualnemedia.pl Małgorzata Łupina, wicedyrektor programowa TVN. Prowadzące talk-show Paulina Młynarska i Dorota Wellman mają poprowadzić w kanale nowe programy.
Uczestnicy wczorajszych obchodów miesięcznicy smoleńskiej nie pozwolili reporterowi TVP Info Radomirowi Witowi w przeprowadzeniu relacji sprzed Pałacu Prezydenckiego. Krzyczano w jego stronę obraźliwe hasła oraz przerwano transmisję. Telewizja Polska udostępniła materiał w internecie.
Przejęcie sterów w Cyfrowym Polsacie przez Tobiasa Solorza nie zaskoczyło rynku. - To kolejny etap sukcesji w grupie Zygmunta Solorza-Żaka - podkreślają eksperci. Do jej zarządu dołączy też Agnieszka Odorowicz, ale spółka milczy na razie, czym dokładnie się zajmie.