Rada programowa Telewizji Polskiej przyjęła uchwałę, w której zwraca uwagę na stronniczy i propagandowy charakter kilku ostatnich wydań „Wiadomości”. Członkowie rady polecili przeprowadzenie profesjonalnego monitoringu serwisu Jedynki przez zewnętrzy organ.
NK.pl po przejęciu przez Grupę Onet.pl w ub.r. zanotowała dalsze spadki odwiedzalności i jesienią miała rekordowo niskie statystyki. Grupa Onet.pl podkreśla, że zasoby portalu w zakresie gier internetowych są rozwijane także w innych serwisach wydawcy i przynoszą coraz więcej wpływów od użytkowników.
Rok 2015 pod lupą branży badawczej, prognozy na 2016 r. Komentują m.in. Piotr Kwiatkowski (TNS), Julia Izmałkowa, Szymon Mordasiewicz (Nielsen), Łukasz Mazurkiewicz (ARC Rynek i Opinia), Alina Lempa (IQS), Szymon Mordasiewicz (Nielsen).
W listopadzie ub.r. liderem średniej sprzedaży ogółem wśród tygodników opinii był „Gość Niedzielny”. Największym wzrostem pochwalić się mógł „Newsweek Polska”, który awansował na drugie miejsce, wyprzedzając „Politykę”. Z kolei najwięcej stracił „Wprost”.
W ciągu kilkunastu tygodni sprawowania władzy przez nowy rząd zagraniczne media, eksperci i politycy wielokrotnie krytykowali sytuację w Polsce, a zdaniem części krajowych polityków i komentatorów renoma naszego państwa mocno ucierpiała. O tym, jak obecna sytuacja polityczna w kraju wpływa na wizerunek Polski na arenie międzynarodowej, mówią dla Wirtualnemedia.pl Witold Koroblewski, Zbigniew Lazar i Adam Łaszyn.
Nowe spoty promujące Coca-Colę to fajne produkcje pokazujące, jak bardzo marka jest blisko każdego z nas. „Taste the feeling” to kolejna kampania, łudząco podobna do wielu innych, tylko z wyjątkowo dużym budżetem. Swoimi spostrzeżeniami na temat nowej komunikacji Coca-Coli dzielą się Ewa Cymer, Witold Koroblewski, Ewa Sieńkowska, Piotr Sroka, Robert Sosnowski, Maciej Tesławski i Sergiusz Zembrzuski.
Wczoraj prezes TVP Jacek Kurski spotkał się z pracownikami spółki i przedstawił ogólną wizję jej funkcjonowania. - Skarbem tej telewizji są pracownicy - mówił. Zapowiedział powrót do produkcji programów rozrywkowych wewnątrz TVP, powstanie kanału Poland24 i otwarcie na comiesięczne odwiedziny pracowników - ustalił portal Wirtualnemedia.pl.
Według nieoficjalnych informacji nadawcy telewizyjni na świecie prowadzą pomiędzy sobą rozmowy na temat współpracy i przeciwstawienia się rynkowej ekspansji serwisu Netflix. - Nasz rynek w tym rozdaniu będzie raczej obserwatorem niż kreatorem działań dla regionu, bo Polska czy też cała Europa Środkowo-Wschodnia nie jest dla Netflixa priorytetowy - oceniają dla serwisu Wirtualnemedia.pl eksperci rynku telewizyjnego i VoD.
Zarząd Grupy Radiowej Agory nie przedłużył kontraktu z Kubą Wojewódzkim i zakończył współpracę z Mikołajem Lizutem, jako redaktorem naczelnym Rock Radia - ustalił portal Wirtualnemedia.pl. W niektórych miastach stację zastąpi w najbliższym czasie Radio Pogoda.
Beata Tadla nie będzie już prowadzić „Wiadomości” w TVP1. Dziennikarka po ponad trzech latach pracy została w czwartek zwolniona z Telewizji Polskiej.
Paulina Sykut-Jeżyna poprowadzi piątą odsłonę tanecznego formatu Telewizji Polsat „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami”, zastępując w tej roli Annę Głogowską - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.
Michał Rachoń, dotąd dziennikarz Telewizji Republika, został zastępcą dyrektora Telewizyjnej Agencji Informacyjnej ds. publicystyki - dowiedział się nieoficjalnie portal Wirtualnemedia.pl. Stanowisko to powstało dzięki zmianie struktury TAI.
Od piątku prezesem Telewizji Polskiej jest Jacek Kurski. TVP ma już też nowych szefów Telewizyjnej Agencji Informacyjnej i TVP Info, znane są nazwiska nowych dyrektorów głównych anten publicznego nadawcy. Zmiany nastąpią również wśród gospodarzy programów informacyjnych i publicystycznych.
Barbarze Stanisławczyk, która od piątku jest prezesem Polskiego Radia, brakuje doświadczenia radiowego, ale jest profesjonalistką i doświadczoną dziennikarką. Radia będzie musiała się zatem nauczyć - komentują przedstawiciele branży radiowej i dziennikarze.
„Super Express” (Grupa ZPR Media) od soboty 9 stycznia br. ukazuje się z dopiskiem „Cały Polski”, zamieszczonym na tle biało-czerwonej flagi tuż przy logo gazety. - „Super Express” prezentował, prezentuje i będzie prezentował polski punkt widzenia, a nowy element przy logo ma to podkreślać - mówi Sławomir Jastrzębowski, redaktor naczelny „SE”.
- Wejście Netflixa na polski rynek to zaledwie odblokowanie części jego zasobów, a nie oferta w pełni przygotowana dla naszych widzów. Minusy to brak polskiego interfejsu, niewiele polskojęzycznych wersji filmów i niektórych znanych produkcji. Ale Netflix może mieć asa w rękawie, który mocno zmieni sytuację w rodzimej branży VoD - oceniają dla serwisu Wirtualnemedia.pl wydawcy oraz eksperci z rynku VoD i reklamowego.
W listopadzie ub.r. liderem średniej sprzedaży ogółem wśród dzienników ogólnopolskich był „Fakt”. Największym wzrostem w zestawieniu pochwalić się mogła „Gazeta Polska Codziennie”, a na przeciwnym biegunie znalazł się „Przegląd Sportowy”.
W kolejnej części naszego podsumowania 2015 roku w mediach i marketingu zajmujemy się branżą kin i reklamy kinowej. O najważniejszych wydarzeniach i trendach minionego roku oraz prognozach na nowy mówią menedżerowie z czołowych sieci kin, biur reklamy kinowej i domów mediowych.
„Jeszcze nie miałam tego w ustach”, „Liczy się to co ważne dla Ciebie”, „Włączamy niskie ceny”, „Polski chmiel, polska dusza”, „Braveran staje na wysokości zadania” i kilka innych sloganów trafiło do zestawienia najgorszych haseł reklamowych 2015 roku. Wskazali je dla portalu Wirtualnemedia.pl Marcin Wojtulewicz, Piotr Żarczyński, Robert Sosnowski i Justyna Staszewska.
Utworzenie ministerstwa cyfryzacji to efekt konieczności przyspieszenia cyfrowego rozwoju Polski, a nasze priorytetowe cele to rewizja Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, obniżenie kosztów inwestycji telekomunikacyjnych i połączenie UKE z KRRiT - ocenia w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Anna Streżyńska, minister cyfryzacji.