W wiosennej ramówce TVP2 znajdą się takie nowości jak „Sonda 2”, „Śniadanie na trawie”, „Ostry z natury” czy „Komediowa Scena Dwójki”. Na antenę powrócą z kolei programy „Dzięki Bogu już weekend”, „Kocham Cię, Polsko!” czy „Przygarnij mnie”.
Serwis Facebook wprowadził globalnie alternatywne emotikony dla przycisku „Lubię to”. Pozwalają one wyrazić szerszy niż dotąd wachlarz emocji użytkowników. - Przyciski Reactions docenią użytkownicy Facebooka, bo będą mogli zastąpić ikoną komentarze. Dla marek nowa opcja może być szansą, ale stworzy też problemy dotyczące oceny kampanii i analityki - prognozują dla serwisu Wirtualnemedia.pl eksperci od social media.
Firma spełniła podstawowe wymogi komunikacyjne. Media zrozumiały znaczenie informacji i szeroko informują o całym zdarzeniu. Dzięki ostrożnemu podejściu producent odzyskuje kontrolę nad sytuacją, nie dopuszczając do jej spontanicznego rozwoju w doniesieniach medialnych, co stanowi przecież podstawowy cel komunikacji antykryzysowej. Działania podjęte w ostatnich dniach przez produkujący słodycze koncern Mars komentują dla Wirtualnemedia.pl Karolina Maria Siudyła, Małgorzata Zaborowska, Maciej Tesławski, Daniel Woubishet i Jacek Kotarbiński.
Wybór nowego dyrektora biura reklamy TVP zaskoczył, bo wyłamano się z trendu delegowania na takie stanowisko osoby z własnych struktur albo przynajmniej z branży. Rola szefa biura reklamy jest ogromnie ważna m.in. dla bezpieczeństwa klientów, stabilności oferty czy zobowiązań. Wpływ roszad w biurze reklamy TVP na jej pozycję na rynku reklamowym komentują dla Wirtualnemedia.pl Piotr Piętka, Maciej Kita, Małgorzata Węgierek i Maciej Niepsuj.
W kwietniu br. TVP2 wprowadzi do ramówki nowy program na żywo „Studio Otwarte”, w którym widzowie obejrzą dyskusje zaproszonych do studia przedstawicieli społeczeństwa. Będzie on nadawany w czwartkowe wieczory - ustalił portal Wirtualnemedia.pl.
W ub.r. wydatki reklamowe netto w Polsce wyniosły łącznie 7,647 mld zł, 4,5 proc. więcej niż rok wcześniej. Inwestycje w internecie wzrosły o 10,7 proc., w radiu o 8,4 proc., natomiast w gazetach i magazynach zmalały o 10-11 proc. Najbardziej nakłady marketingowe zwiększyły firmy z sektorów żywności i farmacji.
Grupa Maspex Wadowice rozpoczęła nową kampanię makaronów Lubella pod hasłem „1000 pomysłów. Jedna Lubella”. Agencja Schulz Brand Friendly twierdzi, że twórcy tych reklam inspirowali się realizowaną kilka miesięcy temu przez nią kampanią dla firmy Madej Wróbel. - Porównywanie tych dwóch kampanii, tak w kwestii realizacji, jak i na poziomie idei, jest nadużyciem - odpowiada GPD Agency.
Nowościami wiosennej ramówki TVP1 będą m.in. serial „Bodo”, cykl Jacka Łęskiego „Chodzi o pieniądze”, late night show Piotra Goćka, program śniadaniowy i pasmo dla seniorów. Do ramówki po latach wrócą „Pegaz”, „Teleranek” i „Warto rozmawiać”. - Naszą miarą nie może być oglądalność, ale realizowanie misji - zapowiada Jacek Kurski, prezes TVP.
Prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski nie zamierza zlecać zewnętrznego audytu „Wiadomości”, który zaleciła rada programowa TVP, uznając, że serwis TVP1 jest stronniczy. - Szefowie programów informacyjnych mają pełną swobodę - zapewnia Wirtualnemedia.pl Kurski.
Grupa TVN przestała aktualizować serwis wideo Veedo.pl i chce go przekształcić w inny projekt. Rozwiązano też kilkuosobowy zespół zajmujący się tą stroną - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.
Grzegorz Jankowski, były redaktor naczelny „Faktu” (Ringier Axel Springer Polska), poprowadzi autorski program publicystyczny w Superstacji - ustalił nieoficjalnie portal Wirtualnemedia.pl.
W poniedziałek 29 lutego startuje wiosenna ramówka Dwójki, w której znajdą się nowe pozycje takie jak „Sonda 2” i „Komediowa Scena Dwójki”. Widzowie obejrzą wiosną również kontynuacje znanych programów „Dzięki Bogu już weekend”, „Kocham Cię, Polsko” czy „Przygarnij mnie”.
Nie ma sztywnych wytycznych tworzenia virali, mogą się nimi stać zarówno wymuskane produkcje z dużymi budżetami, jak i klipy przygotowane półamatorsko lub sprawiające takie wrażenie. Dobra kampania viralowa powinna budować pozytywne emocje wokół marki, bo tworzenie treści, która będzie szeroko udostępniana, jednak głośno krytykowana, w większości przypadków, nie spełni swojej roli. Kluczowym jest zrozumienie, że odbiorca virala ma angażować i śmiać się z daną marką, nie zaś z niej - o tym, jakie powinny być kampanie viralowe mówią dla Wirtualnemedia.pl Ewa Wituszyńska, Karolina Dylik-Ostrowska, Maciej Hilt, Tomasz Mazurek, Robert Sosnowski, Michał Sławiński i Marcin Żukowski.
- Mam na biurku projekty polskiego programu talent-show oraz nowego teleturnieju. W TVP powinni spotykać się ludzie ze zmysłem kreacji i wiedzą producencką - o nowej ramówce, rozrywce i serialach oraz „Wielkiej grze” rozmawiamy z Maciejem Chmielem, dyrektorem TVP2.
Ministerstwo Finansów pracuje nad nowym podatkiem od sprzedaży w sklepach internetowych, który miałby objąć także zagranicznych e-sprzedawców. - Wprowadzenie podobnych przepisów będzie pogonią za króliczkiem, którego nie da się dogonić. A nie da się go dogonić dlatego, że postęp technologiczny powoduje ogromne problemy ze ściągnięciem takiego podatku - ocenia w rozmowie z serwisem Wirtualnemedia.pl Bartłomiej Gola, managing partner w SpeedUp Venture Capital Group.
Kanał TVP Info od marca br. wprowadzi zmiany w ramówce. Na antenie pojawi się codzienny magazyn publicystyczno-satyryczny oraz cykl „Extra Świat”. Z ramówki zniknie serwis „Godzina po godzinie”, a „Panorama dnia” zmieni porę emisji.
W 2015 roku prawie wszystkie dzienniki ogólnopolskie miały niższą sprzedaż ogółem niż w analogicznym okresie rok wcześniej, a największy spadek zanotował „Przegląd Sportowy”. Zyskały tylko dwa tytuły: „Parkiet” i „Rzeczpospolita” - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.
W środę 2 marca br. na antenę TVP1 po sześciu latach powróci magazyn kulturalny „Pegaz”, który zyska odświeżoną formułę i nowe logo. Dwa dni wcześniej przed „Teleexpressem” zadebiutuje codzienne pasmo kulturalne „Pegaz - Flesz” - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Obydwie pozycje Jedynka przygotowuje we współpracy z TVP Kultura.
Nadawane w TVN24 i TVN24 Biznes i Świat „Fakty” w styczniu br. zanotowały większą widownię niż emitowane w TVP1 „Wiadomości”. Serwis Jedynki, który przeszedł trzy tygodnie temu rewolucję, w skali roku stracił 410 tys. widzów.
W drugiej połowie ub.r. liczba polskich użytkowników Google+ gwałtownie zmalała z ponad 4 mln do 2,2-2,7 mln. Wynika to m.in. z oddzielenia portalu od kilku innych usług i serwisów Google’a.