Eksperci z agencji interaktywnych są podzieleni w ocenach nowej strony głównej Gazeta.pl, opartej na eksponowaniu multimediów kosztem linków tekstowych. Zgadzają się natomiast, że portal wprowadził podobne zmiany jak te wdrożone jesienią ub.r. przez Onet, Wirtualną Polskę i Interię.
Ruszyły zdjęcia do nowego serialu komediowego TVN „Nie rób scen”. W rolach głównych występują w nim Joanna Brodzik, Aleksandra Popławska, Monika Mariotti oraz Magdalena Popławska. Produkcja trafi na antenę stacji w marcu.
W listopadzie 2014 roku prawie wszystkie dzienniki ogólnopolskie zanotowały spadki sprzedaży ogółem, zyskał tylko „Parkiet”. Najwięcej straciły „Gazeta Polska Codziennie” i „Gazeta Wyborcza”, a liderem segmentu pozostał „Fakt”.
W nowej czołówce „Wiadomości” najlepiej oceniana przez branżę jest muzyka Radzimira Dębskiego. Większość ekspertów pytanych portal przez Wirtualnemedia.pl uważa, że oprawa za bardzo przypomina czołówkę programu informacyjnego stacji ITV.
W ubiegłym tygodniu dziennikarz Grzegorz Jakubowski opublikował na Twitterze prywatną korespondencję Sylwestra Latkowskiego z 1998 roku, gdy ten przebywał w areszcie. Pełnomocnik naczelnego „Wprost” wezwał reportera do usunięcia tych dokumentów. - Publikując rozmowy osób publicznych wyznaczył pewien standard - odpowiada dziennikarz.
Czesław Mozil ma zasiąść w jury nowego talent-show TVN „Mali Giganci” obok Agnieszki Chylińskiej i Kuby Wojewódzkiego - dowiedział się nieoficjalnie portal Wirtualnemedia.pl.
O najważniejszych wydarzeniach minionego roku w polskim wideo i VoD internetowym oraz prognozach na najbliższy rok opowiadają menedżerowie z czołowych podmiotów tej branży: Cyfrowego Polsatu, Grupy Onet.pl, TVN, Grupy Wirtualna Polska, Telewizji Polskiej, Agory i Gazeta.pl oraz ekspert Gemiusa.
Jaki był 2014 rok na polskim rynku internetowym, a co może się wydarzyć w nadchodzących 12 miesiącach? Komentują przedstawiciele czołowych portali i wydawców internetowych, a także organizacji branżowych, m.in. Michał Brański, Monika Lech, Aleksy Uchański, Filip Lenart i Włodzimierz Schmidt.
Ostra krytyka kampanii Empiku z Marią Czubaszek i Nergalem czy naśmiewanie się ze spotu Media Expert z Eweliną Lisowską pokazują z jednej strony, jak ważna dla konsumentów jest jakość reklam, a z drugiej nie szkodzą, lecz wręcz pomagają reklamowanym markom - komentują dla Wirtualnemedia.pl stratedzy marketingowi: Ewa Sieńkowska, Łukasz Skalik, Karolina Majewska i Marcin Kalkhoff.
Polski rynek handlu internetowego w mijającym roku podsumowują i prognozy na nadchodzących 12 miesięcy formułują menedżerowie z czołowych podmiotów tej branży, m.in. Grupy Allegro, Grupy Wirtualna Polska, Groupon Polska i Media Saturn Holding Polska.
Z końcem br. kanał Orange Sport kończy nadawanie w dotychczasowej formule antenowej: z ramówki znikają autorskie programy, w związku z czym ze stacji odchodzi większość dziennikarzy. Kanał będzie pokazywał głównie transmisje meczów i ich powtórki. Zmiany wprowadza Orange Polska, który nie sfinalizował nadal sprzedaży stacji firmie Romana Młodkowskiego.
Rok 2014 pod lupą branży badawczej, prognozy na 2015 r. Komentują m.in. Piotr Kwiatkowski (TNS), Norbert Filiński (Nielsen), Agnieszka Sora (GfK Polonia), Łukasz Mazurkiewicz (ARC Rynek i Opinia), Arkadiusz Wódkowski (PTBRiO), Andrzej Garapich (PBI), Katarzyna Mojsiewicz (PBS), Alina Lempa (IQS), Albert Hupa (IRCenter).
W kreowaniu medialnego obrazu premier Ewy Kopacz brak konsekwentnej strategii. Widać za to serię mniejszych lub większych wpadek, przetykanych próbami ocieplania wizerunku - obecność szefowej rządu w mediach oceniają Piotr Czarnowski, Agnieszka Gozdyra i Szymon Sikorski.
O mijającym roku w polskiej branży reklamowej i perspektywach na 2015 rok mówią portalowi Wirtualnemedia.pl menedżerowie z czołowych domów mediowych, m.in. Izabela Albrychiewicz, Jakub Bierzyński, Piotr Piętka, Agnieszka Kosik, Krzysztof Sobieszek i Marek Wochna.
W br. Google+ nie zyskuje już w Polsce na zasięgu, notując miesięcznie 4-4,5 mln użytkowników. To nadal mniej niż ma NK.pl, czterokrotnie mniej od Facebooka, za to dwa razy więcej od Twittera i Ask.fm.
O kończącym się roku w polskiej branży reklamy internetowej i perspektywach na 2015 rok mówią przedstawiciele czołowych sieci, wydawców, agencji i domów mediowych, m.in. Anna Kaczmarska, Rafał Szychowski, Jacek Dzięcielak, Anna Gruszka, Artur Banach i Bartosz Wysocki.
O kończącym się roku w polskiej branży reklamowej i prognozach na 2015 rok opowiadają przedstawiciele najważniejszych agencji i firm producenckich, m.in. Wojciech Borowski, Jacek Olechowski, Maciej Nowicki, Rafał Baran, Stanisław Dziedzic, Marcin Gaworski, Matylda Szymalska i Krzysztof Winnik.
Jaki był mijający rok w polskiej branży interaktywnej? Co wydarzy się w przyszłym roku? Dla Wirtualnemedia.pl komentują przedstawiciele czołowych agencji, m.in. Dariusz Andrian, Jacek Celiński, Łukasz Lewandowski, Bartek Cymer, Michał Siejak, Bartłomiej Juszczyk, Magdalena Szmidt, Anna Robotycka i Bartłomiej Pawluk.
Polsat wiosną 2015 roku pokaże widowisko „Celebrity Splash”, w którym gwiazdy rywalizować będą w skokach do wody. - To będzie połączenie sportu i rozrywki - mówi Wirtualnemedia.pl Nina Terentiew, dyrektor programowa Polsatu.
„Modę na sukces”, której emisję TVP1 zakończyła we wtorek, śledziło w tym roku tylko 490 tys. osób, czyli około co dziesiąty widz serialu z 1997 roku. Oglądalność telenoweli mocno spadła, gdy Jedynka przeniosła na kilka miesięcy jej emisję na poranek.