Film dokumentalny „Katastrofa w przestworzach: Śmierć Prezydenta”, wyemitowany w niedzielę w National Geographic Channel, spotkał się w większości z miażdżącą krytyką ze strony przedstawicieli mediów. Oceniają m.in. Bronisław Wildstein i Paweł Wroński.
PKO Bank Polski przedłużył o rok wygasający w marcu kontrakt reklamowy z Szymonem Majewskim. Showman nadal będzie promował ofertę banku dla klientów indywidualnych.
Telewizja TVN przyspiesza wprowadzenie na antenę wiosennej oferty programowej. Główne pozycje z prime-time pojawią się w ramówce już w ostatnim tygodniu lutego, a nie w marcu, jak to miało miejsce do tej pory.
„Tygodnik Do Rzeczy” przypomina dawne „Uważam Rze” i prezentuje wyższy poziom niż „W sieci” - uważają pytani przez nas eksperci. Zastanawiają się jednak, jak tytuł poradzi sobie na coraz bardziej konkurencyjnym rynku.
- Rynek polskich mediów, w tym szczególnie stacji telewizyjnych, jest w tym momencie bardzo jednorodny i homogeniczny. Jest absolutna potrzeba budowy jakiejś alternatywy - mówi Wirtualnemedia.pl Bronisław Wildstein, redaktor naczelny Telewizji Republika.
Nowym naczelnym „Wprost” został Sylwester Latkowski, który zastąpił odwołanego przez wydawcę Michała Koboskę. Zdaniem pytanych przez nas ekspertów wpływ na tę decyzję miała spadająca sprzedaż tytułu, a mianowanie naczelnym Latkowskiego to eksperyment.
- Gazety regionalne dawno nie miały się tak dobrze, a ich problemy w niczym nie różnią się od bolączek całego segmentu prasy drukowanej - taki obraz gazet regionalnych wyłania się z naszych rozmów z szefami „Dziennika Zachodniego”, „Expressu Ilustrowanego” i „Kuriera Szczecińskiego”.
Specjaliści z polskiej branży social mediowej oceniają, że zaprezentowana przez Facebook wyszukiwarka Graph Search zdobędzie popularność wśród użytkowników. Eksperci są przekonani, że portal wprowadzi do niej reklamy.
- Nie wierzę w pełną, absolutną niezależność naczelnego - mówi w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Bogusław Chrabota, nowy redaktor naczelny „Rzeczpospolitej”. Zapowiada, że tytuł nadal będzie patrzeć krytycznie na działania rządu i instytucji publicznych.
Spore zmiany w zestawieniu sprzedaży tygodników opinii - „Newsweek” zepchnął „Uważam Rze” z pozycji wicelidera rankingu, a „Gazeta Polska” wyprzedziła „Wprost”. Na pierwszym miejscu pozostał „Gość Niedzielny”.
Nowy tygodnik Pawła Lisickiego będzie się nazywać „Do Rzeczy” - To tytuł wyrazisty, ale konserwatywny i neutralny - uważają eksperci pytani przez Wirtualnemedia.pl. I podkreślają, że dla grupy docelowej pisma jego nazwa nie ma dużego znaczenia.
Najpopularniejszym dziennikiem pod względem sprzedaży kioskowej w listopadzie ub.r. był „Fakt”, a na drugim miejscu znalazł się „Super Express” wyprzedzający „Wyborczą”. Zaś dwa razy wyższy wynik od „Rzeczpospolitej” zanotowała „Gazeta Polska Codziennie”.
Ostatnie odcinki programu Szymona Majewskiego na YouTubie notują tylko po kilkanaście tysięcy wyświetleń. To dużo mniej niż produkcje innych satyrycznych wideoblogerów, takich jak Lekko Stronniczy, Dem3000, Niekryty Krytyk, Cezik i... Jerzy Urban.
- Jestem przekonany, że mobile stanie się bardzo dużą częścią tortu reklamowego, ale oczywiście nie z dnia na dzień - mówi w rozmowie z nami Łukasz Wejchert, szef firmy Dirlango, a wcześniej m.in. prezes Onetu. Rozmawiamy z nim także o jego projektach: Justtag, Virgin Mobile i iTaxi.
Eksperci rynku medialnego uważają, że prawicowa Telewizja Republika znajdzie swoją grupę odbiorców. Mają jednak wątpliwości, czy będzie to ona tak duża, by utrzymać ten kanał od strony finansowej.
W IV kwartale 2012 r. pozycję lidera na rynku ogólnopolskich stacji radiowych utrzymało RMF a najsłabszy wynik w ostatnich latach zanotował Program I PR - raport Wirtualnemedia.pl.
TVP2 zakończyła dwuletnią współpracę z Hubertem Urbańskim, który prowadził w stacji m.in. „Bitwę na głosy” i „The Voice of Poland”. Prezenter ma w planach nowe projekty, ale nie zdradza na razie szczegółów.
Czołowe polskie serwisy z humorem, Demotywatory.pl, Kwejk.pl, Besty.pl i Wiocha.pl, zanotowały w minionym roku duże spadki. Krzysztof Wikliński, współwłaściciel Kwejk.pl, wskazuje konkretną tego przyczynę - zmiana algorytmu Facebooka.
Dziennikarka Polsat News Agnieszka Gozdyra została poproszona przez przełożonych o wyjaśnienie niedzielnej sprzeczki na Twitterze z dwoma blogerami. Relacja Gozdyry została przyjęta, a cała sprawa uznana za zamkniętą.
Pytani przez portal Wirtualnemedia.pl eksperci z agencji reklamowych oceniają, że nowa kampania Heyah nie była przesadnie kontrowersyjna i nie promowała komunizmu. Ich zdaniem reklamy z Leninem, choć niepozbawione wad, mogą wyjść sieci na dobre.