Krzysztof Stanowski z Kanału Sportowego, mimo że ma sądowy zakaz wypowiadania się na temat kariery aktorki Natalii Janoszek, pojechał do Indii, aby udowodnić, że w ciągu kilku dni może zostać aktorem Bollywood. - Stanowski, pewnie na fali wznoszącej, bo popularność potrafi człowieka sprowadzić na manowce, zasurfował za daleko i obecnie jest na fali żenującej, a wręcz przemocowej - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl dziennikarz Bartek Fetysz.
Cannes Lions zawsze trudno podsumować, bo to jak próba zamknięcia w pudełko tysięcy motyli. Tegoroczny Festiwal był fantastyczny – inspirujący, na wysokim poziomie merytorycznym, zróżnicowany. Masa trendów, wniosków i case’ów, które żal zgubić. Superciekawi mówcy, ikony i wschodzące gwiazdy biznesu. Kolorowo, zaskakująco i szybko, żal było tracić choćby minutę. Krótko mówiąc: trochę jak Disneyland dla ludzi komunikacji - pisze dla Wirtualnemedia.pl Hanna Waśko, founder & CEO Big Picture, agencji doradczej z obszaru PR i public affairs.
Dzień przed zakończeniem kolejnego sezonu redakcja "Dzień dobry TVN" ogłosiła w mediach społecznościowych, że rozstaje się z pięciorgiem prowadzących poranny program. "Och, jaka wolność!" - napisała Anna Kalczyńska, jedna ze zwolnionych prezenterek. - Mogło się wydawać niepojęte, że przez tyle lat utrzymywano program bez większych zmian - komentuje medioznawca prof. Wiesław Godzic.
Z festiwalu reklamowego Cannes Lions trzy polskie agencje wracają z 12 Lwami. Zdaniem przedstawicieli branży kreatywnej tak duża liczba nagród przede wszystkim dla McCann Poland dowodzi, że polska reklama od kilku lat istotnie się zmienia i nadąża za światowymi trendami. - Patrząc na całą naszą branżę wciąż trudno nam dorównać zaawansowaniem, skalą czy odwagą projektom projektom pochodzącym z innych rynków. Ale to co widać już na pewno, to że co roku znajdujemy kilka perełek, które śmiało mogą zawalczyć o najwyższe nagrody - uważa Rafał Lampasiak z MullenLowe Warsaw.
Na najważniejszym na świcie festiwalu reklamowym we francuskim Cannes kampania "Where to settle", stworzona przez McCann Poland dla Mastercard zdobyła Tytanowego Lwa, Grand Prix w kategorii sustainable development goals, łącznie wyjeżdża z Francji z dziewięcioma stauetkami Lwów. - Kampania "Where to settle" jest niesamowitym dowodem na to, że można pokazać pomoc innym jako pomoc w pewnym sensie sobie - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Wojciech Borowski, Group CEO McCann Poland.
Disney+ po roku działalności zajmuje miejsce w czołówce serwisów streamingowych w Polsce, ale daleko mu to liderującego Netfliksa. Serwis wyróżniają treści dla dzieci i atrakcyjna cena, ale ma zbyt małą bibliotekę, brakuje też w nim polskich produkcji. - Roczne możliwości produkcyjne Walta Disneya Company nie są w stanie sprostać oczekiwaniom masowej konsumpcji treści, która dominuje w internecie - ocenia Justyna Troszczyńska, CEO Media 4 fun.
Agencja McCann Poland otrzymała Tytanowego Lwa i Grand Prix na festiwalu reklamowym Cannes Lions za kampanię "Where to settle" zrealizowaną dla Mastercard, która łącznie zdobyła 9 nagród w tegorocznym konkursie. Tytanowy Lew dla McCann Poland to drugi w historii polskiej reklamy Tytanowy Lew.
Z porannym programem "Dzień dobry TVN" żegna się piątka prowadzących - Małgorzata Rozenek-Majdan, Anna Kalczyńska, Agnieszka Woźniak-Starak, Andrzej Sołtysik i Małgorzata Ohme - podała stacja w mediach społecznościowych. Programu nie poprowadzi na razie partnerujący Ohme Filip Chajzer.
Rusza aukcja na częstotliwości 5G. Choć Urząd Komunikacji Elektronicznej chce, żeby w ciągu 5 lat operatorzy usunęli sprzęty od „dostawców wysokiego ryzyka”, to za takowego nie uważa się Huawei. W oświadczeniu przesłanym portalowi Wirtualnemedia.pl firma „z radością przyjmuje fakt” rozpoczęcia postępowania.
Na spotkaniu dla grupy handlowców ogłoszono, że InPost niebawem wprowadzi na rynek własną usługę płatności InPost Pay. Zdaniem Rafała Brzoski, dla kierowanej przez niego firmy to "największa innowacja od czasu Paczkomatu". - [InPost Pay] absolutnie zrewolucjonizuje polski rynek zakupów online - zapowiada Brzoska.
Na temat Żurnalisty krąży wiele niepochlebnych opinii. Można się z nich dowiedzieć, że ma za sobą nieudane przedsięwzięcia, ogromne długi i sprawy sądowe, na których podobno się nie pojawia. Nie przeszkadza to jednak największym gwiazdom i celebrytom zwierzać mu się w jego podcastach. - On oszukuje ludzi, dzięki popularności i pieniądzom, a oni udają, że o tym nie wiedzą. Brakuje mądrości albo przyzwoitości - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Jakub Wątor, autor artykułów o Żurnaliście.
Na koniec ub.r. w Telewizji Polskiej pracowały 2 893 osoby, o 20 mniej niż przed rokiem. Średnie zarobki zasadnicze wzrosły o 7,9 proc. do 11 317 zł.
Marka biżuterii Yes po gigantycznej fali krytyki zdecydowała się zakończyć akcję promocyjną #YesforLove, w ramach której obiecywała obrączki 10 parom, kiedy władza w Polsce wprowadzi równość małżeńską. - Konstruowanie tej akcji w kontekście: kup pierścionek zaręczynowy, czekaj aż się zmieni prawo, a potem ufundujemy obrączki, zakrawa na specyficzny żart marketingowy. Tworzenie swoistych dziwadeł komunikacyjnych tylko po to, żeby uzyskać zasięgi z hejtu i kontrowersji, nie jest udanym sposobem na rozwój marki - komentuje w rozmowie z Wirtualnemedia.pl dr inż Jacek Kotarbiński.
Organizatorzy festiwalu w Opolu "uśmiercili" wokalistkę, Kamil Bednarek zapomniał tekstu piosenki Marka Grechuty, Wanda Kwietniewska mówiła, że "jeszcze będzie przepięknie", a popularny prezenter TVP dziwił się, że zabrakło wielu muzyków. - Może niech Tomasz Kammel zaapeluje do Danuty Holeckiej i jej kolegów z "Wiadomości", którzy są autorami propagandy w TVP, żeby zmienili narrację, a nie do artystów, żeby przyjeżdżali do Opola - komentuje Maciej Orłoś, były prezenter "Teleexpressu".
Telewizja Polska i Radio Maryja to jedyni z głównych nadawców, którzy zbierają wśród Polaków więcej negatywnych niż pozytywnych ocen - wynika z sondażu CBOS. O TVP źle sądzi aż 45 proc. osób. Pogorszyły się też opinie o najpopularniejszych nadawcach prywatnych, ale tylko w przypadku TVN przekraczają 20 proc. - wynika z analizy portalu Wirtualnemedia.pl.
Chwali media publiczne, o TVP mówi, że "dobrze wypełnia swoje zadania", chce ukarać TVN i TOK FM, choć nie zamierza odbierać im koncesji. - Jest wyrazisty i konsekwentny. Postawił na jedną, patriotyczno-konserwatywną opcję i jest jej wierny - mówi o Macieju Świrskim, szefie KRRiT Marcin Wolski. - Przewodniczący nie ma w zwyczaju informować nas o swoich działaniach - narzeka na modus operandi Świrskiego w Radzie jej członek prof. Tadeusz Kowalski.
W ostatnich dniach Netflix zablokował dostęp do swoich treści użytkownikom, którzy logują się za pomocą hasła osoby spoza gospodarstwa domowego. Pomysłowość Polaków nie zna jednak granic. Sięgają m.in. po usługi VPN, przeglądarkę internetową na ekranie telewizora, aby dalej bez dopłat korzystać z serwisu streamingowego.
Intensywne kolory w logotypach stacji i paski kanałów informacyjnych mogą prowadzić do „wypalenia” matryc telewizorów OLED. Problem nie dotyczy tylko TVN24 czy TVP Info, ale także zagranicznych stacji newsowych. Amerykańscy widzowie skarżą się m.in. na logo CNN. Na forach internetowych nazywają stację „zabójcą telewizorów”.
Liderem oglądalności wśród kanałów informacyjnych w maju br. była telewizja TVN24. Największym wzrostem pochwalić się mogła stacja TVP3, a najwięcej straciły Polsat News i TV Republika. Zerowy udział miał News24 - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.
W ostatnich dniach osoby, które korzystały z serwisu Netflix za pośrednictwem cudzych kont, straciły dostęp do platformy. Dodatkową osobę można łatwo dodać za dopłatą 9,99 zł miesięcznie. Musi być ona jednak pełnoletnia i ma prawo do oglądania treści tylko na jednym urządzeniu jednocześnie.