Wielu subskrybentów serwisu streamingowego Viaplay narzeka na niewystarczającą jakość transmisji. Wiele z nich nie jest realizowanych w Full HD, podczas gdy inne serwisy oferują treści w 4K. Biuro prasowe skandynawskiej platformy zapewnia Wirtualnemedia.pl, że pracuje nad poprawą jakości transmisji.
Choć nadawcy prywatni narzekają na uprzywilejowaną pozycję TVP w czasie zmiany standardu naziemnej telewizji cyfrowej, to nie skarżą się do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Z informacji Wirtualnemedia.pl wynika, że w sprawie DVB-T2/HEVC wpłynęła tylko jedna skarga osoby prywatnej.
Jeden z internautów narzeka na problemy z odbiorem TVN24 w sieci kablowej UPC. Kiedy w kanale informacyjnym pojawiały się nieprzychylne dla PiS wypowiedzi opozycji lub ekspertów, sygnał miał zanikać. W rozmowie z Wirtualnemedia.pl Michał Fura, rzecznik operatora twierdzi, że zamieszczony przez abonenta film może świadczyć o problemach z odbiorem usługi w jego domu.
Tegoroczny festiwal w Opolu w TVP1 i TVP Polonia oglądało średnio 1,94 mln widzów, o 450 tys. osób więcej niż przed rokiem. Jedynka w czasie transmisji imprezy była zdecydowanym liderem rynku. Najwięcej widzów zgromadził koncert „Tych lat nie odda nikt”.
Za tydzień kilka milionów widzów może mieć dostęp tylko do stacji TVP i kilku niszowych kanałów. TV Puls będzie domagać się odszkodowania od Skarbu Państwa. Jej prezes Dariusz Dąbski w wywiadzie udzielonym Wirtualnemedia.pl przestrzega przed konsekwencjami, które może wywołać decyzja MSWiA i UKE, faworyzująca nadawcę publicznego.
O godz. 19:30 w TVP1 raz się pojawiała, raz znikała. I tak przez prawie 30 lat. - Denerwowała się, gdy odsuwano ją od prowadzenia głównego wydania. Ale nie robiono tego z przyczyn politycznych, bo przecież nikt jej z telewizji nie wyrzucał - mówi o Danucie Holeckiej, szefowej "Wiadomości" Jan Ordyński. Dziś dostaje jej się za rozmowy z Jarosławem Kaczyńskim i Andrzejem Dudą. - "Wiadomości" sprawiają, że w Polsce nie tylko jedna strona sceny politycznej podlega kontroli medialnej. I pewnie to jest główną przyczyną ataków na Danusię - uważa Jacek Karnowski.
- Zamiast rezygnować z trasy, można by na listę artystów wpisać zespoły ukraińskie i podczas koncertów zbierać pieniądze dla tych, którzy zostali w okupowanym przez Rosjan kraju - proponuje burmistrz jednego z miast, które w te wakacje odwiedzi radiowa Jedynka. Samorządowcy choć cieszą się, że "Lato z Radiem" do nich zawita, to żałują, że nie odwiedzą ich znani polscy artyści.
Telewizja Polska jest zdecydowanie najmniej wiarygodną marką medialną w Polsce, nie ufa jej prawie połowa Polaków, natomiast na drugim biegunie jest RMF FM przed Radiem ZET i TVN. Media społecznościowe to już prawie tak samo ważne źródło informacji jak telewizja, znacznie więcej osób przegląda newsy na smartfonach niż komputerach.
Widzowie naziemnej telewizji cyfrowej, którzy posiadają starsze sprzęty, tracą w kolejnych regionach dostęp do m.in. TVN, Polsatu i TV Puls, a główne stacje TVP nie muszą przechodzić na nowy standard DVB-T2/HEVC. Szef TV Puls Dariusz Dąbski w rozmowie z Wirtualnemedia.pl zapowiada pozwanie skarbu państwa i mówi o „nierównym traktowaniu uczestników rynku”.
W serwisie Disney+ można znaleźć znacznie więcej treści w 4K niż u konkurentów. Choć interfejs jest prosty i atrakcyjny graficznie, to widzowie liczący na najnowsze filmy i lokalne produkcje mogą poczuć się trochę zawiedzeni. - Postawiono na brand - mówi Wirtualnemedia.pl Justyna Troszczyńska, właścicielka agencji konsultingu filmowego Media4Fun.
- Rok 1998 i 1999 to był szczyt popularności "Hop-Bęca". Dla sporej części naszych słuchaczy czas między godz. 18 a 20 był najważniejszym w ciągu dnia. Lista była popularniejsza niż poranna audycja, co było ewenementem i sytuacją niezgodną z zasadami radiowymi - mówi Marcin Jędrych, gospodarz "Listy Hop-Bęc", która zadebiutowała na antenie RMF FM 16 czerwca 1997 r. Program bardzo szybko zdobył ogromną popularność. Każdego dnia "Listy Hop-Bęc" słuchało kilka milionów osób.
Liderem oglądalności wśród kanałów informacyjnych w maju br. było TVN24, ale tuż za nim po sporym wzroście znalazło się TVP Info. Największym wzrostem pochwalić się mogła zaś nowa stacja Wydarzenia24, która względem Superstacji zanotowała wzrost o 1525 proc. Zerowy udział zanotowała nowa stacja News24 - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.
W maju br. HBO Max odwiedziło 1,26 mln polskich internautów mniej niż w kwietniu, ponad 1 mln użytkowników stracił też Polsat Go. Mocno wydłużył się średni czas spędzony przez internautę na Prime Video i Canal+ online, zdecydowanym liderem pod względem liczby użytkowników i czasu korzystania pozostaje Netflix.
TVP poinformowała, że dziennikarz TVN Piotr Kraśko przez 5 lat nie rozliczał się z fiskusem. Po kontroli skarbówki musiał zapłacić 850 tys. zł zaległego podatku VAT i dochodowego. - Szczególnie ludzie z TVN powinni wiedzieć, że jeśli coś zrobią złego, to TVP przy pomocy wyspecjalizowanych grup to znajdzie - mówi Wirtualnemedia.pl prof. Wiesław Godzic z Uniwersytetu SWPS.
Osoby, które kupiły nowy telewizor w 2021 roku mogły zaoszczędzić kilkaset złotych. Dobra wiadomość jest taka, że starsze, całkiem przyzwoite sprzęty nieco staniały. Michał Kanownik, prezes Związku Cyfrowa Polska w rozmowie z Wirtualnemedia.pl twierdzi, że za rosnące ceny nowych modeli odpowiada m.in. „problem z łańcuchami dostaw”.
Wielką popularność zdobyła sprawa naczelniczki Poczty Polskiej z Pacanowa, która mogła stracić pracę, po tym poskarżyła się ministrowi ds. samorządu Michałowi Cieślakowi na drożyznę, a ten złożył na nią skargę do prezesa firmy. Zdaniem eksperta ta sytuacja ma duży potencjał polityczny. - Wszystko zależy od tego, jak wykorzysta to konkurencja polityczna. Z tej pani można zrobić produkt – ocenia Sebastian Drobczyński.
Warszawski sąd oddalił odwołanie Rzecznika Praw Obywatelskich od zgody prezesa UOKiK na przejęcie wydawnictwa Polska Press przez PKN Orlen. Transakcja została sfinalizowana wiosną ub.r.
Telewizja Polsat nie będzie kontynuować sitcomu „Świat według Kiepskich” - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Z naszych informacji wynika, że stacja wspólnie z wydawnictwem SQN jesienią wyda książkę, będącą podsumowaniem serialu. - W pierwszych latach nadawania „Kiepscy” byli bezustannie krytykowani. Dopiero wraz z upływem czasu i dzięki miłości publiczności sitcom zdobył miano kultowego - mówi nam Nina Terentiew, dyrektor programowa Telewizji Polsat.
Polscy operatorzy płatnej telewizji nie mogą oferować kanałów Rossija 24 i Pierwyj Kanał. Portal Wirtualnemedia.pl sprawdził jakie fake newsy przekazują obecnie te stacje. Od dziennikarzy i rozmówców Rosjanie mogą się dowiedzieć m.in. o gejowskich eksperymentach zachodu i śmiercionośnym wirusie Amerykanów.
- Chcemy pokazać, że profesjonalizmem i obiektywizmem jesteśmy w stanie w tym trudnym momencie zjednoczyć wokół siebie dużą grupę instytucji, które mają jeden cel, zbieżny z naszym - walkę ze skutkami rozprzestrzeniania się w sieci nieprawdziwych, zmanipulowanych informacji, które wpływają na życie społeczne w Polsce - mówi w wywiadzie dla Wirtualnemedia.pl Janusz Cieszyński, pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa i sekretarz stanu ds. cyfryzacji w KPRM.