SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Para jednopłciowa bohaterem jednego z odcinków „Świnki Peppy”

W jednym z najnowszych odcinków bajki „Świnka Peppa” w Wielkiej Brytanii pojawiła się para jednopłciowa. To dwie mamy, które zostały przyjaciółkami rodziny.

W odcinku zatytułowanym „Families”, który po raz pierwszy został wyemitowany we wtorek na Channel 5 w Wielkiej Brytanii, tytułowa postać została przedstawiona parze jednopłciowej - dwóm matkom przyjaciółki Penny Polar Bear.

Rysując portret swojej rodziny, Penny wyjaśniła: „Mieszkam z jedną mamą i z drugą mamą. Jedna mama jest lekarzem, a druga gotuje spaghetti”.

Bajka, stworzona przez brytyjskich animatorów Marka Bakera i Neville'a Astleya, istnieje od 2004 roku. Po raz pierwszy w jego 18-letniej historii pojawiła się para osób tej samej płci.

Nastąpiło to dwa lata po utworzeniu petycji na amerykańskiej stronie internetowej, żądającej pokazania w bajce „rodziny rodziców tej samej płci ”. Zebrano pod nią prawie 24 000 podpisów.

„Dzieci oglądające bajkę „Świnka Peppa” są w wieku podatnym na wpływy” – napisali twórcy petycji. „Wykluczenie rodzin jednopłciowych nauczy ich, że tylko rodziny z jednym rodzicem lub dwojgiem rodziców różnej płci są normalne”.

Robbie de Santos, dyrektor ds. komunikacji i spraw zewnętrznych w organizacji charytatywnej zajmującej się prawami LGBT Stonewall, opisał widzenie rodziny tej samej płci w fikcyjnym Peppatown jako „fantastyczne”.

- Wielu z tych, którzy oglądają program, będzie miało dwie mamy lub dwóch tatusiów, a to, że ich doświadczenia są reprezentowane w tak kultowym programie dla dzieci, będzie wiele znaczyło dla rodziców i dzieci” – powiedział BBC.

Pary tej samej płci także w innych bajkach

„Świnka Peppa” nie jest bynajmniej pierwszym programem dla dzieci, w którym występują pary tej samej płci. Amerykańska kreskówka „Arthur”, skierowana do dzieci w wieku od czterech do ośmiu lat, zdobyła uznanie w 2019 roku po tym, jak podczas 22. serii pokazała gejowski ślub.

W tamtym czasie Maria Vera Whelan z PBS KIDS powiedziała, że PBS uważa, że ​​„ważne jest reprezentowanie szerokiego grona dorosłych w życiu dzieci”.

Inne popularne kreskówki, które dotykały relacji LGBT, to „Pora na przygodę” i „Steven Universe” – obie pochodzą z USA, ale skierowane są do odbiorców w wieku 10 lat i starszych.

Po ostatnim odcinku Świnki Peppy na Twitterze trwała debata na temat wprowadzenia rodziny Penny Polar Bear. „Lesbijki w Śwince Peppie… czy dziecięce przedstawienia nie mogą być tylko dla dzieci?” - napisał jeden z użytkowników.

Inny nie zgodził się, mówiąc : „Co wiesz? Moje dzieci zobaczyły pierwszą parę osób tej samej płci w „Śwince Peppa” i świat się nie skończył”.

"Świnka Peppa" skończyła 18 lat

"Świnka Peppa" to brytyjski serial animowany, który powstał w 2004 r. Można go oglądać w 180 krajach na całym świecie, w 40 wersjach językowych. Opowiada o przygodach tytułowej świnki Peppy, która mieszka z tatą, mamą i braciszkiem Georgem. Peppa uwielbia grać w różne gry, przebierać się, spędzać dni na zewnątrz oraz skakać do błotnistej kałuży. Postaciom nadano cechy typowo ludzkie, a ich perypetie pełnią edukacyjną rolę. Historie bohaterów często wzruszają, ale każda ma szczęśliwe zakończenie.

Dołącz do dyskusji: Para jednopłciowa bohaterem jednego z odcinków „Świnki Peppy”

28 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Rysiek
Chyba pora wyp...ć telewizor na elektrośmieci...
0 0
odpowiedź
User
11w
Tylko Mama i tata tworzą rodzinę. To co pokazują dzieciom jest wbrew logice i naturze.Upadek następuje.
0 0
odpowiedź
User
Pytam
Czyli dwie maciory mają małe świnki? Ale ze jak? Co na to hodowcy, biolodzy, weterynarze?
0 0
odpowiedź