Portal Interia (Grupa Polsat Plus) zamknął sekcję z komentarzami. Zamiast nich wprowadzono emotikony, przy pomocy których użytkownicy mogą opisywać swoje emocje odnoszące się do przeczytanej treści: „lubię to”, „istotne!”, „hahaha”, „szok”, „smutny” i „zły” - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.
Choć w krajach rozwiniętych coraz większą popularnością cieszą się platformy FAST z setkami darmowych kanałów telewizyjnych w streamingu, to nad Wisłą bezpłatnych usług jest jak na lekarstwo. Justyna Troszczyńska, szefowa agencji consultingu filmowego Media4Fun w rozmowie z Wirtualnemedia.pl ocenia, że to nieopłacalne ze względu na specyfikę rynku. W przyszłość modelu FAST wierzy jednak szef platformy Pilot WP.
W Sejmie odbyło się wysłuchanie eksperckie w sprawie nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji. Politycy opozycji zaprosili m.in. przedstawicieli sieci kablowych, platform cyfrowych i nadawców. Alarmowano, że po wejściu w życie propozycji rządu, wiele kanałów telewizyjnych może zakończyć nadawanie. Przedstawicielka Kancelarii Prawnej Media, która wzięła udział w wysłuchaniu ostrzega w rozmowie z Wirtualnemedia.pl przed drożyzną i zniknięciem wielu stacji.
Pięć dni wystarczyło, by darmowy generator tekstu wytwarzanego przez sztuczną inteligencję (AI) ChatGPT zdobył pięć milionów użytkowników. Czy za wielką popularnością idzie znaczenie narzędzia? Eksperci zwracają uwagę, że choć do prawdziwie „ludzkiej” inteligencji chatbotowi daleko, jest on kolejnym krokiem na drodze do jej stworzenia.
20 lat temu wkroczył na medialny parnas jako ironiczny sędzia z „Idola”. W tym samym roku wystartował jego talk-show. I wciąż jest na fali. Czym Kuba Wojewódzki zjednał sobie widzów? - Ma błyskotliwość, która może się podobać, niezależnie od tego, czy się go nie lubi i uważa za kretyna, czy też się go wielbi - uważa medioznawca prof. Wiesław Godzic.
Marcin Meller poinformował patronów, że rozważa kilka modeli finansowania „Drugiego śniadania Mellera”. Przez pewien czas będzie dokładał do tego projektu z własnych oszczędności, szuka też sponsorów i lokali, które pozwolą mu nagrać program. A wszystko dlatego, że założona półtora tygodnia temu zbiórka w serwisie Zrzutka.pl idzie bardzo wolno: na miesiąc przed startem projektu Mellera nie stać na produkcję choćby jednego odcinka formatu.
Znany kucharz i krytyk kulinarny Robert Makłowicz pracuje - wspólnie z firmą Pamapol - nad wprowadzeniem na rynek marki produktów żywnościowych sygnowanej swoim nazwiskiem. Zdaniem strategów marketingowych taki sposób kapitalizowania wizerunku jest jak najbardziej słuszny i perspektywiczny. - Wizerunek Makłowicza łączy kompetencję z bliskością emocjonalną, co buduje wiarygodność, wzmacnia zaufanie, a jednocześnie daje poczucie bezpieczeństwa - komentuje dla Wirtualnemedia.pl Marek Staniszewski z agencji Heuristica.
Motor-Presse Polska, wydawca polskich edycji „Men’s Health”, „Women’s Health”, „Runner’s World” i „Auto Motor i Sport”, ogłosił upadłość. Zwalniają i zamykają tytuły także inni wydawcy prasy w Polsce. - Rynek prasy drukowanej niewątpliwie jest ofiarą tego, co dzieje się w ogóle w gospodarce. Dobijają nas przede wszystkim, jeśli chodzi o media drukowane, ceny papieru - ocenia Wiesław Podkański.
Sieć kablowa Toya analizuje możliwość wprowadzenia klauzuli inflacyjnej. Wcześniej wprowadzono je do umów klientów Vectry i Multimedia Polska. - Można założyć, że klazule inflacyjne będą coraz bardziej powszechnym zjawiskiem na rynku - prognozuje w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Marek Sowa, były wiceprezes UPC Polska, który spodziewa się podwyżek cen po Nowym Roku.
W wieku 85 lat zmarł współtwórca TVN Mariusz Walter, którego starsi widzowie znają także za sprawą Studia 2 TVP. Byli współpracownicy zmarłego i znawcy rynku telewizyjnego w rozmowie z Wirtualnemedia.pl oceniają, że odszedł jeden z głównych architektów polskiego rynku telewizyjnego.
Zasiadający w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji prof. Tadeusz Kowalski chce, żeby regulator zaapelował do rządu o wcielenie w życie wyroku Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego uprawnień odebranych KRRiT i przekazanych Radzie Mediów Narodowych. - To szkodliwy organ, który niszczy media publiczne - przekonuje w rozmowie z Wirtualnemedia.pl.
TVN i TVN7 przestały nadawać program „Noc magii”. Jedna z prowadzących pasma ezoterycznego informuje Wirtualnemedia.pl, że taką decyzję podjęła nowy dyrektor programowy. W zamian stacje pokazują programy z archiwum. Na antenie TVN7 wyemitowano na przykład wywiad z Ewą Kopacz z 2010 roku, która chwaliła współpracę z Rosjanami po katastrofie smoleńskiej.
Jest ich sześciu. Komentują kolejne spotkania podczas mundialu w Katarze w Telewizji Polskiej. Każdy z nich ma swój styl, temperament, sposób podgrzewania atmosfery podczas meczu i wzbudzania emocji u widzów. Poprosiliśmy dziennikarzy interesujących się futbolem, by wybrali komentatorów piłkarskich, których najbardziej lubią słuchać w tym roku.
W ostatnich tygodniach odbiorcy naziemnej telewizji cyfrowej narzekają na problemy z odbiorem MUX-3, na którym są nadawane m.in. TVP1, TVP Info czy TVP Sport. Są one emitowane w starym standardzie DVB-T. W rozmowie z Wirtualnemedia.pl widzowie z różnych części Polski zauważają, że podobnych kłopotów nie mają ze stacjami dostępnymi w nowym standardzie DVB-T2 z kodekiem HEVC.
Essa, wybrana Młodzieżowym Słowem Roku 2022, pojawiła się już ponad 20 lat temu. Najpierw na imprezach techno, później w piosenkach Winiego, rapera ze Szczecina. - Słowo jest naprawdę popularne w tym sezonie wśród młodzieży - przekonuje Bartek Chaciński, członek jury plebiscytu na Młodzieżowe Słowo Roku. - Gdzieś przeczytałem, że najbardziej seksowne są wyrazy z podwójną głoską - mówi o essie Michał Ogórek.
Pozycję lidera oglądalności wśród programów informacyjnych w listopadzie br. zajęły „Fakty” emitowane w TVN i TVN24 BiS. Wszystkie dzienniki odnotowały spadki oglądalności, a na czele pod tym względem znalazł się „Teleexpress” TVP1 i TVP Info - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.
W listopadzie przeglądarkowy YouTube wyprzedziła pod względem zasięgu Facebooka, a witryny i aplikacje Polska Press wysunęły się nad tymi Agory. Wśród aplikacji mobilnych najmocniej przyciąga internautów TikTok, średnio na 24 godziny - wynika z analizy portalu Wirtualnemedia.pl.
Agora od stycznia zamyka trzy tygodniki w kujawsko-pomorskiem, likwiduje lokalne grzbiety w dużych miastach i zamyka piątkowe tygodniki w dziewięciu innych ośrodkach - ustalił portal Wirtualnemedia.pl. W ten sposób wydawca wdraża oszczędności: trwające w firmie zwolnienia grupowe są tylko jednym - początkowym - elementem tych oszczędności.
- Polsat przecierał szlaki, wprowadzając w Polsce nowe formaty. I prawie zawsze były to telewizyjne hity - ocenia telewizję, która właśnie świętuje 30. rocznicę powstania, Bogusław Chrabota, jej wieloletni dyrektor programowy. To Polsat - jako pierwsza stacja komercyjna w Polsce - transmitował mecze Ligi Mistrzów, wprowadził talk-show i teleturnieje, wypromował Dodę i Kubę Wojewódzkiego, ale też modę na disco polo. - Od swoich studentów słyszę, że istnieje przymiotnik "polsatowe", który ma określać rozrywkę niezbyt wysokiego kalibru - mówi nam medioznawca prof. Wiesław Godzic.
Maciej Świrski, przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, od dawna daje przykłady na to, że nie przepada za stacją TVN, a w 2018 roku wzywał na Twitterze nawet do jej bojkotowania. Nigdy nie wycofał się z tych słów. Komentujący jego słowa dziennikarze i medioznawcy w rozmowie z nami podkreślają, że jego wypowiedź nawołująca do bojkotu jest „nieprofesjonalna i niekompetentna”, a sam Świrski nawoływał w niej wprost do tłumienia krytyki prasowej. Teraz będzie decydował o koncesji stacji - stosowny wniosek właśnie trafił do KRRiT.