Nietypowe ławki "z polską flagą" w kształcie konturów Polski ustawiane od kilku dni w polskich miastach wzbudzają zdziwienie i wywołują wiele niepochlebnych komentarzy. Okazuje się, że ich pomysłodawcą ani realizatorem nie jest wcale Kancelaria Premiera, a Bank Gospodarstwa Krajowego, który szykuje kampanię na temat ponoszonych inwestycji. - Inwestycje z polską flagą... są kuriozalne. I pokazują najgorsze praktyki zarządzania środkami publicznymi. Jak w soczewce skupiają się w tym projekcie wszystkie bolączki... polskich inwestycji publicznych - komentuje dla Wirtualnemedia.pl Zofia Bugajna-Kasdepke, founding partnerka w SEC Newgate CEE.
Należąca do TVN Warner Bros. Discovery platforma streamingowa Player od poniedziałku 29 sierpnia podniosła ceny pakietów - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Podstawowe pakiety są teraz droższe o 2 zł. Przedstawiciele Playera zmianę cen tłumaczą rozwojem oferty serwisu.
Globalne platformy streamingowe z jednej strony szykują tańsze pakiety z reklamami, a z drugiej zapowiadają podwyżki cen. Polskie platformy oprócz wzrostu kosztów odczuwają osłabienie się złotego. Czy przełoży się to na podwyżki dla subskrybentów? - Wzrostu cen dziś nie da się uniknąć, jednak ważne, by subskrybent wraz z podniesieniem opłaty dostał również coś w zamian - komentuje Justyna Troszczyńska.
KRRiT rozpoczęła konsultacje projektu stanowiska dotyczącego zakończenia nadawania analogowego radia FM. Z dokumentu wynika, że mogłoby do tego dojść między 2026 a 2030 rokiem. W rozmowie z Wirtualnemedia.pl przedstawiciele Grupy RMF i Agory nie kryją sceptycyzmu wobec tej inicjatywy.
Jesienią TVN pokaże tylko jedną nowość - serial „Herkules”. Widzowie zobaczą także m.in. nowe sezony programów „Mam talent!”, „Top model”, „Kuchenne rewolucje”, „Lego Masters” i „Ślub od pierwszego wejrzenia” oraz serialu „Tajemnica zawodowa”. - Widz telewizyjny lubi oglądać to do czego jest przyzwyczajony od lat. Dlatego uważamy ze zmianami, które oczywiście zawsze zachodzą, ale mają przebieg ewolucyjny - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Bogdan Czaja, group vice president programming & operation w TVN Warner Bros. Discovery.
Od przyszłego tygodnia poranne wydania „Gościa Radia ZET” będzie prowadził dziennikarz Polsatu Bogdan Rymanowski. Beata Lubecka będzie natomiast gospodynią cyklu wywiadów po godz. 17.
W ciągu dwóch najbliższych tygodni Małgorzata Rozenek-Majdan i Krzysztof Skórzyński zadebiutują w programie „Dzień dobry TVN”. Z informacji Wirtualnemedia.pl wynika, że w przyszłym tygodniu odbywać się będą jeszcze próby kamerowe nowego duetu prowadzących. - Gosia jest perfekcyjnie przygotowana - zdradza osoba z otoczenia prezenterki. Na prezentacji jesiennej ramówki Rozenek-Majdan zdradziła, że chce czerpać z doświadczenia zawodowego Skórzyńskiego.
Reaktywowany po latach teleturniej „Tak to leciało!" będzie jedyną nowością głównych anten TVP tej jesieni. Nadawca postawi na sprawdzone kontynuacje, takie jak m.in. „The Voice of Poland”, „Rolnik szuka żony” i „Wojenne dziewczyny”. - Nowości jest mniej, co wynika z jubileuszu 70-lecia TVP, który zajmie miejsce w październiku i listopadzie i z mundialu, który trwać będzie od końca jesieni - mówi Wirtualnemedia.pl Jacek Kurski, prezes TVP.
Kanały znane z MUX-8 naziemnej telewizji cyfrowej mogą być jeszcze długo nadawane w rozdzielczości SD. Rzecznik UKE w rozmowie z Wirtualnemedia.pl zdradza, że do końca obowiązywania rezerwacji tego multipleksu standardem nadawania jest DVB-T. Rezerwacja wygasa dopiero w 2030 roku.
Od sierpnia na TikToku i na Twittterze aktywny jest profil "Okiem młodych", tworzony przez działacza Forum Młodych PiS i członków Młodzieżowej Rady Sprawiedliwości przy resorcie Zbigniewa Ziobry. Młodzi skupiają się na ostrych atakach na opozycję, Niemcy i Unię Europejską z jednej, i chwaleniu działań Prawa i Sprawiedliwości z drugiej strony. W rozmowie z Wirtualnemedia.pl jeden z twórców profilu zapewnia, że "Okiem młodych" nie działa na polityczne zamówienie.
Wirtualna Polska planuje zaproponować twórcom pozyskującym finansowanie na Patronite, żeby publikowali swoje treści także w jej serwisach. Firma zauważyła spowolnienie wzrostu w reklamie internetowej, za to jej platformy Wakacje.pl i Nocowanie.pl przebiły swoje wyniki sprzed epidemii.
Kanały Polsatu i Canal+ znacząco zwiększyły oznaczenia wiekowe swoich programów po wejściu w życie rozporządzenia KRRiT. Wielu widzów twierdzi, że symbole są zbyt duże, a rzeczniczka regulatora Teresa Brykczyńska w rozmowie z Wirtualnemedia.pl sugeruje, że doszło do nieporozumienia.
W jesiennej ramówce TVN nie będzie rewolucji jeśli chodzi o pory emisji programów i seriali. Nowy kryminalny serial „Herkules” pojawi się w poniedziałki o 21.35, a drugą serią „Tajemnicy zawodowej” widzowie zobaczą w niedziele po "MasterChefie" - wynika z informacji portalu Wirtualnemedia.pl. Przed "Faktami" nadawana będzie "Ukryta prawda", która w dni powszednie łącznie z powtórkami będzie pokazywana w TVN aż pięć razy dziennie.
Wydawnictwo Edipresse wkrótce zakończy wydawanie tygodnika z programem telewizyjnym „Kropka TV”. Na rynku pozostaną niemal wyłącznie tytuły Wydawnictwa Bauer, które wprowadziło do Polski nowoczesne tv guide'y. - Drukowany program telewizyjny odchodzi do lamusa. Następują zmiany, związane ewidentnie z rozwojem technologii, internetu i starzeniem się czytelników - ocenia Monika Rychlica.
Choć w ostatnich latach serwisy streamingowe rozwijały się bardzo dynamicznie, to wielu widzów nie wyobraża sobie życia bez tradycyjnej telewizji. Niezależnie od tego czy jest ona nadawana drogą naziemną, kablową czy satelitarną. Portal Wirtualnemedia.pl przedstawia 5 największych wad linearnej telewizji i streamingu.
Telewizja Polska może mieć problem z miejscem dla kanałów TVP 4K, TVP Nauka i TVP Muzyka w naziemnej telewizji cyfrowej. Choć prezes Jacek Kurski sugerował, że TVP może przejść na DVB-T2/HEVC przy okazji mundialu, to klamka wciąż nie zapadła. - TVP podejmie decyzje we właściwym czasie - informuje Wirtualnemedia.pl nadawca publiczny.
Choć TVN przez blisko dwa tygodnie nie aktualizował programu telewizyjnego dostępnego w teletekście, to nie zamierza likwidować tej usługi. Podobnych planów nie mają TVN i Polsat. W rozmowie z Wirtualnemedia.pl nadawca publiczny cytuje badania, z których wynika, że z „Telegazety” korzysta 1,5 mln osób miesięcznie.
Zetka jako pierwsza postawiła na codzienną listę przebojów, ale to w RMF-ie wymyślili, by głosować na "hop" i na "bęc". Janusz Weiss dzwonił w "bardzo nietypowej sprawie", czym bawił nie tylko słuchaczy, ale i urzędników. Z kolei DeDektyw Inwektyw z Radia Wawa zmieniał głos i używał dziwacznych pseudonimów, a jego audycje wydano nawet na płytach. Nocą słuchacze "JW23" nie mogli zasnąć, bo prowadzący wymyślali takie rzeczy na antenie, że trudno było się oderwać od radia.
Android TV to jeden z najpopularniejszych systemów operacyjnych na telewizorów i przystawkach. Najczęściej za jego pośrednictwem widzowie oglądają serwisy streamingowe typu Netflix i YouTube. W sklepie Google Play dostępnych jest też tysiące innych aplikacji. Wśród nich przeznaczone do internetowego radia, piractwa czy transmitujące obraz z kamer na całym świecie.
- Nie zagrywa się przed kamerą, choć czasami może irytować, bo jest optymistyczny, uśmiechnięty i sympatyczny, a Polacy takich nie lubią. Ale on taki naprawdę jest - mówi o Macieju Kurzajewskim jego były szef, Janusz Basałaj. W TVP nie tylko mówi o sporcie. Prowadzi też programy śniadaniowe i rozrywkowe. A ostatnio dołączył do radiowej Jedynki. I choć w mediach jest od 30 lat, trudno wypomnieć mu wpadki. - Gdyby chciał nawiązać współpracę sponsorską, to przez reklamodawców może być postrzegany jako zbyt idealny, bez skazy, a więc nijaki. A ludzie szukają postaci charyzmatycznych i wyrazistych - uważa Dominik Kajzerski z agencji marketingu sportowego SportWin.