Coca-Cola ogłosiła wprowadzenie nowej, globalnej platformy marketingowej "Real Magic" i start opartej na niej nowej kampanii. Zmianie uległo też kultowe logo marki. Brand stawia też na współpracę z artystami i fotografami, wchodzi w świat gamingu. Stratedzy z jednej strony mówią, że zastosowany insight szukania bliskości to nic nowego, z drugiej zwracają uwagę, że dotychczasowa komunikacja Coca-Coli stawała się coraz mniej wyrazista. Dlatego wprowadzone zmiany uważają za jak najbardziej wskazane.
Za kilka lat liczba naziemnych kanałów telewizyjnych może się zmniejszyć. Bardzo prawdopodobne, że część pasma zajmowanego obecnie przez DVB-T i DVB-T2 trafi do sieci komórkowych.
Radiowa Trójka wciąż nie ogłosiła jesiennej ramówki, choć konkurencyjne stacje realizują nowe programy od tygodni. Jak ustaliliśmy, szefostwo anteny przedstawiło radzie programowej Polskiego Radia propozycję programowej rozpiski dopiero kilka dni temu, a członkowie rady oceniają ją krytycznie. Według zgłoszonego projektu, w ramówce znaleźć mają się dwa nowe programy.
Zdaniem dr Małgorzaty Bulaszewskiej, Instagram nie jest poważnym zagrożeniem dla postrzegania swojego ciała przez jego użytkowników, bo korzystają z niego głównie osoby z ukształtowaną osobowością. Wojtek Kardyś zwraca jednak uwagę, że platforma ma negatywny wpływ na wszystkich, także dorosłych. Poprawy sytuacji upatruje zaś w edukowaniu młodych.
Choć Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przedłużyła koncesję dla TVN24, to spór z TVN Grupą Discovery nie dobiegł końca. Świadczy o tym specjalna uchwała przyjęta przez radę. W rozmowie z Wirtualnemedia.pl oceniają ją byli szefowie KRRiT i eksperci.
Wkrótce KRRiT ma rozpocząć postępowanie wzywające TVN do dostosowania struktury właścicielskiej do obowiązujących przepisów. W pierwszej kolejności koncesję może stracić TVN7 - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.
Największym przewinieniem zawieszonego w poniedziałek przez TVN dziennikarza Krzysztofa Skórzyńskiego, było kłamanie w sprawie kontaktów z ministrem Michałem Dworczykiem - uważają dziennikarze pytani przez Wirtualnemedia.pl. Niemal zgodnie jednak podkreślają: to dobry reporter i należy mu się druga szansa.
W polskich sklepach odzieżowej firmy H&M pojawiły się reklamy aplikacji zakupowej z hasłem "Mężczyzna nie prosi o pomoc. Nie musi, bo...". To spowodowało lawinę krytycznych komentarzy w sieci, zarzucających marce stereotypowe traktowanie mężczyzn. Firma przeprosiła za reklamy i wycofała je. - Rolą dojrzałego marketera jest dostosowanie swojej komunikacji do realiów, trendów, kultury. Tutaj H&M zawiodło i naruszyło obowiązujące standardy - ocenia Marek Gonsior, doradca marek i niezależny konsultant.
Nie ma co się oszukiwać: dziennikarze polityczni bardzo często są z politykami na „ty”, latami budują z nimi relacje, które potem owocują newsami na „jedynki” - mówią nam dziennikarze, z którymi rozmawialiśmy w kontekście wycieku maili Krzysztofa Skórzyńskiego. - Czasem z takich relacji więcej problemów ma polityk, niż dziennikarz - komentuje Wojciech Wybranowski, redaktor naczelny „Głosu Wielkopolskiego”.
Czy reklamodawcy mają się czego obawiać po czwartkowym zawieszeniu Kanału Sportowego przez serwis YouTube? Google tłumaczy, że "błędy się zdarzają", twórcy Kanału uspokajają, a internauci zastanawiają się, dlaczego do tego doszło. - Dopóki nie nastąpi masowy odpływ użytkowników z YouTube'a, reklamodawcy nadal będą traktowali go jako istotnego gracza - uważa Grzegorz Kita, ekspert marketingu sportowego i prezes Sport Management Polska.
- Do domu wracałam ok. godz. 22:30 i zazwyczaj moi bliscy już spali. A ja wtedy zabierałam się do pisania - mówi Katarzyna Zdanowicz, dziennikarka TVN24, która wydała debiutancką książkę "Zawsze mówi, że wróci" o żonach i partnerkach himalaistów. - Brakowało mi opowieści drugiej strony, czyli historii kobiet, które muszą ułożyć sobie życie z człowiekiem, który ma pasję i jest w tym egoistyczny.
Katarzyna Kolenda-Zaleska i Konrad Piasecki - dziennikarze TVN24 - od kilku dni są krytykowani za rozmowy z politykami opozycji. Kolenda-Zaleska dopytywała Radosława Sikorskiego, Konrad Piasecki z kolei „dociskał” pytaniami Izabelę Leszczynę. - Robię swoją dziennikarską robotę - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Piasecki. - To pokazuje, w jakich warunkach pracują dziś dziennikarze - komentuje medioznawca, prof. Jacek Dąbała.
Członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji prof. Janusz Kawecki w rozmowie z Wirtualnemedia.pl krytykuje przewodniczącego Witolda Kołodziejskiego za to, że zgodził się na wpisanie kanału TVN24 do rejestru sieci kablowych i platform cyfrowych na podstawie holenderskiej koncesji.
W sierpniu Netflix miał 11,94 mln użytkowników w Polsce, trzy-cztery razy więcej niż zajmujące kolejne pozycje witryny VoD i OTT WP.pl, Player i CDA Premium. Platformę Viaplay, która pojawiła się w Polsce, odwiedziło 1,27 mln internautów.
Kuba Wojewódzki ogłosił "nagły, spodziewany" koniec swojego programu w TVN. Stacja zaprzeczyła, że talk-show znika z anteny. - To wszystko zbiega się w czasie z promocją jesiennej ramówki oraz usług cyfrowych TVN Grupy Discovery. Czy to przypadek? Trudno w to uwierzyć - komentuje w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl medioznawca dr Krzysztof Kuźmicz.
Dostępny naziemnie kanał Wydarzenia24 ma taki sam udział w rynku co Superstacja w 2015 roku, a widownia Polsat News zmniejsza się. W rozmowie z Wirtualnemedia.pl Dorota Gawryluk, szefowa pionu informacji i publicystyki twierdzi jednak, że jest zadowolona z wyników. Optymizmu nie podzielają eksperci.
Serwis streamingowy HBO Max (należący do koncernu WarnerMedia) zadebiutuje w Europie już 26 października tego roku. W Polsce start platformy zaplanowano na przyszły rok.
Nowym redaktorem naczelnym Radia ZET został Mariusz Smolarek. Obowiązki naczelnego w Antyradiu przejął Marcin Bąkiewicz, a w Chillizet - Dariusz Staniak. - Smolarek jest człowiekiem bardzo konsekwentnym; jako szef Radia ZET może forsować swoją wizję i dać stacji to, czego jej brakuje: zadba o szczegóły anteny - ocenia dla Wirtualnemedia.pl Sławomir Assendi, były dyrektor stacji lokalnych Eurozetu i były naczelny Radia ZET.
Tegoroczny festiwal w Opolu w TVP1 i TVP Polonia oglądało średnio 1,49 mln widzów, o 270 tys. osób mniej niż przed rokiem. Jedynka w czasie transmisji imprezy była zdecydowanym liderem rynku. Najwięcej widzów zgromadził koncert „Od Opola do Opola”.
Polska Izba Komunikacji Elektronicznej przesłała do Senatu opinię prawną, z której wynika, że poprawka Kukiz’15 uniemożliwiająca przejmowanie stacji telewizyjnych przez spółki Skarbu Państwa może działać tylko w teorii. W praktyce TVN lub inną stację może przejąć państwowa fundacja.